On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Aşağıda belirtmiş olduğumuz bölgesel zayıflama yöntemleri uygulanırken öncelikle kendiniz için en doğru programı belirlemek ve uygulamak büyük önem arz etmektedir Özellikle beslenme programları şeklinde uygulanan zayıflama yöntemleri doktor tavsiyeleri alınarak tercih edilmelidir.

bolgesel-zayiflama-yontemleri-Bölgesel Zayıflama Yöntemleri bölgesel zayıflama - bolgesel zayiflama yontemleri 300x200 - Bölgesel Zayıflama YöntemleriBunun dışında aşağıda incelemiş olduğumuz tam 16 adet bölgesel zayıflama yöntemleri hakkında bilgi almak ve seansları uygulatmak için tercih edeceğiniz kurum ve kuruluşların geçerli sertifika ve belgelere sahip olduklarından emin olmalı ve kesinlikle güvenmediğiniz merkezlerde bu gibi uygulamaları gerçekleştirmemelisiniz. En doğrusu doktor kontrolünde gerçekleştirilen profesyonel bölgesel zayıflama seansları olacaktır. Profesyonel olmayan kişilere bu anlamda kesinlikle güvenmeyin.Sözü daha fazla uzatmadan sırasıyla tüm bölgesel zayıflama yöntemlerini inceleyelim.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

1- LPG Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

lpg-bolgesel-zayiflama-LPG Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - lpg ile bolgesel zayiflama 300x121 - Bölgesel Zayıflama YöntemleriDünya üzerinde geçerliliği bulunan FDA belgeli cihazlar ile gerçekleştirilebilen,özellikle kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan selülit sorunlarına karşı çok etkili bir şekilde tercih edilen LPG bölgesel zayıflama yöntemi halk arasında vakum yöntemi olarak bilinen bir yöntemdir. Özellikle bayanlar tarafından son dönemlerde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

LPG bölgesel zayıflama yöntemi bağ dokusu masajı uygulayarak istenilen bölgelerde kan dolaşımını hızlandırır ve vücutta yer alan kalojen, elastin hareketliliğini arttırarak dokuları yenilemesi ile bilinmektedir. Çok etkili olan bu yöntem, cilt ile kas yapısı içerisinde yer alan tüm dokuları yenilemiş olur. Haftada 3 kere uygulanabilen bir yöntemdir ve ortalama olarak 15 seansta kalıcı ve etkili sonuçlar meydana gelmektedir. Uygulama sırasında LPG çorabı denilen bir çorap tüm vücuda veya istenilen bölgelere giyilerek uygulanır. Genel mantığı masaj olan yöntemde bölgeye özel program seçilebilmektedir.

Bu bölgesel zayıflama yöntemi halk tarafından çok sık tercih edilmekte, bunun nedeni ise özellikle selülit tedavilerinde çok etkili sonuçlar yaratıyor olmasıdır. LPG yöntemi sayesinde vücutta oluşan ödemler atılır, kan dolaşımı hızlandırılır ve metabolizma canlandırılarak çok hızlı bir şekilde kilo vermek ve bölgesel anlamda incelmek mümkün olur.

LPG Bölgesel Zayıflama Yöntemi Nasıl Uygulanır ?

Genellikle dekolte plus şeklinde uygulanan bir yöntemdir. LPG Lip M6 veya elektro terapi cihazları birbirleri ile birlikte etkileşimli olarak kullanıldığında çok daha etkili şekilde sonuç alınabildiği tespit edilmiştir. LPG cihazları özellikle kavitasyon ve lipostar cihazları ile birlikte uygulandığında daha etkili olabiliyor.

LPG Yönteminin Faydaları

 •  Hareketsiz ve istenmeyen bölgelerde biriken yağlanmaları lenf sistemi yardımı ile çok kısa bir sürede parçalayarak vücuttan atan bir yöntemdir.
 •  Gerginleşme konusunda çok etkili olan bu yöntem, kısa sürede istediğiniz bölgelerde incelmeleri ve sıkılaşmaları sağlayacaktır.
 •  Uzun süreli diyet ve egzersiz programlarının fayda sağlamadığı,özellikle bel bölgesinde biriken yağların eritilmesi ve yok edilmesi konusunda çok etkili bir yöntemdir.
 • Bağ dokuları ve kas oluşumlarını yeniden oluşturması ile bilinen bu yöntem sayesinde vücut hatları yeniden şekillendirilir ve bu sayede bambaşka bir görünüme kavuşmanızı sağlar. LPG bölgesel zayıflama yöntemi cilt dokularını yenilemesi ile birlikte gençleşmeye yardımcı bir yöntemdir.

2- Lipostar Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Lipostar bölgesel zayıflama yöntemi 1 veya 2 teslaya denk gelen manyetik enerji kullanılarak uygulanan, cildin yaklaşık olarak 10 cm kadar altına gönderilen enerji akımları sayesinde cilt dokusunda yer alan kan hücrelerini ve kasları harekete geçirmektedir. Yağ hücrelerini kısa sürede parçalayarak deforme eder ve vücuttan atar.

Lipostar kilo problemi olan tüm bireylerde,vücudun istenilen tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilen ve çok etkili sonuçlar veren bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinmektedir. Cildin derin bölgelerine ulaşarak gözle görülür derecede incelme ve zayıflama sağlayabiliyor. Selülit tedavisinde ve karın bölgesinin pek çok farklı bölümüne uygulanabilmesiyle bilinir. Bunun dışında bel civarında sarkan ve yağlanan bölgelerin incelmesinde çok etkili sonuçlar vermektedir.

Lipostar-bolgesel-zayiflama-yontemi-Lipostar Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - Lipostar bolgesel zayiflama yontemi 300x169 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Son derece teknolojik bir yöntem olan lipostar yöntemi kısa süreli uygulamalarıyla bilinmekte ve kalıcı etki yaratarak, uygulanan bölgelerde uzun yıllar olumlu etkiler yaratmaktadır. Bunun dışında lipostar bölgesel zayıflama yöntemi uygulanırken, vücuda her hangi bir anestezi uygulanmasına gerek duyulmaz.

Lipostar Yönteminin Faydaları

 • Uygulamada kesinlikle bir ağrı veya acıya maruz kalmazsınız ve son derece teknolojik cihazlarla uygulanan yöntemde son derece kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Lipostar zayıflama yöntemi düzenli seanslar şeklinde uygulandığında gözle görülür faydalı etkiler sağlamasıyla bilinmektedir.
 • Lipostar yöntemi sayesinde çok uzun yıllar diyet yaparak ve şok diyetler uygulayarak deforme olan vücudunuzda yer alan sarkmalar, çatlaklar ve selülitler çok kısa bir süre içerisinde uygulanan düzenli seanslar ile yok edilebilmektedir. Bunun yanı sıra sağlamış olduğu sıkılaşma ve esneklik sayesinde normalden çok daha genç görünmenize yardımcı olacak bir yöntemdir.
 •  Son olarak lipostar yöntemi sayesinde diyet ve egzersiz programlarını uyguladığınız halde yok edemediğiniz, özellikle göbek, bel çevresi gibi hareketsiz bölgelerinizde yer alan yağlanmalar parçalanarak yok edilmekte ve vücuttan hızlıca atılmaktadır. Bu nedenle özellikle sporla vücudunuzu fit bir görünüme kavuşturmayı başaramıyorsanız, kesinlikle lipostar bölgesel zayıflama yöntemi gibi bölgesel zayıflamada kendini kanıtlamış ve pek çok kişinin tercihi olan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

3- Velashape Bölgesel Zayıflama Yöntemi

Genellikle 20 yaşını aşan pek çok bayanın ortak problemlerinden bir tanesi selülit problemi olarak dikkat çekmekte. Bu anlamda zayıf bayanların bile ortak problemlerinden bir tanesi olan selülitin bünyede barınması engellenmeli ve bunun için bazı bölgesel zayıflama yöntemlerinden yardın alınmalıdır. Velashape bölgesel zayıflama yöntemi bu aşamada devreye giriyor ve vücüdun her hangi bir yerinde oluşan selülitlerin kolaylıkla vücuttan giderilmesine yardımcı oluyor. Velashape bölgesel zayıflama yöntemi, dünya çapında bir kuruluş olan FDA onaylı cihazlar tarafından profesyonel bir şekilde uygulanan güvenli bir yöntemdir.Bu yöntemde kullanılan cihazlarda 4 ana özellik bulunmaktadır. Bunlar bi-polar frekanslar yaymaları, kızıl ötesi optik enerjiler yaymaları, vakum teknolojisini kullanmaları ve mekanik masaj uygulamaları ile çok kısa sürede detaylı incelme sağlanmaktadır.

Velashape-Bolgesel-zayiflama-yontemi-Velashape Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - Velashape Bolgesel zayiflama yontemi 300x199 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Uygulama yapılırken radyofrekans ve kızıl ötesi enerjilerin birlikte kullanılması ile oksijen hücre içi difüzyonunu gerçekleştirmesiyle bilinmektedir. Cihazın üzerinde yer alan özel tasarımlı silindiri sayesinde cilt yapısını manuple eder ve bu sayede cilde enerji aktarımını sağlamaktadır. Velashape yöntemi uygulanırken kullanılan enerji türü Radyofrekans ve kızıl ötesi olarak adlandırılan enerji türüdür. Bu iki enerji birleştirilerek cilde uygulandığında, cilt yapısını ve deriyi ısıtarak hücre yapısının hareketliliğini arttırmaktadır.

Velashape yöntemi düzenli şekilde uygulandığında yağ hücrelerinin küçülmesini sağladığı gibi uygulanan bölgelerin küçülmesine neden olmaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemi velashape  ile özellikle vücudun sorunlu pek çok bölgesinde incelme ve zayıflama sağlanabilmektedir. Bunun dışında velashape selülit tedavisi konusunda etkinliğini ve faydalarını kanıtlamış bir yöntemdir.

Diğer yandan velashape haftada 1 kez uygulanmak üzere toplamda 5 ile 8 seans arasında uygulandığında kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Ancak fiziksel muayene ardından vücudunuzda ihtiyaç duyulan seans sayısını belirlemek daha uygun olacaktır. Bunun dışında vücudunuzda fit görünüme kavuştuktan sonra velashape bölgesel zayıflama yöntemi ile yok edilen selülitlerin kalıcı olarak bir daha oluşmaması için ayda 1 seans uygulanarak sabit bir görünüm garanti edilebilmektedir.

4- Vibrasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Vibrasyon yöntemi ile bölgesel zayıflama konusunda özellikle yöntemi uygulayacağınız merkezler çok büyük önem taşıyor. Son teknoloji cihazlar kullanılarak uygulanan yöntemler, daha farklı titreşim sağlayan cihazlar ile de uygulanabiliyor. Bu nedenle cihazların sağlık ve bölgesel zayıflama etkilerini çok iyi incelemek ve kuruluşun gerekli sertifikalarını gördükten sonra yöntemi uygulamak çok önemlidir.

Vibrasyon-titresim-yontemi-ile-bolgesel-zayiflama-Vibrasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama bölgesel zayıflama - Vibrasyon titresim yontemi ile bolgesel zayiflama 300x202 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Vibrasyon yöntemi ile bölgesel anlamda yağları eritebilmek ve kaslara verilen titreşim etkileri ile kısa sürede kasların canlanması sağlanabilmektedir. Kısa sürede canlanan kas yapıları her hangi bir spora ihtiyaç duymadan çalışabilmekte, bunun yanı sıra titreşime bağlı olarak yağların parçalanarak kısa sürede vücuttan atılabilmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca vibrasyon haftada 3 kez uygulanabilen bir yöntemdir ve her seans 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşebilmektedir. Bu sayede çok kolay bir şekilde öğle arasında bile uygulanabilen etkili bir yöntem olarak tabir edilmektedir.

Fit vip exel olarak bilinen bölgesel zayıflama yöntemi vücudun istenilen bölgelerine çok güçlü bir şekilde vibrasyon dalgaları gönderilir ve buna bağlı olarak vücutta bulunan yer çekimi ortalama olarak 6 kat kadar artış gösterir. Vibrasyon bölgesel zayıflama yöntemi yer çekimi etkileri sayesinde vücut ritminin düzene girmesini sağlıyor ve buna bağlı olarak kaslar daha etkili şekilde çalışabiliyor.

Vibrasyon Yönteminin Bölgesel Zayıflamadaki Etkileri;

 •  Vibrasyon yağ yakımı açısından en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Vücudun istenilen bölgelerine çok güçlü bir şekilde gönderilen titreşim dalgalarının bölgesel anlamda yağları parçaladığı tespit edilmiştir. Titreşim dalgaları özellikle dolaşımı hızlandırır ve bu sayede yağ molekülleri çok hızlı bir şekilde deforme olarak vücuttan atılabilir.
 • Özellikle yüz bölgesinde çok etkili sonuçlar yarattığı ve esneklik kazandırdığı gözlemlenmiştir. Yüz bölgesi bizi en çok şişman gösteren bölgelerimizden biridir. İnsanlar sosyal yaşamımızda ilk olarak yüzümüze bakar ve kendimizi yüzümüz ile ifade ederiz. Özellikle gıdık bölgesi ve yanaklarda biriken yağlar yüzümüzün yuvarlak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Ayrıca gıdık bölgesinde yer alan yağlanmalar zamanla ciltte deformasyona neden olur ve özellikle yaşlılıkta sarkmalara neden olabilecek durumlar ortaya çıkar.
 •  En çok kaslar üzerinde etkilidir ve yer çekimini arttırıcı etkileri sayesinde kasların çok daha efektif şekilde çalışmasını sağlamaktadır.
 •  Titreşim etkileri gevşemeye neden olur ve bu sayede vibrasyon dalgalarının vücudu çok iyi bir şekilde rahatlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca vibrasyon yöntemi anti agigng etkileri ile uygulanmaya başladıktan kısa süre sonra çok etkili sonuçlar vermektedir.
 •  Bunun dışında vibrasyon yöntemi ilerleyen yaşlarda karşı karşıya kalınabilecek kemik erimesi gibi sağlık sorunlarının tedavisinde ve engellenmesinde çok etkili bir yöntemdir. Bunun dışında düzenli olarak vibrasyon uygulanan bireylerde selülit oluşumları engellenmektedir.

5- Pressoterapi (Kol Yağlarını Eritme) Yöntemi

Son dönemlerin revaçta zayıflama yöntemlerinden bir tanesi de Pressoterapi bölgesel zayıflama yöntemidir.Pressoterapi lenf drenajı ile kan dolaşımını hızlandıran ve istenilen bölgelerde incelmeleri sağlayabilen etkili yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle kol bölgesindeki yağlanmaların yok edilmesinde etkili olan bu uygulama ayrıca, bacak ve kalça gibi hareketsiz bölgelerde bulunan yağların yok edilmesinde de etkilidir.

Pressoterapi bölgesel zayıflama yöntemi vücuda giyilen bir giysi gibi vücudu sarıyor ve bu sayede drenaj yöntemi ile vücuda basınç uygulanıyor. Bu basıncın kısa süre içerisinde kan dolaşımında hızlanmaya neden olduğu ve kan dolaşımına bağlı olarak istenilen bölgelerde çok hızlı bir şekilde zayıflama sağladığı tespit edilmiştir. Yatarak uygulanan bu yöntemin, basınç değerleri bir bilgisayar kullanılarak hassas bir şekilde izlenebiliyor. Kullanılan profesyonel cihazlar öncelikle cilt ve deri altına, damarlara basınç uygulanarak gerçekleştiriliyor.

Pressoterapi-bolgesel-zayiflama-yontemi-Pressoterapi Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - Pressoterapi bolgesel zayiflama yontemi 300x147 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Pressoterapi yöntemi vücudun pek çok noktasında başarılı sonuçlar vermektedir, ancak yöntemin en etkili şekilde kollarda kullanıldığı ve uygulandığı görülmüştür. Özellikle ilerleyen yaşlara bağlı olarak kollarda meydana gelebilecek sarkma ve güçsüzleşmelere çok iyi geldiği görülmüştür. Pressoterapinin seansları yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir ve ortalama olarak 15 günde 1 seans şeklinde uygulanabilmektedir.

Pressoterapinin Faydaları

 •  Özellikle gençleştirici etkileri ile son dönemlerde çok fazla tercih edilen bir yöntemdir ve ilerleyen yaşlarda çok etkili sonuçlar vermektedir.
 • Kollarda bulunan sarkmaları ve selülitlenmeleri kısa sürede yok eden ve fit bir görünüm sağlayan etkili bir yöntemdir.
 •  Pressoterapi zayıflama yöntemi ile cildin yağlı olan bölgelerinin daha fazla oksijen alabilmesi sağlanır ve bu sayede vücudun genel metabolizmasının daha fazla hızlanması söz konusu olur. Bunun dışında cildin daha canlı ve gergin olmasını sağlayan bir yöntemdir.
 •  Selülit tedavisinde çok etkili olan bu yöntem sayesinde vücutta selülit olan tüm bölgelerde bulunan tüm olumsuz faktörlerin ilaçsız ve iğnesiz şekilde yok edilebildiği görülmüştür.

Ayrıca pressoterapi bölgesel zayıflama yöntemi sadece zayıflama ve incelme değil aynı zamanda rahatlamada sağlayacaktır. Bunun yanı sıra tedavi sırasında aynı anda uygulanacak çamur banyoları ile normal yaşınızdan çok daha genç görüneceksiniz ve yaklaşık olarak 10 yaş daha genç görünebileceksiniz. Özellikle kollarda, bacaklarda ve karın bölgesinde çok etkili bir yöntem olarak bilinmektedir ve bugüne kadar gerçekleştirilen uygulamalarda bir yan etkiye rastlanmamıştır.

6- Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Lipoliz ile bölgesel zayıflama konusunda pek çok farklı yoruma ulaşabilmek mümkün, ancak uygulanışı ve etkileri açısından en yüksek oranda tercih edilen bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Yöntemin en önemli özelliklerinden bir tanesi yağ hücrelerinin tamamı ile deforme edilmesine bağlı olarak kısa sürece hücre yapısından atılması ve vücuttan idrar yoluyla uzaklaştırılmasıdır. Lipoliz zayıflama yöntemi ile kısa sürede hücre yapısı değişime uğrar ve içeriğinde bulunan fazla yağ atılarak istenilen bölgelerde lokal olarak kilo vermek ve incelmek mümkün hale gelir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri genellikle komplike teknikler kullanılarak uygulanmaktadır, ancak lipoliz yöntemi en kolay uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. İlaç eritme yöntemi şeklinde uygulanmakta olan lipoliz yönteminde vücudun istenmeyen bölgelerinde yer alan yağ kütlelerinin eritilmesi ve metabolizma işleyişine dahil edilmesi mümkün olabilir.

lipoliz-ile-bolgesel-zayiflama-Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama bölgesel zayıflama - lipoliz ile bolgesel zayiflama 300x147 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Lipoliz uygulanırken güvenebileceğiniz sağlık sertifikalarına sahip olan kuruluşlardan yardım almak en doğrusu olacaktır. Lipoliz adı verilen bölgesel zayıflama yöntemi uygulanırken, kullanılan ilacın içerisinde soya bulunmaktadır ve lipoliz çok ince iğneler kullanılarak uygulanmaktadır. Sadece yağların eritilmesinin istenildiği bölgelere enjekte edilen ilacın etkileri çok kısa sürede görülmektedir. Vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlayan lipoliz yönteminin zararsız bir yöntem olduğu kabul edilmektedir.

Lipoliz  Yönteminin Avantajları

 • En avantajlı bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir ve en büyük avantajı cerrahi bir operasyona gerek duyulmadan uygulanabilmesidir. Ayrıca çok kısa süre içerisinde uygulanabilir ve etkileri aynı şekilde çok kısa sürede görülür
 • Bunun dışında lipoliz yöntemi uygulanırken kesinlikle hiç bir ağrı veya acı duymak söz konusu değildir. Çok kısa sürede uygulanabilmesi ve acısız olması bu yöntemin çok fazla kişi tarafından tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesidir.

Lipoliz Yönteminin Dezavantajları

Her bünyede farklı semptomlara neden olabilecek bir yöntemdir. Bazı bünyelerde geçici bir süre için şişkinliklere neden olabileceği gibi, uygulanan bölgelerde morarmalar, kaşıntı şikayetleri ve şişkinlik meydana gelebilmektedir. Uygulamada karşı karşıya kalabileceğiniz bu tür basit şikayetler en fazla 3 gün sürebilecek zararsız semptomlardır ve endişelenmenize gerek yoktur.

7- Karboksiterapi ile Bölgesel Zayıflama

Vücudun çeşitli bölgelerinden farklı farklı derece ve oranlarda yağların yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Karboksiterapi yönteminde deri içerisine ve deri altına özel bir alet kullanılarak uygulanan saf karbondioksit gazı sayesinde cilt dokularında bulunan dolaşım hızının artması sonucu istenilen bölgelerde bulunan yağların parçalanması mümkün hale gelebiliyor. Tedavi sonucunda damarlarda genişleme meydana geliyor ve kan akışı hızlanarak cildin ve yağların metabolizma hızı artarak yağların parçalanması mümkün oluyor.Karboksiterapi-ile-bolgesel-zayiflama-Karboksiterapi ile Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - Karboksiterapi ile bolgesel zayiflama 300x174 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Ardından elastin ve kalojen seviyelerinde büyük ölçüde hızlanmalar meydana gelerek verilen  karbondioksit gazı vücuttan çok hızlı bir şekilde uzaklaştırılır. Bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan karboksiterapi yöntemi sayesinde çok kısa süre içerisinde istenilen bölgelerde gözle görülür derecede zayıflama ve sıkılaşma mümkün hale gelir.

Karboksiterapi Yönteminin Avantajları

 • Karboksiterapi yöntemi cerrahi yöntemlerden korkan ve uzak duran bireyler için tercih edilebilecek olan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Genellikle yaz aylarına girileceği dönemlerde basen bölgelerinde yer alan selülitlenmeyi neredeyse tamamen yok etme özelliği ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan çatlakların tedavisinde çok etkili bir uygulamadır. Yine hamilelik sonrası oluşan çatlakların giderilmesinde müthiş etkili bir yöntem olarak bilinmekte ve çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.
 • Karboksiterapi ile bölgesel zayıflama yöntemi çok hızlı uygulanabilen, rahat ve etkili bir yöntemdir ve bu kolaylıkları nedeniyle sıklıkla tercih edilebilecek gözle görülür etkileri bulunan bir uygulamadır.

Karboksiterapi Yönteminin Dezavantajları

Kolay uygulanan bir yöntemdir ve uygulanmasının ardından yaklaşık olarak 1 saatlik bir süre içerisinde hafif miktarda şişkinlik hissi meydana gelebiliyor. Genellikle bu tür bölgesel zayıflama yöntemleri uygulandıktan sonra çok hafif tempolu egzersizlerin yapılması bu gibi hafif şikayetlerin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Uygulamanın dozu iyi ayarlandığında hiç bir zararlı etkisi bulunmayan ve kolaylıkla bölgesel olarak zayıflamanızı sağlayan bir yöntemdir.

8- Ultrashape Bölgesel Zayıflama Yöntemi

Yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan atmaya yarar ve kalıcı zayıflama sağlayan yöntemlerden bir tanesi olarak bilinir. Ayrıca ultrashape ile bölgesel zayıflama seansları uygulanırken hücre çevresinde yer alan dokular kesinlikle zarar görmemektedir. Yaklaşık olarak 4 seansta etkili sonuç elde edilir ve bu süreç yaklaşık olarak 3 haftada gerçekleşir. Ultrashape bölgesel zayıflama yöntemi ile seans başına 3 ile 4 cm arası incelme sağlanmaktadır.

Ultrashape yöntemi neredeyse en teknolojik bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir. Ameliyatsız ve iğnesiz yani en zararsız ve kolay yaptırılabilen bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu yöntem ile vücutta seçilen bölgelerde yer alan yağ hücreleri ultrason dalgaları ile parçalanır ve çevrelerinde yer alan hiç bir dokuya zarar vermeden vücuttan hızlıca atılır. Bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde bir devrim yaratmış olan bu yöntemde ses dalgaları ile deri altında bulunan yağ hücreleri parçalanır ve çok kısa sürede kalıcı olarak incelme, zayıflama mümkün hale gelir.

Seansların uygulanma şekline göre yaklaşık olarak 1.5 saat gibi bir süre içerisinde gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.Terapi sonrası kalıcı zayıflama sağlanırken ortalama olarak 3 haftada bir uygulamak mümkündür. Bunun yanı sıra yaklaşık olarak 4 seans uygulandığında gözle görülür ve yeterli oranda fayda elde edilmektedir. Ultrashape zayıflama yöntemi uygulanan her seans başına yaklaşık 3 ile 4 cm arası incelme sağlamaktadır.

Ultrashape-bolgesel-zayiflama-yontemi-Ultrashape Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - Ultrashape bolgesel zayiflama yontemi 300x187 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Ultrashape Yönteminin Avantajları

Bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde en acısız olan yöntemlerden bir tanesidir ve ameliyat veya iğne kullanılarak enjekte gibi istenmeyen durumlar uygulanmadan gerçekleştirilebilir. Ayrıca ultrashape yönteminde kesinlikle olumsuz bir yan etki bulunmuyor ve iyileşme süresi uygulamanın hemen ardından gerçekleşiyor. Aynı zamanda seansın ardından herhangi bir uzman takibine gerek kalmaksızın şikayetler sona eriyor.

Ultrashape Yönteminin Dezavantajları

Ultrashape yönteminin en önemli dezavantajlarından birisi uzun sürede uygulanıyor olmasıdır. Buna bağlı olarak yoğun olan bireyler tarafından kolay kolay vakit ayrılamayan bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinmektedir. Bunun dışında hiç bir dezavantajı olmayan tamamı ile güvenilir ve etkili bir zayıflama yöntemidir.

Son dönemlerde ultrashape zayıflama yöntemi hakkında radyasyon yaydığına dair söylentiler dolaşmaktadır ancak bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığı ve ultrashape yönteminin insan sağlığına zararsız bir zayıflama yöntemi olduğu kanıtlanmıştır.

9- Radyofrekans ile Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans zayıflama yöntemleri içerisinde son dönemlerde en revaçta olan yöntemlerden bir tanesidir. Isı kullanılarak vücuda gönderilen radyo dalgaları ile iyonların harekete geçirilmesi sonucu enerjinin açığa çıkarılması ile vücudun ısınması sağlanır ve buna bağlı olarak ısı sayesinde yağ moleküllerinin parçalanarak vücuttan atılması sağlanmış olur. Yani radyofrekans, radyo dalgaları ile vücuda su molekülleri verilerek hücre yapısında bulunan yağlanmalar,ısının yardımıyla deforme edilerek vücuttan atılır.

Radyofrekans-Bolgesel-Zayiflama-Yontemi-Radyofrekans Bölgesel Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - Radyofrekans Bolgesel Zayiflama Yontemi 300x163 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Sarkmaların ve selülitlerin yok edilmesinde çok başarılı bir yöntemdir. Kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan selülit sorunu radyofrekans bölgesel zayıflama yöntemi ile çok kısa bir süre içerisinde giderilerek yok edilebilmektedir.

Radyofrekans yönteminde seanslar genellikle 20 dakikalık süreler içerisinde gerçekleştirilmektedir ve haftada 2 kereye kadar sorunsuz şekilde uygulanabilir. Genellikle kalıcı ve kesin gözle görülür etkileri ortalama 10 seans uygulandığında meydana gelecektir.

Radyofrekans Yönteminin Avantajları

Yaz aylarında sorunsuz şekilde uygulanabilen bir yöntemdir ve bu nedenle diğer bölgesel zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi yaz aylarında ara vermek veya güneşe çıkmamak gibi olumsuz etkiler ile karşı karşıya kalmazsınız. Bunun yanı sıra hızlı şekilde kilo alıp verdiğinizde veya hamilelik sonrasında oluşan çatlakların tedavisinde çok etkilidir. Son olarak radyofrekans, bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde selülitin yok edilmesinde en etkili olan yöntemdir. Sıkılaştırıcı bir yöntem olduğu için özellikle ilerleyen yaşlarda daha etkili sonuçlar verdiği görülmektedir.

Radyofrekans Yönteminin Dezavantajları

Radyofrekans seansları uygulandıktan sonra, çok kısa bir süre için uygulanan bölgelerde çok az miktarda kızarmalar ve sıkılaşarak gerginleşmelere bağlı olarak bir miktar rahatsızlık hissedilebilmektedir. Ancak istenmeyen bu rahatsızlıklar çok kısa bir süre sonra sona erer ve dakikalarla ifade edilebilecek kadar kısa olan bu şikayetlerin sonrasında çok etkili bir incelme ve zayıflama mümkün hale gelir.

10- TEİ Bölgesel Zayıflama Yöntemi

TEİ Sistemi en karmaşık ve kapsamlı bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Genellikle 3 farklı yöntemle uygulanan 3 uygulamayla gerçekleştirilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. TEİ sisteminde kızıl ötesi ışınlar ısı terapisi yöntemiyle yağ hücrelerine gönderilir ve bu işlem elektrostimulasyon ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. TEİ yöntemi incelendiğinde en önemli etkilerinin hormonal metabolizmayı düzene soktuğu ve bu sayede çok kısa bir süre içerisinde sıkılaşarak, incelme sağladığı tespit edilmiştir.

TEİ uygulaması için seanslar yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmektedir ve kullanılan çok kapsamlı bir cihaz ile çok programlı tedavi seansı uygulama şansı bulunmaktadır. TEİ sisteminde kullanılan cihazın içerisinde 21 farklı program bulunmaktadır. Bu programlar bölgesel zayıflama konusunda çok etkili ve başarıları kanıtlanmış programlardır. Problemli olduğunuz tüm bölgeler için farklı bir TEİ sistemi mevcuttur. Buna göre TEİ bölgesel zayıflama yöntemi uygulanarak fayda elde edebileceğiniz bölgeler;

 • Sert selülit ve yumuşak selülit bölgeleri,
 • Doğum sonrası problemli olan bölgeler,
 • Aşırı kilo alma durumları,
 • Ani kilo verme durumuna bağlı olarak sarkmalar,
 • Rahatlama ve gevşeme programı,
 • Pasif jimnastik,
 • Lipolitik,
 • Tens,
 • Çalışmayan organizmayı uyarıcı program,
 • Lipodrenaj,
 • Vücut üst bölge problemlerini önleyici program,
 • Tonus arttırma programı,
 • Drenaj,
 • Lokal obezite,
 • Ödemli selülit gibi programlarla tüm bölgeleriniz için farklı niteliklerde programlar ile kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Bu kapsamlı uygulamalar sayesinde farklı dokulara zarar vermeden sadece vücudunuzda bulunan yağ kütlelerini parçalayarak çok kısa bir süre içerisinde bölgesel anlamda sıkılaşma ve incelme sağlayabilirsiniz.

TEİ Yönteminin Avantajları

TEİ sistemi en kapsamlı bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir. Bu sayede 21 farklı programdan kendinize uygun olanı seçerek kesin sonucu elde etme şansınız daha yüksek olur. Bunun yanı sıra hiç vakit kaybetmeden istediğiniz en ince noktalarda bile noktayla koymuş gibi dilediğiniz bölgede dilediğiniz nitelikte sonuçları çok kolay bir şekilde elde etme şansına sahip olursunuz.

TEİ Yönteminin Dezavantajları

TEİ Sistemi, bölgesel zayıflama yöntemlerinin en kapsamlısı olmakla birlikte, çok fazla seçenek bulunduğu için kafa karıştırıcı sonuçlara neden olabilmektedir. Ayrıca seansların uzun sürmesi ve uzman kişiler tarafından uygulanmayan yöntemler sonucunda farklı bölgelerden, farklı sonuçlar elde edilebilmesi gibi durumlar oluşacağından, TEİ yönteminin uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

11- VShape Bölgesel Zayıflama Yöntemi 

VShape-Zayiflama-Yontemi-Bölgesel VShape Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - VShape Zayiflama Yontemi 300x150 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

VShape Yöntemi vücudunuzda bulunan lokal fazlalıklar yok ediliyor ve bölgesel anlamda zayıflama sağlanmış oluyor. VShape yöntemi sayesinde vücutta bulunan yağ hücreleri parçalanarak soğuk ultrason uygulanmakta ve radyo frekansları sayesinde vücuttan yağlar atılmakta.VShape yöntemi ile akustik kesme dalgaları gönderiliyor ve bu sayede kademeli bozukluklara veya yayılmalara neden olan yağ hücreleri zararlı etkiler yaratmadan kesilerek yok ediliyor. Ayrıca dalgaların içerisinde yer alan Unipolar radyo frekansı özellikleri sayesinde cildin sıkılaşması sağlanarak cilt yapısında yoğun şekilde sıkılaşmalar meydana geliyor.

VShape Zayıflama Yöntemi özellikle kalça ve karın bölgelerinde yoğun şekilde kullanılan bir yöntemdir.  Bu yöntemde verilen yoğun radyo frekans dalgaları diğer zayıflama yöntemlerinde verilen radyofrekans değerlerinden daha fazla olduğu için çok daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyorlar. Bunun dışında deri altında bulunan kalojen dokunun güçlenmesine yardımcı olan sistem sayesinde cilt alt bağlarındaki yüksek ısı uygulanarak tamamlanan işlemde çok kısa bir süre içerisinde iyileşme tamamlanmış oluyor.

VShape Yönteminin Zararları ve Yan Etkileri

 • Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre VShape uygulanarak parçalanan yağların hastaya hiç bir acı vermediği ve uygulamanın ardından rahatlıkla güneşe çıkılabildiği açıklanıyor. Ayrıca bazı yöntemlerde olduğu gibi deride yanmalar, morluklar, lekelenmeler ve diğer çeşitli şikayetlerin bu yöntemde asla yaşanmadığını belirtiyorlar.
 • Şuana kadar tespit edilmiş hiç bir yan etkisi bulunmayan VShape Yöntemi içerisinde uygulanan ışınlar ile yağ hücrelerinin içerisine verilen ışınlar sayesinde lizis yani parçalanma süreci başlıyor ve bu sayede yağ dokuları serbest yağ asitlerine dönüşerek sizler tarafından harcanabilen bir hale dönüşüyorlar.

VShape Yönteminin Uygulanışı

Vshape yönteminde, seanslar arasında 10 günlük aralar olacak şekilde uygulama yapılmaktadır. Gerçek anlamda tatmin edici bir bölgesel zayıflamanın mümkün olabilmesi için 5 seans yeterli olabilirken, cildimize özellikle belirli bir yaştan sonra başaramadığı onarım mekanizmaları için tetikleyici etkiler yaratıyor.Radyo dalgaları ile yaratılan yüksek ısılar ile yağların parçalanması hedeflenirken, cildin elastin ve kalojen gibi onarıcı maddeleri tetiklenerek cilt sıkılığı arttırılıyor.

12- Zeltiq ile Bölgesel Zayıflama

zeltiq-zayiflama-yontemi-Zeltiq Zayıflama Yöntemi bölgesel zayıflama - zeltiq zayiflama yontemi 300x188 - Bölgesel Zayıflama YöntemleriZeltiq özellikle son dönemlerde pek çok yayın kuruluşu tarafından tanıtımı yapılan ve insanların ilgisini çeken revaçta bir zayıflama yöntemi olarak dikkatleri üzerine topluyor. Burada uygulanan yöntem liposuction yönteminde olduğu gibi yağların yüksek ısılar ile yakılarak parçalanması değil, tam tersine yağların çok hızlı şekilde dondurularak vücuttan atılması hedefleniyor. Zeltiq Zayıflama Yöntemi uygulanarak dondurulan yağların vücuttan atılması diğer tekniklerin aksine %30 oranında daha fazla etki sağlıyor ve daha fazla ve kalıcı şekilde yağların yakılması hedefleniyor.

Zeltiq ile tedavinin uygulandığı bölgelerde yer alan yağ hücrelerinin sıcaklık dereceleri sıfır derecesine kadar ulaşıyor. Yağlar kristalize bir hale dönüşüyor ve ölü hücrelere dönüşen yağ hücreleri çok kolay bir şekilde karaciğer tarafından vücuttan atılıyor ve bu yağların oluşturduğu deformasyonlar kısa süre içerisinde onarılarak tedavi ediliyor.

Zeltiq Yönteminin Zararları ve Yan Etkileri

 • Uygulanan frekanslar sonucunda yağların dondurulması sırasında hasta asla hiç bir acı veya sızı hissetmiyor ve uygulama sonrası normal hayatına devam edebiliyor.
 • Zeltiq Bölgesel Zayıflama ile yağların parçalanması sırasında özellikle kaslara veya cildin hassas dokularına asla zarar verilmiyor. Sadece yağlar hedef alınıyor ve kolaylıkla vücuttan atılarak yok ediliyor.

Zeltiq Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor

 • Genellikle bölgesel yağlanma problemi olan kişilerde sorunlu olan bölgelere yoğunlaşılarak uygulamalarda bulunuluyor. Özellikle 40 yaşını aşmış bireylerin ne kadar diyet yaparlarsa yapsınlar kurtulamadıkları yağları, Zaltiq uygulaması ile kolaylıkla parçalanarak vücuttan atılabiliyor.
 • Özellikle göbek bölgesi yağları, bel ve çevresi ile kol çevresine uygulanmakta ve çok iyi sonuçlar vermektedir. Yaşa bağlı olarak yaşanan cilt deformasyonları, cilt çöküntüleri ve bölgesel yağlanmaların giderilmesinde çok etkili sonuçlar vermekte.
 • Zeltiq Yöntemi cildin iki katı arasına uygulanan işlem ile bu bölgede bulunan yağ hücreleri ‘coolsculpting’ ile yok ediliyor. Cihazlar ile cilt arasına özel jeller uygulanıyor ve bu sayede hasta asla bir his duymuyor.

Zeltiq Yönteminin Uygulanışı

Sadece yarım saatlik bir uygulama ile bir tek seans uygulanması yeterli olmakta. Bir seansın uygulanmasının ardından kişiler yaklaşık olarak 15 gün sonra gözle görülür farklar gözlemleyebiliyorlar. Yaklaşık olarak 90 gün sonra ise Zeltiq yöntemi uygulanan bölgelerde bulunan yağ hücreleri tamamı ile parçalanmakta ve ölü yağ hücreleri kısa sürede vücuttan karaciğer ile atılabilmekte.

Eğer çok fazla ihtiyaç olursa 6 ay sonra aynı bölgelere yeniden zeltiq uygulaması yapılabiliyor.

13- Kalçamı Eritmek İstiyorum

Vücudun her bölgesi gibi, kalça ve basen bölgeleri için de düzgün beslenme ve egzersiz el ele gitmelidir. Bir çok kişi, ‘mucize’ olarak anılan diyet programlarının peşinden gider, ve çok kısa sürede fazla kilo vermeye çalışır. Bunun yanlış olması, hem sağlığı tehlikeye atmasından hem de direnci düşürdüğü için kişiyi umutsuzluğa sokmasından ileri gelmektedir. Doğru yöntem, beslenme alışkanlıklarını temelli olarak değiştirmek ve spor yapmayı yaşam biçiminin bir parçası haline getirmektir.

Ne kadar sürede ne kadar zayıflamak istediğinizi bir program haline getirmeniz, ve buna uymanız, kişisel motivasyonunuzu yükseltecektir. Bunu yaparken vücut tipinizi ve genetik özelliklerinizi göz önünde tutmalı, ve çok zor ihtimallerle yola çıkmamalısınız. Aksi takdirde, umutsuzluğa kapılıp programı yarıda bırakmanız mümkündür.

Başlangıç olarak yeme düzeninden bahsedelim.

Düzenli yeme alışkanlıkları, zayıflama, kalça bölgesini eritme gibi hedeflere ulaştırmasının yanı sıra, vücut sağlığınızı de dengeler. Şeker, kolesterol, tansiyon gibi göstergeler normal hale gelir. Bunu yapabilmek için, sebze ve meyveyi daha fazla tüketmeli, fast food ve hazır – dondurulmuş yiyecekleri, kızartma ve konserve gıdaları tüketimini azaltmak iyi bir fikir olacaktır. Bu gıdalarda bulunan doymuş yağların eritilmesi, doğal yağlara göre daha zordur.

Öğünlerde ise, kahvaltıyı atlamamak, diğer öğünleri sık sık ama küçük porsiyonlar halinde almak, metabolizmanızı hızlandırır.

Vücudun su, tuz gibi diğer maddeler kadar yağa da ihtiyacı vardır. Bu yüzden beslenmeyi dengelerken yağ da dahil edilmelidir. Ancak kalça bölgesi, diğer bölgelere göre daha hareketsiz olduğu için daha kolay yağlanır. Bu nedenle doğal yağlar tercih edilmelidir.

Kalçayı daha çabuk eritebilmek için, destek olarak egzersiz de yapılmalıdır. Kan dolaşımının daha yavaş olduğu bu bölge, sık ve sürekli egzersizlerle hareket ettirilmelidir.

kalca-eritme-egzersizleri-hareketleri-Kalçamı Eritmek İstiyorum-kalça eritme egzersizleri bölgesel zayıflama - kalca eritme egzersizleri hareketleri 300x167 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Kalçamı Eritmek İstiyorum Diyenlerin Başlıca Yapması Gereken Hareketler;

 •  Bir zemine yan olarak uzanmak, tek bacağı düz tutarak havaya kaldırmak ve indirmek. (Diğer bacak için de tekrarlanır)
 •  Eller ve dizler yerde olacak pozisyonda durmak (emeklemek gibi), bir bacağı diz bükük olarak havaya kaldırmak ve yere indirmek. (Diğer bacak için de tekrarlanır) Bu hareket bacağı düz tutarak da yapılabilir.
 •  Yere yüzükoyun uzanarak kalçayı omuzlardan destek alarak havaya kaldırmak ve yere indirmek.

Tüm bu hareketler ve beslenme tavsiyeleri dikkate alınırsa, düzenli bir program sonucu yani istediğiniz kalça ölçülerine ulaşmak mümkündür.

14- Bölgesel Göbek Yağlarını Eritme Yöntemi

Göbek eritme kilo problemi olan herkesin ortak sorunudur. Düzenli diyet uygulayarak verilen kilolar sonucunda en güç eriyen bölgenin göbek bölgesi olduğu bilinmektedir. Göbek bölgesini bölgesel zayıflama uygulamaları ile inceltmek mümkündür ancak doğru tekniklerin uygulanması çok önemli bir yer edinmektedir.

gobek-eritme-yontemleri-Bölgesel Zayıflama Göbek Eritme Yöntemleri bölgesel zayıflama - gobek eritme yontemleri 300x138 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Göbek Eritme Yöntemleri

Göbeğinizde biriken ve kolay kolay gitmeyen yağlanmaları önleyebilmek için basit bir kaç uygulama ile kısa sürede çok etkili sonuçlar elde edebileceksiniz.

 •  Eğer sebze tüketmeyi sevmiyorsanız alışsanız iyi edersiniz, düz bir karın için vazgeçilmezlerden biri olan sebze yemekleri göbek bölgesindeki yağları eritmek için en etkili besinlerdir. Sebze tükettiğinizde vücudunuzda önceden depolanmış olan yağlar kullanılır ve kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.
 •  Mümkün olduğu kadar şeker, beyaz un ve tuz içeren besinlerden uzak durun. Tuz vücudunuzda su tutacak, beyaz un kilo aldıracak ve şeker hem kan değerlerinizi olumsuz etkileyecek hem de kilo almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle göbek yağlarını eritme yöntemleri içerisinde en önemlisi bu üç besinden uzak durmak olacaktır.
 • Göbek bölgesindeki yağları eritmek için 3 ana öğünün yanı sıra 3 ara öğün tüketerek bol miktarda meyve tüketin ve vücudunuzun şeker ihtiyacını bu sayede karşılayın. Ancak bazı meyveler kana karışarak yağa dönüşebilmektedir, bunu önleyebilmek için meyvelerin yanı sıra protein tüketerek meyvelerin kana karışmasını ve yağa dönüşmesini engelleyebilirsiniz.
 •  Egzersizlerin, sabah kahvaltıdan hemen önce yapılıyor olmasının çok önemli bir özelliği bulunmaktadır. Buna göre gece boyunca harcanamayan enerji atılmış olur ve bu sayede kısa sürede hareketsiz bölgelerde bulunan yağları eritme imkanı mümkün olur.
 •  Buna ek olarak bölgesel göbek eritme yöntemleri içerisinde bir diğer öneme sahip olanı ise akşam yemeğinden 2 saat sonra yapılacak olan egzersizlerdir. Bu sayede gün içerisinde almış olduğunuz fazla şekeri kolaylıkla eritebilme şansına sahip olursunuz. Akşam saatlerinde yapılan spor ve egzersizler uyuduğunuz sırada yağ yakımının devam etmesine yardımcı olacaktır.
 • Masaj yapmak, özellikle yağların biriktiği göbek bölgesi gibi zor eritilen bölgelerde kan dolaşımını hızlandırır ve buna bağlı olarak yağların eritilmesinde etkilidir. Bunun için profesyonel anlamda masaj yaptırmanıza gerek yok, bir krem ile karın bölgenizi ovmak etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.Ayrıca vücuttaki fazla suyun atılmasına da yardımcı olur.
 • Göbek eritme yöntemlerini uygularken tercih edeceğiniz diyet programının profesyonelce hazırlanmasında fayda var, bu anlamda sağlıklı şekilde zayıflayabilmek için uzman bir diyet uzmanından yardım almak en doğrusu olacaktır.Buna ek olarak gün içerisinde 1 yemek kaşığı kadar sirke yudumlamak göbek bölgesinin eritilmesi konusunda çok etkili olacaktır.
 • Son olarak içeriğinde soya sütü bulunan içeceklerin kısa sürede göbek yağlarını eritme konusunda etkili olduğu tespit edilmiştir. Bu sayede vücuda alınan şekerlerin yağa dönüşmesi engellenmiş oluyor.

15- Bölgesel Basen Yağlarını Eritme Yöntemi

Kilo problemi olan tüm bireylerin basen yağları ile ilgili sorunları bulunmaktadır. Basenlerin yağlanması boyunuzun normalden daha kısa durmasına neden olur.Ayrıca bacaklarınız kalınlaşarak hantal bir görünüme sahip olursunuz.Basen bölgesindeki yağları eritmek için belirli tek bir yöntemin uygulanması etkili sonuçlar vermeyebilir, ancak birden fazla yöntemin uygulanması sonucu basen bölgesi gibi zorlu bir bölgede yerleşen yağların çözülerek vücuttan atılması mümkün hale gelir.

basen-eritme-Bölgesel Zayıflama bölgesel zayıflama - basen eritme 300x220 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Basen Bölgesindeki Yağları Eritmek İçin Yapılması Gerekenler

 • Basen bölgesindeki yağları eritmek için düzenli egzersizin yanı sıra beslenme programınıza da çok dikkat etmeli ve kalça ile basen bölgelerinizde yer alan kasları mümkün olduğu kadar güçlendirmeye özen göstermelisiniz. Bu anlamda özellikle kalça ve basenlerde bulunan kas gruplarının ağırlık egzersizleri ile gerçekleştirilmesi çok etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Bunun dışında kaslar gelişirken çok hızlı bir şekilde yağlarında eritilebilmesi için düzenli şekilde kardiyo egzersizlerinin uygulanması gerekiyor.
 •  Sağlıksız diyet programlarından uzak durmalı ve ağır diyetler yaparak bıraktığınızda daha fazla kilo almayı engellemeyi hedefleyin. Bu sayede sağlıklı diyet programları ile basen bölgesindeki yağları eritmek için sadece uzman kişiler tarafından size özel olarak hazırlanan diyet programlarını uygulamalısınız.
 •  Bunun dışında sağlıksız besinler olan abur cuburlar ve yağlı yiyecekler hareketsiz bölgelerinize yağların birikmesini sağlar ve bu sayede basen bölgesi gibi bölgesel kilo alma problemleri ile karşı karşıya kalırsınız.
 •  Ayrıca bölgesel kilo verme yöntemleri uygulanırken psikolojik olarak kendinizi hazırlamanız ve asla pes etmeden sabırlı şekilde aşamaları teker teker atlamalısınız.
 • Basen gölgesi gibi zor eriyen bölgelerde zayıflama sağlandıktan sonra egzersiz programlarını ve beslenme programlarını uzunca bir süre uygulamakta fayda var. Bu sayede yaktığınız kalorileri ve sağladığınız incelmeyi korumuş olacaksınız.

16- Bölgesel Bacak Eritme Yöntemi

Bacaklar vücudumuzu taşıyan uzuvlarımızdır ve bacaklarımızın hem güçlü hemde fit görünmesi gerekmektedir. Kaslanmaya çok musait olan bacak bölgeleri özellikle kasların gelişmesi ile kalınlaşmaya meyilli bölgelerimizdendir.

Bacakların kalınlaşması kilo almaya bağlı olarak görülebileceği gibi, genetik faktörler başta olmak üzere pek çok farklı nedene bağlı olarak ta görülebilen bir durumdur. Bacakların eritilmesi ve fit bir görünüme kavuşabilmesi için düzenli egzersiz programlarının uygulanmasının yanı sıra sağlıklı beslenme yöntemlerini de uygulamalısınız. Sizler için Bölgesel Bacak Eritme Yöntemleri üzerine bir araştırma gerçekleştirdik.

bacak-eritme-yontemleri-bolgesel-zayiflama-Bacak Eritme Yöntemleri bölgesel zayıflama - bacak eritme yontemleri bolgesel zayiflama 300x147 - Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Özellikle bayanların çok fazla karşı karşıya kaldığı bir durum olan bacak kalınlaşması durumu genellikle bacakların üst kısımlarında yağların birikmesi sonucu oluşan ve buna bağlı olarak ilerleyen yaşlara ve menopoza kadar devam eden bir durum olarak bilinmektedir.

Bölgesel Bacak Eritme Yöntemleri İçin Yapılması Gerekenler

 • İlk olarak kilo alma nedenlerinizi doğru şekilde analiz etmeli ve ardından bünyeniz için uygun olacak düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı uygulamalısınız.
 • Bölgesel bacak eritme yöntemleri uygulanırken öncelikle düzenli hafif sporların yapılması etkili sonuçlar yaratacaktır. Hafif yürüyüşler bölgesel zayıflama yöntemleri uygulanırken sıkılaşma ve incelme açısından çok etkilidir. Bacakların erimesi için özellikle 1 saat civarı sürecek uzun ancak istikrarlı yürüyüş programları çok etkilidir. Yürüyüş programlarının ardından ılık bir duş almak ve bacaklara duş sırasında masaj uygulamak kan dolaşımını arttıracak ve bu sayede bacaklarda yağ birikmeleri önlenmiş olacaktır.
 •  Bunun dışında bir diğer etkili yöntem ise, düzenli olarak bisiklete binmektir. Bisiklet özellikle bacaklar kullanılarak yapılan bir egzersiz şeklidir ve özellikle bölgesel zayıflama konusunda bacakların incelmesi, karın bölgesinin zayıflaması ve basenlerin erimesi mümkün hale gelecektir. Bu sayede güçlü bacaklara sahip olacak ve bu güçlü bacaklar ile daha uzun ve zorlu egzersiz programlarını zorlanmadan uygulayabileceksiniz.
 •  Kalça ısıtıcı egzersiz hareketlerinin uygulanması da bacak eritme yöntemleri içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Bunun için en etkili egzersiz şekli squat egzersizleridir ve bu egzersizler kalça, bacak ısıtıcı egzersiz hareketleridir. Squat egzersizleri hakkında detaylı bilgiye buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.