On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet / 1200 Kalorilik Diyet Listesi: 7 GÜNLÜK MUHTEŞEM MENÜ

1200 Kalorilik Diyet Listesi: 7 GÜNLÜK MUHTEŞEM MENÜ

Merhaba Sevgili Baskul.Net Ziyaretçileri,

Bugün sizlerle 7 günlük 1200 Kalorilik Diyet Listesi paylaşacağız.

1200 Kalorilik diyet listesi kaç kilo verdirir den çok sağlıklı diyet listesi nasıl olmalıdır kısmı daha çok önem arz etmektedir. Biz de bu makalemizde size hem 1200 kalorilik diyet programını, hemde sağlıklı bir diyetin önemini açıklamaya çalışacağızBu nedenle yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var.

Zayıflamaya karar veren kişiler ilk olarak kalori hesabı yapılan diyet listeleri arayışına girerler.

Kalori hesabı yapmak, kilo verebilmek için en pratik yöntemlerden biri olsa da, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için günlük ihtiyaç duyulan kaloriyi sağlıklı yiyeceklerden temin etmek gerekmektedir.

Sizin için özel olarak hazırladığımız 1200 kalorilik diyet listesi, hem sağlıklı besinleri, hemde bu diyet ile kalıcı zayıflamayı hedeflemektedir.

Örnek vermek gerekirse;

Ortalama olarak 1 porsiyon taze fasulye yemeğinden de, bir çikolatadan da 200 kalori alırsınız ancak çikolatanın kalorisini yükselten içindeki yağ ve şekerdir. Bu nedenle kilo verme sürecini yavaşlatacaktır.

Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek isteyen kişiler için hazırlamış olduğumuz 1200 Kalorilik Diyet Günlük periyotlar halinde ve 7 günden oluşmaktadır.

Karbonhidrat, protein ve yağ grubu yiyeceklerin dengeli olarak ayarlanmış olduğu 1200 Kalorilik Diyet elbette size diyet yapma konusunda farklı bir fikir de verecektir.

1200 Kalorilik Diyet Listesi 1200 kalorilik diyet - 1200 kalorilik diyet listesi 7 gunluk 618x409 - 1200 Kalorilik Diyet Listesi: 7 GÜNLÜK MUHTEŞEM MENÜ
1200 Kalorilik Diyet

Her diyet listesi her kişiye uygun olamaz bu nedenle kilo probleminiz 5 kilonun üzerinde ise uzman bir diyetisyen eşliğinde kilo verme sürecine başlamanız yararınıza olacaktır. Şimdi isterseniz kilo verme sürecini kısaca özetleyelim.

Vücudumuz günlük işlerini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için belirli seviyede enerjiye yani besine ihtiyaç duyar. Biz gün içinde hiç hareket etmesek de sadece yatar pozisyonda olsak da kalbimizin atması, sindirim ve dolaşım sistemimizin çalışması için vücudumuz ciddi seviyede enerjiye ihtiyaç duyar.

Buna bazal metabolizma hızı denir ve kişinin kilo vermesini etkileyen en önemli etken bazal metabolizma hızıdır. Bazal metabolizma hızı yüksek olan kişiler hızlı kilo verir ve zor kilo alırlar.

İlginizi Çekebilir:Metabolizma hızlandırma yolları Nelerdir?

1200 Kalorilik Diyet bazal metabolizma hızı düşük olan kişiler için düzenlenmiş bir listedir. 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde beslenmek bazal metabolizma hızını arttırır.

Ayrıca dengeli protein alımı da bazal metabolizma hızını arttırır. Ancak çok az yemek metabolizmayı yavaşlatacaktır. Bu nedenle eğer çok hareketli bir yaşamınız varsa daha yüksek enerji içeren diyetler yapmanız sağlığınız için faydalı olacaktır.

Kalori değeri yüksek diyet listelerimizi bu yazıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bazal metabolizma hızı yanında, günlük işler ve spor esnasında enerji harcanır ve vücut besinleri yakmak için belirli miktarda enerji harcar. Eğer alınan enerji harcanan enerjiden az ise kişi kilo vermeye başlar. Vücut daha önce depolamış olduğu yağlardan harcar. Ancak dışarıdan besin yolu ile alınan enerji harcanandan fazla ise karaciğerde yağa dönüşür ve deri altında depolanır. Bu da yavaş yavaş sağlığımızı riske  soktuğu gibi aynı zamanda kilo olarak döner.

1200 kalorilik diyet listesi ile sağlıklı beslenerek ve haftanın 3-4 günü hafif tempolu 30 dakikalık yürüyüşler yaparak haftada 0.5-1 kg arası kilo vermenize yardımcı olur. Verecek olduğunuz kilo sizin günlük enerji ihtiyacınıza yani bazal metabolizma hızınıza göre değişecektir.

1200 Kalorilik Diyet Listesi Kimler için Uygundur?

Bazal metabolizma hızı düşük olması nedeniyle günlük kalori ihtiyacı 1600-1700 kaloriden az olanlar, hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşaması gerekenler, çok hareketsiz yaşamı olan kişiler, kilo verme süreci bitmiş ve koruma dönemine geçmiş kişiler, kilo verme sürecinde duraklama yaşayan kişiler, kiloları nedeniyle sağlık sorunu yaşama riski ile karşı karşıya olan kişiler 1200 Kalorilik Diyet programını 7 günlük periyotlar halinde uygulayabilir.

Not: Ancak az enerji almaya bağlı halsizlik gibi problemler fark edildiğinde diyet menüsüne mutlaka ilave yapılmalıdır.

1200 Kalorilik Diyet Listesi Kimler için Risklidir?

Hamileler, emziren bayanlar, kronik hastalığı olan kişiler, diyabet hastaları, çocuklar ve gelişim dönemindeki gençler, hareketli bir yaşamı olan ya da ağır işte çalışan kişiler, sporcular ya da günde 1 saati bulan düzenli spor yapan kişiler, 5 kilodan fazla kilo vermesi gereken kişilerin 1200 Kalorilik Diyet Listesini uygulaması uygun değildir. Bu durumlardan herhangi birini yaşayan kişilerin mutlaka uzman denetiminde kilo vermeye çalışması gerekmektedir.

1200 Kalorilik Diyet Kaç Kilo Verdirir?
Kişilerin sağlıklı ve kalıcı kilo vermekten ziyade kaç kilo verebilirim sorusunu daha ön planda tuttuğu, yapılan araştırmalarda ve arama sonuçlarında daha sık rastlanan en büyük yanlıştır.

Bizlere en çok sorulan sorular şu şekildedir?

Bu diyet kaç kilo verdirir? Öncelikle şu bilgiyi aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Hangi diyet listesi uygulanıyor olursa olsun,mantık aynıdır. Ve her diyet, her kişide aynı kiloyu verme garantisi sunmaz.

Bu Ne demek!

Kaç kilo verebilirim? Bu sorunun cevabı; Sizin bazal metabolizma hızınıza, Mevcut kilonuza göre günlük kalori durumunuza, yaşınıza, cinsiyetinize,günlük aktivite oranınıza, uyku düzeninize ve beslenme alışkanlığınıza göre değişkenlik gösterir.

Dolayısı ile yukarıda bahsettiğim sebepler her kişinin 1200 kalorilik diyet ile aynı kiloyu vermesini garanti etmez.

Bir bireyin mevcut kilosunun günlük kalorisi 2200 ise 1200 kalorilik diyet programını uyguladığında 1000 kalori açığa çıkacaktır.Başka bir bireyin vücut ağırlığına göre günlük kalorisi 1700 dür.Bu durumda 500 kalori açığa çıkacağından 2200 kalorilik enerjiye sahip kişi haftada 1 kilo verirken, 1700 kalorilik enerjiye sahip kişi haftada 500 gram yani yarım kilo verecektir.

Önemli Dip Not: 1 kilo vermek için, Vücudumuzdan 7000 kalorilik bir enerji açığı ortaya çıkması gerekmektedir. Yani 7000 kalori ekstra enerji yakarsak 1 kilo vermiş oluruz. Tam tersi vücudumuza ekstra 7000 kalori fazla alırsak bu defa 1 kilo almış oluruz. 

Bu detayları hatırlattıktan sonra, sağlık problemi olmayan, ortalama bir yetişkini baz alarak aşağıdaki soruları cevaplayalım.

Şimdi! gelelim en çok sorulan sorulara

Bir üst başlıkta belirttiğim açıklamaları dikkate alarak hesaplama yapmamız gerekiyor. Örnek olarak devam edelim ve bu örneği aşağıdaki sorular içinde kullanalım.

 • Öncelikle mevcut kilo durumumuza göre vücudumuzun günlük kalori ihtiyacını hesaplamalıyız.
 • Bunun için günlük kalori ihtiyacı hesaplama aracımıza gidelim ve bizden istenen bilgileri eksiksiz olarak yazalım.

Ben Örnek olması amacı ile Yaş alanına 35, Boy alanına 160, Kilo alanına 75, Cinsiyet olarak bayan ve aktivite olarak Spor yapıyorum seçeneklerini seçtim ve hesapla dedim. Sonuç olarak karşımıza şöyle bir sonuç çıkıyor.

 • İdeal Kilomuzun 55 olduğu
 • Mevcut Kilonuzu Korumak İçin Almanız Gereken Günlük Kalorinin 1636 kalori olduğu,
 • Sağlıklı Kilo Vermek İçin Günlük Almanız Gereken Kalorinin 1311 kalori olduğu sonuçlarını alıyoruz.

Bu Noktaya Dikkat: Sağlıklı kilo vermek için;

 • 1.şart; Günlük bir yetişkinin 1000 kaloriden fazla enerjiye ihtiyacı vardır.
 • 2.şart; Kilo verme sürecinde haftalık 0,5-1 kg arasında olmalıdır.

Yukarıdaki örnekte mevcut olan kilomuzu korumak, kilo almamak veya kilo vermemek yani bu kiloyu korumak için günde 1636 kalori almanız gerektiğini söylüyor.

Bizim sorumuz;

1200 kalorilik diyet kaç kilo verdirir? veya 1200 kalorilik diyetle ayda kaç kilo verilir?

1200 kalorilik diyetle ayda kaç kilo verilir? Hesaplamayı şu şekilde yapıyoruz;

 • 1636 kaloriden 1200 kalori çıkarıldığında 436 kalorilik bir fark oluşur. 436 kalorilik enerji açığımızı 1 ay’ı 30 gün üzerinden hesaplarsak. 436 kaloriyi 30 gün ile çarpıyoruz. 436 x 30 = 13,080 kalori sonucu ortaya çıkar.
 • Toplamda 1 ay da vücudunuzda 13,080 kalori açığı çıkmış oluyor. Bu değeri;
 • 1 kilo 7000 kaloriye karşılık geliyorsa, 13,080 kalori kaç kilo eder orantısı ile hesap etmemiz gerekiyor.
 • 13,080 kaloriyi, 7000 kaloriye böldüğümüzde 13,080:7000=1868 gram yani 1 kilo 868 gram sonucunu elde etmiş oluruz.Yaklaşık olarak 1 ay da 2 kilo vermiş oluruz.

Lütfen Bu Açıklamaya Dikkat!

Şimdi bu oran çoğu kilolu kişiler için düşük bir rakam gibi gelebilir. Aslında çok büyük bir yanılgı içerisindeler.

Neden mi?

İlk olarak kişilerin en büyük yanlışı, kısa zamanda çok kilo verme isteğidir. Fakat kısa zamanda verilen kiloların hemen hepsi, buna bende dahilim geri alınmıştır. Sebebi çok basit.

Çünkü, diyeti 1 ay veya maksimum 2 ay sürdürebilirsiniz.Kendinizi sıkarsınız ve kiloyu verirsiniz.1-2 aylık süreç dolduğunda ise eski yeme içme ve hareketsiz yaşamınıza dönersiniz.

Bu alışkanlıklar da yazımızda açıkladığım ve açıklamaya çalıştığım burun büktüğünüz 1 ay da 1 kilo 868 gramı 1 ay sonra alırsınız (bu orandan çok olacağı kesin) ama ben yinede bu kilo üzerinden gideyim.

Sizin hedefiniz diyelim ki 1 ayda 10 kilo vermekti ve bir ay boyunca yemediniz içmediniz,spor yaptınız,bol su içtiniz sonuçta başardınız da KUTLUYORUM SİZİ.

Lütfen Kendinize şu Soruyu Sorun ve Dürüst Olun!

Bu bir ay size 1 yıl gibi gelmedi mi? Hani derler ya; Yaptım amma Sen bir de bana sor. Bu soruyu affınıza sığınarak size soruyorum.Böyle tecrübeleri olanlar bu sorumu Sayfanın altındaki Yorumlar kısmından cevaplandırırsa minnettar olurum.

Konuya dönecek olursak diyette asıl amaç doğrudan zayıflamak yani kilo vermek olmamalı.

Amaç; Doğru beslenme alışkanlığını kazanarak vücudunuz için gerekli olanı kadarını tüketmeyi öğrenerek, hayatınız boyunca ideal kilonuzu korumak olmalı.İşte bu alışkanlık 1 ay da veya 2 -3 ayda kazanılacak bir şey değildir.

Vermek istediğim Mesaj şudur;

1 ay da 2 kilo vermek ve bu kiloyu verirken zorlanmamak sandığınızdan çok kolaydır. Bir ay da 2 kilo veren kişi, 1 yıl da 24 kiloyu zorlanmadan sağlıklı bir şekilde verebilir. 1 yıl da 24 kilo vermek ne demek, 24 kilo daha zayıf olduğunuzu bir düşünsenize HARİKA değil mi.

Hemen herkesin evinde bulunan büyük damacanalardan daha fazla. Sırtınızdaki koca bir damaca dan kurtulmak ne demek hayali bile çok güzel öyle değil mi gerçekten?

Bu şekilde düşünen bir kişi 1 yıl da yeme içme alışkanlığını çok fazla bozmadan, stres yapmadan, aç kalmadan ve en önemlisi, sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getiren ve hayatı boyunca da bu formunu koruyabilen bir birey olur.

1200 kalorilik diyetle haftada kaç kilo verilir?

1200 kalorilik diyetle haftada kaç kilo verilir hesaplaması için yukarıdaki, 1200 kalorilik diyet ile ayda kaç kilo verilir sorumuzu dikkate alırsak, daha anlaşılır olacaktır.

 • Ayda 1 kilo 868 gram  vermiştik. Bu kiloyu 1 ay da 4 hafta olarak hesap ettiğimizde 1,868 gramı 4’e bölerek 1,868:4 = 467 grama tekabül ettiğini görürüz.
 • Yaklaşık olarak haftada 1200 kalorilik diyetle yarım kilo civarında zayıflamış oluruz.

Günde 1200 Kalori Kaç Kilo Verdirir?

Son olarak günlük hesaplamamızı da şu şekilde yapabiliriz;

 • Hafta da 467 gram kilo veriyorsak ve bir hafta 7 gün olduğundan 467 gramı 7’ye bölerek, günde 1200 Kalori bize 66 gram verdirdiğini buluruz.

Şimdi gelelim 1 haftalık 1200 kalorilik diyet listesi uygulama programına. Her yeni haftada baştan başlayabileceğiniz gibi, besin kalori değerleri,protein değerleri bir birine yakın yiyeceklerle genişletebilir, değişiklikler yapabilirsiniz.

1200 Kalorilik Diyet Listesi

1200 Kalorilik Diyet 1.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 dilim az yağlı beyaz peynir: 60 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

1 haşlanmış yumurta: 80 kalori

Domates, salatalık: 25 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  220 kalori

Ara öğün:

10 tane tuzsuz badem; 60 kalori

1 kaşık kuru üzüm; 50 kalori

Toplam; 110 kalori

Öğle Yemeği:

Ton Balıklı Salata: 150 kalori

2 dilim kepek ekmek: 110 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

Toplam Öğle yemeği: 336 kalori

Ara öğün:

2 adet kuru kayısı; 36 kalori

2 adet ceviz; 50 kalori

Toplam; 86 kalori

Akşam yemeği:

1 porsiyon etsiz sebze yemeği: 200 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

1 kase yoğurt: 120 kalori

Yağsız Salata (domates, salatalık, marul, soğan, nar ekşisi ya da limon); 40 kalori

Toplam akşam yemeği; 415 kalori

Ara öğün: 1/2 bardak tarçınlı süt: 60 kalori

Tüm Gün Toplam; 1227 kalori

1200 Kalorilik Diyet 2.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 dilim az yağlı beyaz peynir: 60 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

5 zeytin: 40 kalori

Domates, Salatalık: 25 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  180 kalori

Ara öğün:

3 adet diyet bisküvi; 50 kalori

½ bardak süt; 60 kalori

Toplam; 110 kalori

Öğle Yemeği:

2 adet etli biber dolması: 250 kalori

1 kase yoğurt: 120 kalori

Toplam Öğle yemeği: 370 kalori

Ara öğün:

1 elma; 60 kalori

½ bardak süt; 60 kalori

Toplam; 120 kalori

Akşam yemeği:

Izgara Tavuk (100 gr): 120 kalori

Salata (domates, salatalık, marul, soğan, nar ekşisi): 40 kalori

2 dilim kepek ekmek: 110 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

Toplam akşam yemeği; 346 kalori

Ara öğün: 1 bardak tarçınlı süt: 120 kalori

Tüm Gün Toplam; 1246 kalori

1200 Kalorilik Diyet 3.Gün

Sabah Kahvaltısı:

½ simit: 140 kalori

1 diyet üçgen peynir: 20 kalori

Domates, Salatalık: 25 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  185 kalori

Ara öğün:

1 çay bardağı leblebi; 50 kalori

1 kaşık kuru üzüm; 50 kalori

Toplam; 100 kalori

Öğle Yemeği:

Ton balıklı salata (80 gram yağı süzülmüş ton balığı ile): 150 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam Öğle yemeği: 281 kalori

Ara öğün:

½ kase yoğurt; 60 kalori

2 kuru kayısı; 36 kalori

2 ceviz; 50 kalori

Toplam; 146 kalori

Akşam yemeği:

1 porsiyon az yağlı kuru fasulye: 250 kalori

1 kase yoğurt: 120 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam akşam yemeği; 425 kalori

Ara öğün: 1/2 bardak tarçınlı süt: 60 kalori

Tüm Gün Toplam; 1197 kalori

1200 Kalorilik Diyet 4.Gün

Sabah Kahvaltısı:

2 domates ve 1 yumurta ile hazırlanmış menemen: 108 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Yarım dilim az yağlı beyaz peynir: 30 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  193 kalori

Ara öğün:

3 diyet bisküvi; 50 kalori

1/2 bardak süt; 60 kalori

Toplam; 110 kalori

Öğle Yemeği:

4 adet ızgara köfte: 240 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Salata (domates, salatalık, soğan, marul, nar ekşisi ya da limon): 40 kalori

Toplam Öğle yemeği: 411 kalori

Ara öğün:

1 elma; 60 kalori

Yarım bardak süt; 60 kalori

Toplam; 120 kalori

Akşam yemeği:

1 porsiyon etsiz sebze yemeği: 200 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam akşam yemeği; 331 kalori

Ara Öğün;

Yarım bardak tarçınlı süt; 60 kalori

Tüm Gün Toplam; 1225 kalori

1200 Kalorilik Diyet 5.Gün

Sabah Kahvaltısı:

3 kaşık müsli: 60 kalori

1 bardak süt: 120 kalori

3 kuru kayısı: 54 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  234 kalori

Ara öğün:

Çeyrek simit; 70 kalori

1/2 dilim az yağlı beyaz peynir; 30 kalori

Toplam; 100 kalori

Öğle Yemeği:

1 porsiyon tavuklu mantar sote: 200 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam Öğle yemeği: 331 kalori

Ara öğün:

1 elma; 60 kalori

½ bardak süt; 60 kalori

Toplam; 120 kalori

Akşam yemeği:

8 kaşık mantı (yağlı sos ilave edilmemiş): 250 kalori

Yarım kase mercimek çorba: 140 kalori

Toplam akşam yemeği; 390 kalori

Ara Öğün;

Yarım bardak tarçınlı süt; 60 kalori

Tüm Gün Toplam; 1235 kalori

1200 Kalorilik Diyet 6.Gün

Sabah Kahvaltısı:

2 dilim kepek ekmek ile hazırlanmış ince dilim kaşarlı tost: 250 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  250 kalori

Ara öğün:

1/1 muz; 50 kalori

½ bardak süt; 60 kalori

Toplam; 110 kalori

Öğle Yemeği:

2 dilim az yağlı beyaz peynir ile hazırlanmış salata: 160 kalori

2 dilim kepek ekmek: 110 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

Toplam Öğle yemeği: 346 kalori

Ara öğün:

3 diyet bisküvi; 50 kalori

1 fincan şekersiz türk kahvesi; 0 kalori

Toplam; 50 kalori

Akşam yemeği:

3 ızgara köfte: 180 kalori

1 bardak ayran:76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Salata:40 kalori

Toplam akşam yemeği; 351 kalori

Ara Öğün;

1 bardak tarçınlı süt;120 kalori

Tüm Gün Toplam; 1227 kalori

1200 Kalorilik Diyet Listesi 7.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 dilim az yağlı beyaz peynir ile hazırlanmış omlet: 140 kalori

2 dilim kepek ekmek: 110 kalori

Domates, salatalık: 25 kalori

Toplam sabah kahvaltısı;  275 kalori

Ara öğün:

10 badem; 60 kalori

1 kuru incir; 50 kalori

2 kuru kayısı; 36 kalori

Toplam; 146 kalori

Öğle Yemeği:

Izgara balık ya da tavuk (100 gr): 120 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam Öğle yemeği: 251 kalori

Ara öğün:

1 çay bardağı leblebi; 50 kalori

1 kaşık kuru üzüm; 50 kalori

Toplam; 100 kalori

Akşam yemeği:

1 porsiyon etsiz sebze yemeği: 200 kalori

1 bardak ayran: 76 kalori

1 dilim kepek ekmek: 55 kalori

Toplam akşam yemeği; 331 kalori

Ara Öğün;

1 bardak tarçınlı süt; 120 kalori

Tüm Gün Toplam; 1223 kalori

1200 Kalorilik Diyet Listesine Uyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Öğle ve akşam yemeklerinizin yerini değiştirebilirsiniz ancak kesinlikle belirtilenden az ya da fazla yiyecek tüketmeyiniz.
 • Köfte, tavuk ve balık öğünleri mümkün olduğu kadar yağsız olacak şekilde ızgara ya da haşlama şeklinde tüketilmelidir.
 • Menemen, omlet gibi yemekler hazırlanırken yağsız pişirme özelliğine sahip tavalar kullanılmalı fazladan yağ ilavesi yapılmamalıdır.
 • Çay, kahve gibi içecekler tüketilecekse kesinlikle şekersiz ve kremasız olmalıdır.
 • Gün içinde 3-4 fincan yeşil çay içmeniz metabolizma hızınızı arttıracaktır.
 • Meyve ara öğünlerinin yanında tüketilen sütler şekerin vücutta yağa dönüşmesini engeller bu nedenle kalori azaltmak uğruna süt ara öğünleri ihmal edilmemelidir.
 • Gün içinde yoğun bir iş ya da spor yapılacaksa mutlaka en azından 200 kalorilik ilave besin eklenmelidir.
 • Ana yemekleri mümkün olduğu kadar az yağ ile pişirmeye özen gösteriniz.
 • Kuru meyve ve kuru yemişler yoğun tokluk hissi verir ancak kalori değeri açısından oldukça zengin besinlerdir bu nedenle sayı ile tüketmeye özen gösteriniz.
 • Yemeklere başlamadan önce içeceğiniz 2 bardak su mide hacminin büyük bir kısmını dolduracağı için çok daha çabuk doymanızı sağlayacaktır.
 • Yemekleri yavaş ve çok çiğneyerek tüketmeniz daha hızlı doymanızı ve daha tok kalmanızı sağlar.
 • Bir öğünde diyetinizi bozduğunuzu düşünürseniz diğer öğünde kaldığınız yerden devam edin. Zaten bozdum diyerek diğer öğünleri de değiştirmenize kesinlikle gerek yoktur.

1200 kalorilik diyet yapanların yorumları, sayfanın alt kısmında yer almaktadır. 1200 Kalori diyeti için yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız

sağlıklı diyet listesi - 1 1 300x165 - Sağlıklı Bir Diyette Tüketilmesi Gereken Besinler

Sağlıklı Bir Diyette Tüketilmesi Gereken Besinler

Diyet yaparken beslenme yanında hayat tarzında yapılacak değişiklikler sağlıklı sonuçlar alınabilmesi için son derece önemlidir. …

3 Yorumlar

 1. Bu diyeti uzun süre yapabilirmiyim

 2. Gül Hanım,Diyet yaparken,öncelikle vücudunuzun günlük kalori ihtiyacını hesaplayarak buradan ( http://www.baskul.net/gunluk-kalori-hesaplama/ )
  haftada maksimum 1 kilo verecek şekilde kalorinizi düzenlemelisiniz.Tavsiye edilen haftalık kilo verme oranı 500 gram dır.1 kilo üzeri kilo kaybı vücudunuz için zararlı olacaktır.Bu kriterleri göz önüne alarak doğru kalorilik diyeti uygulamanızda sakınca yoktur.Bu diyeti uygulamanız için mevcut günlük kalori miktarınız maksimum 2200 kalori olmalıdır.Diyet uygularken günde yarım 30-60 dakika egzersiz yapmaya özen gösteriniz.

 3. 12-13 kilo fazlam var.diyetisyene gittim.bazal metabolizma hızım 1256 çıktı.ayrıca hipoglisemi varmış bende.kaç kalorilik diyet uygulamalıyım kilo vermek için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.