On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet / 7 Günlük 1500 Kalorilik Diyet Listesi

7 Günlük 1500 Kalorilik Diyet Listesi

Merhaba sevgili Baskul.Net ziyaretcileri Bugün sizlere 1500 Kalorilik Diyet Listesi hakkında detaylı bilgi ve 7 günlük diyet listesini sunacağız.Vücudumuzun günlük işlevlerini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için belirli miktarda enerjiye ihtiyacı vardır. Buna günlük kalori ihtiyacı denilir. Alınan bu enerjiyi vücut; fiziksel işlevlerini(sindirim sisteminin çalışması, kan akışı vb.) yerine getirmek için, besinleri parçalamak için ve diğer fiziksel aktiviteleri (yürümek, yemek yemek vb.) yerine getirmek için kullanır. Kişi eğer günlük kalori ihtiyacının altında enerji alırsa vücut otomatik olarak depolamış olduğu yağları harcamaya başlar ve bu durumda kilo kaybı yaşanmış olur.

1500-kalorilik-diyet-listesi 1500 kalorilik diyet - 1500 kalorilik diyet listesi 300x175 - 7 Günlük 1500 Kalorilik Diyet ListesiKişilerin günlük kalori ihtiyaçları yaşa, cinsiyete, boya, vücut ağırlığına, kas-yağ dengesine göre değişiklik gösterebilir. Elbette en önemli etkenlerin başında bazal metabolizma hızı gelir. Yine yukarıda belirtilen etmenlere bağlı olarak kişinin bazal metabolizma hızı yani enerji harcama hızı değişiklik gösterebilir. Ara öğün yaparak beslenmek bazal metabolizma hızını arttıran en önemli etkenlerden biridir. 1500 Kalorilik Diyet Listesi sağlıklı beslenme kuralları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Bazal metabolizma hızı yani günlük kalori ihtiyacı düşük olan kişiler 1500 Kalorilik Diyet Listesini uygularken bile kilo alabilirler. Bu nedenle kişi diyete başlamadan önce mutlaka günlük kalori ihtiyacını öğrenmeli ve buna uygun bir diyete başlamalıdır.

1500 Kalorilik Diyet Listesi yani 1 haftalık olacak şekilde düzenlenmiştir ve insan vücudunun 1 günlük ihtiyacı olan her besin türü dengeli bir şekilde yayılarak hazırlanmıştır. Sağlıklı beslenme konusunda doğru bilinen yanlışların başında protein grubundan yani et grubu yiyeceklerden yoksun bir şekilde beslenilirse sağlıklı olunacağı inancıdır. Bu kesinlikle hatalı bir düşüncedir. Çünkü kişi yeterli miktarda protein tüketmezse kas dokusu her geçen gün biraz daha zayıflayacak dolayısıyla bazal metabolizma hızı düşecek ve daha kolay kilo alır hale gelecektir. Bu nedenle günlük beslenmenin en önemli parçasından biri olan protein türü yiyecekler kesinlikle ihmal edilmemeli ve ana öğünlerin birinde mutlaka yeterli miktarda protein tüketilmelidir.

Karbonhidratlar yani ekmek grubu yiyecekler vücudun birincil enerji kaynaklarıdır. 1500 Kalorilik Diyet Listesi bunun bilincinde olunarak hazırlanmıştır. Ekmeği tamamen kesmek kişinin daha hızlı kilo vermesini sağlamaz. Aksine doyma hissi daha zor oluşacağı için kişi sürekli daha fazla tüketme eğilimine girer. Bu nedenle sağlıklı seçimler yapıldığı sürece diyette mutlaka karbonhidrat bulunmalıdır. Kepek, çavdar türü unlar kan şekerini daha yavaş yükselttiği için daha uzun süre tok tutar. Bu nedenle sade buğdaydan yapılan ekmek yerine kepek, çavdar unlarının tercih edildiği ekmekler diyet sürecinde daha faydalı olacaktır. Ayrıca sindirime de olumlu katkı sağlayacaktır.

Yağlar vücudumuzun yenilenmesinde rol alan çok önemli bir besin grubudur. Ancak yine yağ tercihi çok önemlidir. Paket yağlar yerine hakiki tereyağı gibi özü doğa olan yağları tercih etmek sağlık açısından çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca sıvı yağ olarak en sağlıklı yağlar zeytinyağı ve fındık yağıdır. Yağ grubunu yemeklerde kullandığımız için fazladan dışarıdan almaya gerek yoktur aslında. Ayrıca peynir, yoğurt, süt ve kuru yemişlerde de vücudun ihtiyacını karşılayacak kadar yağ bulunmaktadır.

1500 Kalorilik Diyet Listesi vücudun ihtiyaç duyduğu protein, karbonhidrat, yağ ve sebze grubu besinleri dikkate alarak hazırlanmıştır.

Kimler 1500 Kalorilik Diyet Listesini Uygulayabilir ?

Günlük ihtiyacı 2000-2100 kalori arası olan kişiler 1500 Kalorilik Diyet Listesini uygulayarak bazal metabolizma hızlarına bağlı olarak haftada 0,5-1 kg arası kilo kaybı yaşayabilirler. Herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes 1500 kalorilik örnek diyet listesini rahatlıkla uygulayabilir. Ayrıca kilo verme sürecini tamamlamış ve kilosunu korumaya çalışan herkes de gönül rahatlığı ile 1500 Kalorilik Diyet Listesini uygulayabilir.

Kimler 1500 Kalorilik Diyet Listesini Uygulayamaz ?

Herhangi bir sağlık problemi olan kişiler, çocuklar, hamileler, kronik hastalığı olanlar, emziren bayanlar, ağır işte çalışan kişiler 1500 Kalorilik Diyet Listesine başlamadan önce bir uzmandan yardım almalıdır. Bu durumların birini yaşayan kişilerin uzman gözetiminde diyet yapmaları çok daha sağlıklı olacaktır.

1500 Kalorilik Diyet Listesi

1.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 haşlanmış yumurta

1 dilim az yağlı beyaz peynir

2 dilim kepek ekmek

5 zeytin

Domates, salatalık

Ara öğün:

2 ceviz

1/2 bardak süt

Öğle Yemeği:

1 porsiyon tavuk şiş (yerine aynı miktarda haşlanmış ya da ızgara tavuk tüketilebilir)

4 kaşık bulgur pilavı

1 bardak ayran

Ara öğün:

3 adet kuru kayısı

2 adet ceviz

Akşam Yemeği;

1 porsiyon etsiz sebze yemeği

1 kase çorba (yağsız ya da çok az yağ ile pişirilmesi tavsiye edilir)

1 dilim kepek ekmek

1/2 kase yoğurt

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

2.Gün

Sabah Kahvaltısı:

Yarım simit

1 dilim az yağlı beyaz peynir

5 zeytin

Domates, salatalık

Ara öğün:

10 badem

1 bardak ayran

Öğle Yemeği:

4 ızgara köfte

1 bardak ayran

2 dilim kepek ekmek

Salata

Ara öğün:

1 elma

½ bardak süt

Akşam yemeği:

1 porsiyon mantar sote

1 kase çorba

1 dilim kepek ekmek

1 bardak ayran

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

3.Gün

Sabah Kahvaltısı:

2 dilim kepek ekmek ile hazırlanmış ince dilim kaşarlı tost

5 zeytin

Ara öğün:

3 kuru kayısı

1 bardak süt

Öğle Yemeği:

Ton balıklı salata ya da bir büyük ızgara balık (100 gram yağı süzülmüş)

2 dilim kepek ekmek

1 bardak ayran

Ara öğün:

10 badem

1 kuru incir

2 kuru kayısı

Akşam yemeği:

1 porsiyon yumurtalı ıspanak yemeği ya da 100 gram tavukgöğsü ile hazırlanmış salata

2 dilim kepek ekmek

1 bardak ayran

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

1 elma

4.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 yumurta ve 1 dilim az yağlı beyaz peynir ile hazırlanmış yağsız omlet

2 dilim kepek ekmek

Domates, salatalık

5 zeytin

Ara öğün:

10 tane tuzsuz badem ya da fındık

1 kaşık kuru üzüm

3 kuru kayısı

Öğle Yemeği:

1 orta boy patates ile hazırlamış patates salatalı(marul, soğan, domates, salatalık, limon vb.)

1 kase yoğurt

Ara öğün:

3 adet diyet bisküvi

1 bardak süt

Akşam yemeği:

4 ızgara köfte

1 bardak ayran

2 dilim kepek ekmek

Salata

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

5.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 peynirli poğaça

1 dilim az yağlı beyaz peynir

1 diyet üçgen peynir

Domates, salatalık

Ara öğün:

1 çay bardağı leblebi

1 kaşık kuru üzüm

3 kuru kayısı

Öğle Yemeği:

2 adet etli biber dolması (pişirirken fazladan yağ eklemeyin)

1 kase yoğurt

Ara öğün:

2 kuru kayısı

2 ceviz

Akşam yemeği:

½  porsiyon sebze yemeği

3 adet ızgara köfte

1 kase yoğurt

1 dilim kepek ekmek

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

6.Gün

Sabah Kahvaltısı:

1 yumurta ve 2 domates ile hazırlanmış yağsız menemen

2 dilim kepek ekmek

5 zeytin

Ara öğün:

2 ceviz

2 kuru kayısı

Yarım bardak süt

Öğle Yemeği:

1 porsiyon tavuklu mantar sote

1 kase yoğurt

2 dilim kepek ekmek

Ara öğün:

2 kare bitter çikolata

Yarım bardak sütle hazırlanmış kahve

Akşam yemeği:

2 dilim az yağlı beyaz peynir ya da 100 gram haşlanmış tavuk ile hazırlanmış salata

2 dilim kepek ekmek

1 bardak ayran

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

1 elma

7.Gün

Sabah Kahvaltısı:

3 kaşık müsli

1 bardak süt

3 kuru kayısı

2 ceviz

1 kaşık kuru üzüm

Ara öğün:

3 adet diyet bisküvi

2 ceviz

Öğle Yemeği:

8 kaşık mantı

1 bardak ayran

Ara öğün:

Yarım simit

1 dilim az yağlı peynir

1 bardak ayran

Akşam yemeği:

1 porsiyon etsiz sebze yemeği

1 bardak ayran

1 dilim kepek ekmek

Ara öğün:

1 bardak tarçınlı süt

1 elma

1500 Kalorilik Diyet Listesine Uyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Bu nedenle gün içinde 4-5 fincan şekersiz yeşil çay tüketmeye özen gösteriniz.

-Meyve porsiyonlarında isteğe bağlı olarak aynı kalori değerine sahip meyveler ile değişim yapabilirsiniz. Örneğin 1 elma yerine yarım muz tercih edebilirsiniz. Ancak elma, armut gibi posalı meyveler sizi uzun süre tok tutacaktır.

-Yemeklerinizi pişirirken mümkün olduğu kadar az yağ kullanmaya özen gösteriniz. Katı yağ kullanmaktan kaçınınız.

-Bir gün önceden yemeklerinizi planlarsanız diyetinizi bozmadan uzun süre sağlıklı bir şekilde diyetinize devam edebilirsiniz.

-Öğlen ve akşam yemeklerinin yerini değiştirebilirsiniz.

-Meyvenin yanında protein tüketmeye özen gösteriniz. Çünkü protein meyvedeki şekerin yağa dönüşmesini önler.

1500 Kalorilik Diyet Listesine devam ederken haftada 4-5 gün 45-60 dakikalık spor yapmaya özen gösteriniz. Spor hem daha fazla enerji harcamanızı sağlar hem de metabolizma hızınızı arttırır.

-Yemeklerden önce içeceğiniz 2 bardak su yemek esnasında fazla yemenizi engeller. Ayrıca daha çabuk doygunluk hissetmenizi sağlar.

-Sebze yemeklerinin 1 porsiyonu 4 dolu dolu yemek kaşığı kadardır. Onun yerine yarım yemek kaşığı yağ eklenmiş salata da tercih edebilirsiniz.

-Canınız çok fazla tatlı çekerse herhangi bir ara öğününüzde 1-2 top dondurma tercih edebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız

1 haftada 7 kilo - 1 haftada 7 kilo verme 300x165 - 1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet

Yaz aylarının başlangıcında ya da acilen sevdiğiniz bir kıyafete girmek istediğinizde hemen fazlalıklarınızı atmak istersiniz. …

3 Yorumlar

  1. Et yemeyenler ne yapacak?

  2. Cok sukur 2gunde 1.300gr verdim 1500kalorilik diyetin sayesinde cok mutluyum arkadaslar herkese tavsiye ederim

  1. Geribildirim: Bayram B.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.