On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Bel Kalça Oranı Hesaplama

Bel Kalça Oranı Hesaplama

Bel/Kalça Oranı Hesaplama
Bel/Kalça Oranı Hesaplama

Şişmanlığa bağlı kalıcı hastalıkların değerlendirilmesi açısından son derece mühim olan Bel/Kalça oranı,Kadın ve Erkeklere göre farklılık göstermektedir.

Risk Durumunuz

Bel Kalça Oranı Hesaplama

İdeal kilo hesaplaması denildiğinde insanların aklına ilk olarak vücut kitle indeksi hesaplamak gelir. Çünkü normal kiloda olunup olunmadığının hesaplanmasının en pratik yöntemi budur. Kişi ağırlığını, boyunun metre cinsinden karesine bölerek vücut kitle indeksi değerine ulaşır. Elde edilen değer 18.5’ ten az ise kişi zayıf, 18.5 ile 24.9 arasında ise normal kilolu ve bundan yukarıdakiler artarak ölümcül obeze kadar gider. Ancak gerçekten sağlıklı kiloda olup olmadığını öğrenmek isteyen bir birey sadece vücut kitle indeksini baz almamalı mutlaka Bel Kalça Oranı Hesaplama işlemini yapmalıdır.

Kişi kas kütlesi fazla olduğu için tartıda aynı boydaki kişiden daha ağır görülebilir ancak yağ kütlesinin az olması nedeniyle bu kişi sağlık açısından aslında ideal kilosundadır. Özellikle sporcularda bu durum yaşanır kas kütlesi fazlalığına bağlı olarak vücut ağırlıkları fazladır ancak Bel Kalça Oranı Hesaplama işlemi yapıldığında 0 risk grubundaki kişilerdir.

İnsanlar genel olarak 2 tip kilo alma eğilimindedirler. Kadınlar çoğunlukla basen ve bacak bölgesinden kilo alırlar ki sağlık riski daha azdır bu tip kilo almanın, erkekler ise elma tipi denilen karın bölgesi yağlanması yaşarlar. Bu tip yağlanma ciddi sağlık problemlerinin habercisidir. Bel Kalça Oranı Hesaplaması yaparak vücudunuzun hangi tipe uygun olduğunu ve sağlık riski boyutunu tespit edebilirsiniz.

bel-kalca-orani-hesaplama-Bel Kalça Oranı Hesaplama bel kalça oranı hesaplama - bel kalca orani hesaplama1 300x200 - Bel Kalça Oranı Hesaplama

Bel Kalça Oranı Hesaplama Formülü

Bel Kalça Oranı Hesaplama Formülünü kullanmadan önce mezura ile sağlıklı bir ölçüm yapmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle esnemeyen bir mezura edinin. Belinizi en ince yerinden yani genellikle göbek deliğinin hemen üst kısmından ölçün, kalçanızı ile kalça kemiğinin en geniş yerinden ölçün ve not edin. Bel Kalça Oranı Hesaplamasının sağlıklı olabilmesi için ölçüm sırasında mezuranın çok gevşek ya da çok sıkı olmamasına özen gösterin.

Belinizin cm cinsinden ölçüsünü kalçanızın cm cinsinden ölçüsüne bölün. Elde edilen değer kadınlarda 0.8, erkeklerde ise 0.95 in altında ise kişi sağlıklı bir Bel Kalça Oranına sahiptir denilebilir.

Kadınlar İçin Sağlıklı Bel Kalça Oranı; 0.80’ den küçük olmalıdır.

Erkekler İçin Sağlıklı Bel Kalça Oranı;0,95’ ten küçük olmalıdır.

Örnek Bir Bel Kalça Oranı Hesaplama; bel çevresi 69, kalça çevresi 98 cm olan bir bayanın hesaplama sonucu 0.70 olacağı için Bel Kalça Oranı ideal sınırlarda denilir ve sağlık riski yoktur.

Ancak aynı kişinin bel çevresi 69 iken kalça çevresi 80 olsa sonuç 0,86 olacağı için yağlanma bel bölgesindedir bu da sağlık riski oluşturmaktadır denilebilir.

bel-kalca-orani-hesaplama-2-Bel Kalça Oranı Hesaplama bel kalça oranı hesaplama - bel kalca orani hesaplama 2 300x169 - Bel Kalça Oranı Hesaplama

Bel Kalça Oranının Yüksek Olmasının Zararları Nelerdir ?

Bel Kalça Oranı yüksek olan kişiler kolaylıkla kalp hastalıklarına yakalanabilirler, kalp krizi geçirme riskleri diğer kişilere göre daha yüksektir.

Bel Kalça Oranının yüksek olmasının zararları arasında şeker hastalığına yakalanma riskinin ciddi anlamda artmasını da sayabiliriz. Şeker hastalığına bağlı olarak göz, böbrek gibi hayati fonksiyonları olan organlarda işlev bozuklukları ve organ kayıpları yaşanabilir.

Bel Kalça Oranı yüksek olan kişilerde Alzheimer görülme ihtimali diğer kişilere göre çok daha yüksektir.

-Bazı kanser hastalıkları ve cinsel işlev kayıpları da Bel Kalça Oranının yüksek olmasının zararları arasındadır.

-Fiziksel görüntü açısından değerlendirme yapılacak olursa bel kalça oranının ideal olması kişinin daha sağlıklı ve fit bir görüntüye sahip olduğu anlamına gelmektedir.

İdeal Bel Kalça Oranına Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

İdeal Bel Kalça Oranına sahip olmak isteyen kişiler öncelikle bunu sağlıkları için yapmaları gerektiğini kabul etmelidirler. Çünkü her ne kadar pek çok insan daha güzel gözükmek için kilo vermek istese de aslında büyüyen her yağ hücresi kişinin var olan yaşam kalitesini düşürmekte ve yaşam süresini kısaltmaktadır.

İdeal Bel Kalça Oranına sahip olmak için yapılması gerekenler arasında şüphesiz sağlıklı ve dengeli beslenme gelmektedir.

Karbonhidratlar vücudun temel enerji kaynağı olsalar da harcanmayan karbonhidratlar karaciğerde yağa dönüşerek özellikle karın yani bel bölgesinde depolanmaktadır. Bu da iç organları tehdit eden bir unsurdur. Bu nedenle sağlıksız ve aşırı kalorili hazır karbonhidratlardan çikolata, şekerleme, pasta, börek vb. uzak durmak kişinin daha sağlıklı bir vücuda sahip olması için kendine yapabileceği en büyük iyiliklerden biridir.

3 ana 3 ara öğün şeklinde düzenlenen bir beslenme programı metabolizmayı hızlandıracağı için yağ yakımını da hızlandıracaktır. Bu şekilde kişi kilo kaybı yaşayarak Bel Kalça Oranına sahip olabilir.

Ana öğünlerde mutlaka protein, karbonhidrat ve yağ besin grupları dengeli bir şekilde tüketilmelidir. Tek tip beslenmen kilo kaybı değil kas kaybına neden olur.

Ara öğünlerde meyve tüketilmesi sağlıklı olacaktır. Ancak meyvede bulunan şeker kolaylıkla yağa dönüşebilmektedir. Bunu engellemek için meyvenin yanında mutlaka bir protein grubu (süt, peynir, ayran vb.) tüketilmelidir.

Spor yapmak elbette ideal Bel Kalça Oranına sahip olmak için yapılması gerekenler arasında çok önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü spor yapmak metabolizma hızını ve aktivite esnasında harcanan enerji miktarını arttırır. Bu şekilde kişi daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilir. Yağ yakma işlemi vücuttaki yağın en fazla olduğu bölümden olacağı için özellikle bel bölgesinin incelmesinde spor çok etkilidir.

İdeal Kilo Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Beden Kitle İndeksi Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Günlük Kalori Hesaplama ve Detaylı Bilgi için Buraya Tıklayınız…

Bir Yorum

  1. zeynep kayış

    KAÇ KİLO VERDİM NEDENSE 102 KİLODAN 86 YAELDİM AMA MİNDEM ENMİYOR NE YAPMALIYIM SÖYLERMİSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.