On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Beden Kitle İndeksi Hesaplama
Beden Kitle İndeksi Hesaplama Programı ( BKİ - BMI )

Beden Kitle İndeksi ( BKİ - BMI ) Yetişkin Bir Kişinin Kilosunun Boyuna Oranını,Bu Orann Normal Ölçülerde Olup Olmadığını Gösteren Bir Parametredir.

Beden Kitle İndeksiniz
Yetişkinler İçin Kadın BMI Değeri Erkekler BMI Değeri
Aşırı Zayıf Yüksek Risk 17.5 Ve Daha Az kg/m2 Arası 17.5 Ve Daha Az kg/m2 Arası
Zayıf 17.6 - 19.1 kg/m2 Arası 17.6 - 20.7 kg/m2 Arası
Normal ( İdeal Kilo ) 19.2 - 25.8 kg/m2 Arası 20.8 - 26.4 kg/m2 Arası
Biraz Kilo Fazlası 25.9 - 27.3 kg/m2 Arası 26.5 - 27.8 kg/m2 Arası
Fazla Kilo 27.4 - 32.3 kg/m2 Arası 27.9 - 31.1 kg/m2 Arası
Çok Fazla Kilolu 32.4 - 34.9 kg/m2 Arası 31.2 - 34.9 kg/m2 Arası
Sağlık Açısından Riskli 35 - 40 kg/m2 Arası 35 - 40 kg/m2 Arası
Aşırı Kilolu Yüksek Risk 40 - 50 kg/m2 Arası 40 - 50 kg/m2 Arası
Çok Aşırı Kilolu 50 - 60 kg/m2 Arası 50 - 60 kg/m2 Arası

Vücut Kitle Endeksi | Beden Kitle İndeksi | Nedir ?

Vücut Kitle Endeksi veya Beden Kitle İndeksi olarak da yaygın olarak söylenmektedir.Kısaca ( VKE – VKİ – BKİ – BMI ) olarak adlandırılır.Yetişkin Bir Kişinin Kilosunun Boyuna Oranını,Bu Oranın Normal Ölçülerde Olup Olmadığını Gösteren Bir Parametredir.

 Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) Nasıl Hesaplanır ?

Vücut ağırlığının kilogram (kg) cinsinden, boy uzunluğunun metre (m) cinsinden karesine bölünmesi ile hesaplanmaktadır.

Örnek vererek hesaplayacak olursak 70 kilogram (kg) ve 1.70 metre (m) uzunluğuna olan bir kişinin

Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) 70/1.70×1.70=24,22 sonucunu çıkaracaktır.

ideal-kilo-hesaplama-cetveli-vucut-kitle-beden-kitle-indeksi-endeksi-Vücut Kitle Endeksi Hesaplama-Beden Kitle İndeksi Hesaplama beden kitle İndeksi - ideal kilo hesaplama cetveli vucut kitle beden kitle indeksi endeksi 300x245 - Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Sizi çarpma ve bölme işlemleri ile yormamak adına sizin için hazırladığımız Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) otomatik hesaplama Programını sayfanın üst kısmında bulabilir ve hesaplama yapabilirsiniz.

Hesaplayıcı alanına Boyunuzu santimetre (cm) 170 kilonuzu kilogram (kg) 70 cinsinden yazıp hesapla demeniz yeterli olacaktır.Çıkan bu değerlerin yorumlanması elbette en önemli husustur.

Hesaplama tablosunun altında yetişkin bir kişinin Kadın/Erkek Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) değerleri ayrı ayrı verilmiştir.

vucut-kitle-beden-indeks-endeks-Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) beden kitle İndeksi - vucut kitle beden indeks endeks 300x200 - Beden Kitle İndeksi Hesaplama

Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) Hakkında Öneriler

İdeal kilo değerlerinin üstünde yahut altında çıkmak biran önce kilo vermeniz veya almanız anlamına gelmemeli,panik yapmaya,endişelenmeye hiç gerek yoktur.İdeal kilonuza ulaşabilmek için her zaman dengeli ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeliyiz/almalıyız.Bir çok kişinin en çok hata yaptığı nokta burasıdır.Genellikle kişiler bilinçsiz uyguladıkları diyet/diyet programları,zayıflama – kilo alma ilaçları,yanlış uyguladıkları egzersiz programları yüzünden ya kilo verememekte yada alamamaktadır.Çoğu zamanda kilo vermek isterken almakta,almak isterken vermektedir.

Bu nedenle ideal Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) değerlerine ulaşmayı denemeden önce; * Bir sağlık kuruluşuna gidip sağlığınızla ilgili muayene ve gerekli testleri yaptırın.Bu muayene ve testler sağlık kuruluşlarında ücretsiz olarak yapılmaktadır.Çıkan sonuçlar doğrultusunda uzman bir diyetisyene giderek kilo verme/alma konusunda kendinize uygun bir beslenme ve egzersiz programı hazırlatın.Şayet böyle bir imkanınız yoksa sitemizdeki Hesaplama Araçları Menüsü altında yer alan Günlük Kalori Hesaplama Aracını kullanarak mevcut kilonuzu korumak ve sağlıklı kilo verme kalori değerini görebilirsiniz.

Ayrıca mevcut kalori değeriniz den sağlıklı kilo verme değeri arasındaki farkı mevcut kilo değeriniz üzerine ekleyerek sağlıklı bir şekilde kilo alma değerini de hesaplayabilirsiniz. * Çıkan bu değerlere uygun olarak beslenmek için Diyet Listeleri kategorimizden size uygun kalorilik diyet listelerini uygulayabilir kendinize göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Beslenme programına ek olarak sitemizdeki egzersiz programlarından size uygun egzersiz programlarını belirleyip haftada en az 3 gün uygulayınız.Kısaca ideal Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) değerlerine ulaşmak için sağlıklı bir beslenme programı ve egzersiz şarttır.

Sonuç olarak bu süreç en başta zor gelebilir.Yada bunları yapmak işinize gelmeyebilir ve bir çok kişinin yaptığı yaygın yanlışlara devam edip biran önce kilo vermek/almak ideal Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) değerlerine ulaşmaya çalışabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki bu yöntemler tamamen kendinizi kandırmak günü kurtarmaktan öteye gitmeyeceği gibi önemli sağlık problemleri ile de karşılaşabilirsiniz.Sağlıklı olarak verilmeyen /alınmayan kilolar çok geçmeden aynı hızla geri alınır.Önemli olan sağlıklı beslenme ve egzersiz programlarını yeni bir yaşam tarzı olarak kendinize kabul ettirmektir.Bu nedenle amacınız her ne olursa olsun ideal Vücut Kitle Endeksi ( Beden Kitle İndeksi ) ne ulaşmaya karar verdiğinizde bu süreçlere karşı kendinizi hazır hale getirin ve planlama yapın.Göreceksiniz ki düşündüğünüz kadar zor değil ve bu durumdan dolayı kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

İdeal Kilo Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Günlük Kalori Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Bel/Kalça Oranı Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.