On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması

Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması

Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması
Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması

Yağ dağılımının en basit göstergelerinden biri bel çevresi hesaplamasıdır.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nün açıklamalarına göre; bel çevresi (cm) ölçümleri, risk tanımlaması yaparken kullanılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir.

Şişmanlık Düzeyiniz

Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması

Obezite yani şişmanlık her geçen gün görülme sıklığı artan bir sağlık sorunudur. Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam ve genetik faktörler şişmanlığın görülme riskini arttırmaktadır.

Obezitenin tespit edilmesinde genellikle beden kitle indeksi hesaplaması yöntemi kullanılır. Bu yöntemde kişinin kilosu, boyunun metre cinsinden karesine bölünür (BKI=kg/m2) ve çıkan sonuç 18.5 ile 24.99 arasında ise kişinin kilosu normal olarak kabul edilir.

Beden kitle indeksi hesaplaması ile yapılan değerlendirme kişinin fazla kilolu olup olmadığı hakkında fikir verse de aslında vücuttaki yağ kitlesinin dağılımı hakkında hiçbir fikir vermez. Bu durumda da kişi beden kitle indeksi hesaplama sonucuna göre normal kiloda olsa da aslında Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflamasına göre şişman sayılabilir.

Yeni araştırmalar artık kişinin kilosunun kaç olduğundan çok yağın vücuttaki dağılımını ön planda tutarak sağlıklı olup olmadığına karar verme eğilimindedir. Çünkü sağlık açısından yağın miktarından çok hangi bölgede toplandığı önemlidir.

Kadınlarda ve erkeklerde vücut yağlanması farklılık gösterir. Kadınlar daha çok armut tipi yağlanma denilen yağ kitlesinin yoğun olarak basen ve bacak bölgesinde toplandığı yağlanma şeklini yaşarlar. Erkekler ise elma tipi denilen daha çok karın bölgesinin yağlandığı ve bel çevresine göre şişmanlık sınıflaması içindeki en riski yağlanma şeklini yaşarlar. Bu nedenle erkeklerin kalp krizi geçirme ihtimali kadınlara göre çok daha yüksektir.

bel-cevresine-gore-sismanlik-siniflamasi-1-Bel Çevresine Göre Şişmanlık bel Çevresine göre Şişmanlık - bel cevresine gore sismanlik siniflamasi 11 300x180 - Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması

İdeal Bel Çevresi Genişliği Nedir ?

Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması bir kişinin sağlıklı bir vücut tipine sahip olup olmadığının en temel göstergesidir. Ancak ideal bel çevresi ölçüsünü tek bir rakamla ifade etmek doğru olmayacaktır. Çünkü 150 cm boyundaki bir insanın ideal bel çevresi genişliği ile 180 cm boyundaki bir insanın ideal bel çevresi genişliğinin aynı olması beklenilemez. Bu nedenle ideal bel çevresi genişliğinizi hesaplamak istiyorsanız öncelikle boyunuzu 2’ ye bölün. İdeal bel çevresi genişliğiniz boyunuzu yarısından az olmalıdır. Yani 170 boyundaki bir insanın ideal bel çevresi genişliği 85 cm de az olmalıdır. Bunun üzerindeki rakamlar ciddi sağlık risklerinin işaretidir.

İdeal bel çevresi genişliğini bulmak için ölçüm yapılırken göbek deliğinin 3 cm yukarısından yapılan ölçümler en sağlıklı sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.

İdeal bel çevresi genişliği konusundan genel bir değerlendirme yapacak olursak kadınlarda 88 cm, erkeklerde ise 102 cm nin üzerindeki sonuçlar sağlık sorunlarının habercisi olan risk durumlarıdır. Bu durumda kişi sağlıklı beslenip özellikle vücutta yağa dönüşen karbonhidratları kısıtlayarak (patates kızartması, hamburger gibi yoksa günlük enerjinin % 50 si karbonhidratlardan sağlanmalıdır) ve spor yaparak ideal bel çevresi genişliğine ulaşmaya çalışmalıdır.

bel-cevresine-gore-sismanlik-siniflamasi-zararlari-Bel Çevresine Göre Şişmanlık bel Çevresine göre Şişmanlık - bel cevresine gore sismanlik siniflamasi zararlari 300x156 - Bel Çevresine Göre Şişmanlık Sınıflaması

Bel Çevresine Göre Şişmanlığın Zararları

Şişmanlık her halükarda pek çok sağlık sorununun habercisidir ancak özellikle bel çevresine göre şişmanlığın zararları arasında aşağıdaki hastalıkları sayabiliriz.

*Karın bölgesinde oluşan yağlanma insülin direnci denilen bir sağlık problemine yol açar. Bu durumda vücut bir türlü şeker dengesini sağlayamaz. Ve sürekli daha çok yemek yeme eğilimine girer.

*Kalp krizi riskini arttırır ve ciddi kalp ve damar hastalıklarına sebep olur.

*İç organların etrafı yağ ile kaplanacağı için bir süre sonra organlarda hasar ya da organ kaybı yaşanabilir.

*Kanın akışkanlığını ve kalp basıncını arttırır. Bu da kalp kasının kalınlaşmasına ve şişmesine dolayısıyla görevini sağlıklı bir şekilde yerine getirememesine neden olur.

* Bel çevresine göre şişmanlığın zararları arasında en önemlilerinden biri olarak şeker hastalığını da sayabiliriz. Çünkü şeker hastalığının temel sebeplerinden biri şişmanlık ve hareketsiz yaşamdır.

*Pek çok fizyolojik hastalık yanında bel çevresine göre şişmanlığın zararları arasında psikolojik etkenleri de sayabiliriz. Çünkü şişmanlık görüntü olarak kişinin rahatsız olduğu bir durum ortaya çıkardığı için zamanla kişinin psikolojik sağlığını da olumsuz etkileyecektir.

*Vücudun taşıması gereken ağırlık arttıkça bacaklarda ve eklem yerlerinde ciddi ağrılar yaşanmaktadır.

*Bel fıtığı gibi baskı kaynaklı hastalıklar da bel çevresine göre şişmanlığın zararları arasında sayılabilir.

Tip 2 Diyabet, hipertansiyon, dislipidemi, koroner arter hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunları hep bel çevresine göre şişmanlığın zararlarıdır. Bu kadar ciddi sağlık sorunlarına neden olan şişmanlıktan kurtulmak sağlıklı beslenmeye başlamak kadar yakınınızdadır. Hiç zaman kaybetmeden bir sağlık kontrolünden geçerek bir beslenme uzmanı ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir sağlıklı bir yaşama kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İdeal Kilo Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Beden Kitle İndeksi Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Günlük Kalori Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.