On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet Türleri / Alkali Su Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Alkali Su Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda uzmanların dilinden düşürmediği Alkali beslenme,alkali diyet,alkali su ifadeleri bir çok kişinin nedir bu alkali sorusunu sormasına neden oluyor.Bizde bugün bu yazımızda alkali ile ilgili tüm detayları inceleyeceğiz.İşte başlıyoruz…

alkali alkali su - alkali diyet 300x212 - Alkali Su Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?Alkali Nedir?

Lise yıllarında kimya dersi görmüş kişilerin de hatırlayacağı üzre “suda çözünen bazları” ifade eder. Herkesin anlayacağı bir dil ile ifade etmek gerekirse “asit” kelimesinin zıt anlamı diye adlandırabiliriz. Alkali su tanımını yaparsak konuyu çok daha iyi anlayacağınızı umuyorum.

Alkali Su Nedir?

 Alkali Su; PH seviyesi 7,3 ile 14 arası olan, vücudumuzda bulunan asidik toksinleri nötralize edebilen,oksijen seviyesi yüksek ve antioksidan özelliği olan,kalsiyum, magnezyum ve potasyum mineralleri yönünden zengin, bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı, içimi hafif sert “su” olarak tanımlayabiliriz.

PH Nedir?

alkali su - ph cetveli 300x91 - Alkali Su Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Her sıvının 0 ile 14 arasında bir değeri vardır.Bu değerlerin ölçümü PH olarak adlandırılır. PH değeri o sıvının asidik, bazik (alkali) yada nötr olduğunu gösterir.0 ile 7 arasındaki bir sıvının değeri asidik, 7 ile 7,3 arası nötr ve 7,3 ile 14 arası alkali yani bazik anlamına gelir. İçme suyunun ideal PH değeri 7,5 -8,5 arasında olmalıdır.

Alkali Su Nasıl Yapılır?

alkali su alkali su - alkali su 300x190 - Alkali Su Nedir? Diyeti Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?Alkali su yapmak için bir kaç seçenek vardır.Bunlardan bir tanesi suya bir kaç damla damlatılarak suyu alkali seviyeye getiren sıvı damlalardır.Ortalama 25 tl ile 50 tl arası fiyata satılmaktadır.Diğer bir seçenek,maliyeti uygun ve en çok tercih edilen,karbonat ile yapılan halk arasındaki ismi ile karbonatlı su dur. Karbonat, çeşitli isimlerle (İngiliz karbonatı,sodyum bikarbonat,bikarbonat,sodyum karbonat) olarakta bilinmektedir.Biz yazımızda ingiliz karbonatı olarak adlandıralım ve bakkallarda,marketlerde satılan karbonatlardan değil,eczanelerde ortalama 5 tl ye satılan ingiliz karbonatı satın alıp, suyumuzu alkali yapalım.

Alkali su yapılışı; 1,5 litre içme suyuna 1 silme tatlı kaşığı ingiliz karbonatı ekleyip,iyice karıştırıyoruz. Maliyeti uygun, yapımı oldukça kolay alkali su bu şekilde yapılıyor.

Alkali Suyun Faydaları

 • Alkali su, biriken asidik toksinleri nötralize ederek vücudumuzu temizler.
 • Antioksidan etkisi ile vücudun asidik/bazik dengesini düzenler.
 • Alkali su, diğer sulara göre bedenin biyoelektriksel dengesini daha hızlı yeniler, vücuda zindelik, ve enerji verir.
 • Bağışıklık sistemimizi güçlendirir,hastalıklara yakalanma riskini azaltır.Hastalanmışsak daha çabuk iyileşmemize yardımcı olur.
 • Hücrelerin yenilenip nemlenmesine, cildin genç ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
 • Hücrelere daha fazla oksijen taşır,böylece zararlı serbest radikalleri parçalayarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.Unutmamak gerekirki oksijenin ulaştığı bir noktada herhangi bir hastalık oluşmaz.
 • Alkali su, vücudun asidik yapısını, PH seviyesini yükselterek bazik yani alkali olmasına yardımcı olur.
 • Vücutta bulunan fazla yağ moleküllerinin parçalanmasını sağlayarak, bir araya gelmesini engeller ve vücuttan daha kolay atılmasına yardımcı olur.Kilo vermeye yardımcıdır.Bu nedenle diyet yapan bireylerin listelerinde mutlaka alkali suya yer vermeleri uzmanlarca önerilir.

Alkali Diyeti

Son yıllarda birçok beslenme uzmanı tarafından gündeme getirilen alkali diyeti, vücuttaki asit miktarını dengelemeye dayanır. Vücutta biriken fazla asit, hastalıklar için zemin hazırlar. Bu sebeple asit miktarını dengelemek için, öğünler %80 alkali, %20 asit içerecek şekilde ayarlanır. Böylece sağlıklı bir beden için uygun ph dengesi sağlanmış olacaktır. Besinler tüketilirken üzerinde yazan ph miktarına dikkat etmek gerekir. Genellikle alkali besinler ile beslenen kişilerin ise daha sağlıklı olduğu ve birçok hastalıktan korunduğu gözlemlenmiştir.

Asidik besinlerin zararları; gerek mide hastalıkları, gerekse birçok ölümcül hastalık, yanlış beslenme neticesine vücuda girer. Bu sebeple alkali diyet sırasında hedef, hem kilo vermek hem sağlıklı beslenmektir.

 • Alkali diyet yapanların, dikkat etmesi gereken en önemli ayrıntı, akşam tüketilen en son besinin 19. 00’da tüketilmesi ve o saatten sonra kesinlikle yiyecek tüketilmemesidir. Yani yatağa aç olarak girmek önerilir.
 • Yemek sırasında lokmalar, bolca çiğnenmeli ve hazırlanan alkali su, öğün aralarında 2-3 bardak içilmelidir.
 • Yeşil yapraklı sebzelerden bolca tüketmek gerekir
 • Kimyasal içermeyen hakiki zeytinyağı tüketmeye özen gösterilmelidir
 • Alkali diyet sırasında her gün bol miktarda taze sıkılmış meyve sularından ve bitki çaylarından tüketilmesi önerilir

Alkali Diyet Nasıl Yapılır?

Alkali diyet yaparken, asit oranı yüksek olan besinlerin az, alkalik besinlerin fazla tüketilmesi gerekir. Ayrıca bunlarla beraber, hiç tüketilmemesi gereken bazı besinler vardır. Diyet sırasında örnek bir alkali diyet listesinden faydalanmak veya her öğünde tüketilen besinlerin içeriğini öğrenmek gerekir.

Alkali diyeti sonrasında; bağışıklık sistemi güçlenir, birçok hastalığın oluşumu engellenir ve kişi kısa süre içinde bedenindeki yağlardan kurtulur.

Aşağıda sizlere 1 günlük örnek alkali diyet listesi vereceğim.Listenizi alkali besinlerle çeşitlendirebilirsiniz.Şuradaki yazımızı okuyarak Asidik ve Alkali Besinler Nelerdir öğrenebilirsiniz.

Alkali Diyeti Listesi

Sabah;

 • 3-4 yumurtanın beyazı ile yağsız olarak hazırlanan sebzeli omlet (brokoli, ıspanak ve kırmızıbiber konulabilir)
 • yağsız olarak kızartılmış çavdar ekmeği
 • Sabah kahvaltısının ardından ise bol miktarda alkali su içilmesi önerilir.

Ara öğün;

 • Kabukları ile yemek şartı ile bir adet meyve(armut, yeşil elma)

Öğlen yemeği;

 • Ispanak çorbası
 • Esmer pirinçten yapılması şartı ile az yağlı pilav
 • Bol yeşillik ile hazırlanan salata(içerisine zerdeçal katılmalıdır)

Ara öğün;

 • Ara öğünde kivi veya yeşil elma gibi, kalorisi düşük bir meyve tercih edilebilir.
 • Badem veya ceviz
 • 2-3 bardak alkali su

Akşam Yemeği;

 • Yağsız olarak ızgarada pişirilmiş balık
 • haşlanmış ve üzerine sarımsaklı yoğurt dökülmüş brokoli
 • avokado salatası

Bu sağlıklı alkali diyet sayesinde, hem zayıflamanız, hem bedeninizi arındırmanız mümkün olacaktır. Yaklaşık olarak 3 hafta uygulanan alkali diyeti sonunda, 5-6 kilo verilebilir. Midenizdeki ve bedeninizdeki değişimi fark ettikten sonra alkali diyeti, yaşam tarzınız haline gelecektir.Her gün 2 litre alkali su tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

Mutlaka Okumalısınız

Çorba Diyeti - corba diyeti 300x165 - 1 Haftalık Çorba Diyeti

1 Haftalık Çorba Diyeti

Hızlı kilo vermek isteyen herkesin bu diyeti uygulaması gerekmektedir. Kısa süre içerisinde kilo vermek istiyorsanız …

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.