On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Bitki Çayları / Çin Çayı

Çin Çayı

Çin Çayı

 

Çin Çayı bir tek çay olarak düşünülemez, aksine bir çok çayın genel ismidir. Farklı bir çok bitkinin yapraklarından hazırlanan çin çayı, geleneksel çin, çay işleme methodlarıyla hazırlanarak, Çin Çayı demlenecek şekilde toz haline getirilir. Çin kültüründe kullanılan bitkilerin yaprakları harmanlanarak, oluşturulan çayların genel adıdır.

 

Çin çayının tarihi ise,  milattan önce 2737 yılına tekamül eden senelerde çin imparatoru Shennong tarafından bulundu. Çinde toplanan yaprakların yaralara bastırılırken, tesadüfen kaynar suya düşmesi sonucu keşfedilmiştir.

 

Çin Çayı, çin tarafından keşfedilmesinin ardından vazgeçilmez şekilde kullanılmaya ve çin kültürüne altın harflerle yazılmaya başladı. Günümüzde çin kültürü denildiğinde ilk akla gelen, çeşitli çin çaylarıdır. Çin kültürü içerisinde, çin çayı, yakacak odun, tuz, pirinç, sirke, soya gibi kutsal buldukları, hayatta kalmanın yedi temel ihtiyacı olarak kabul edilmiştir.

 

Çin Çayı genel olarak beş ana kategoride incelenmektedir. Bunlar, yeşil, beyaz, fermante, kırmızı ve oolong olarak sayılabilir. Diğer yandan Çin kültürünü inceleyen bazı kaynaklar, çeşitli kokulu Çin çaylarının da bu kategorilere girdiğini belirtmektedir.

 

Çin Çayı genel olarak Çin ve civarında yetişmekte olan Camellia Sinensis bitkisi ve bu aileye ait bitkilerden üretilmektedir. Enteresan bir başka durum ise, Çin topraklarında üretilen tüm çaylar, ülke içerisinde tüketilmekte ve ihraç edilmemektedir. Çin topraklarında tüketilen en popüler çay Yeşil Çin çayı olarak bilinmektedir.

 

cin-cayi-Çin Çayı Çin Çayı - cin cayi - Çin Çayı

 

Çin Çayının Faydaları

 

–  Çin Çayı sindirim sistemini hızlandırarak, bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

–  Çin çayı kalp ritmini düzene sokarak, kalp sağlığını korumasıyla bilinmektedir.

–  Antioksidan etkisiyle, vücuttaki toksinleri atmak için idealdir.

–  Yeşil çay ve sirke karıştırıldıklarında ishale iyi gelmektedir.

–  Yeşil çay  zihni açar, hafızayı güçlendirir ve beyin fonksiyonlarını düzene sokar.

–  Baş dönmesi problemlerine iyi gelir ve baş ağrısını alır.

–  Yeşil çay, kötü kolesterol ve kan basıncını düşürmektedir.

–  Damar tıkanıklıklarına iyi gelir ve bağışıklık sistemini geliştirmektedir.

–  Böbrek fonksiyonlarına faydası vardır ve geliştirir.

–  Bazı kanser türlerine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.

–  Kasları rahatlatarak, idrar sökücü etkisi vardır.

–  En önemli özelliği, yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmasıdır.

 

Çin Çayı Yan Etkileri

 

Çin Çayı yani yeşil çay, genel olarak güvenli olarak kabul edilir ve bir yan etkisi olduğu bilinmemektedir. Yanlızca Çin çayınızı aldığınızda son kullanma tarihinin geçmemiş olduğuna emin olmalısınız. Eğer taze Çin Çayı yaprakları alacaksanız, yaprakların kuruyup kurumadığını kontrol edin. Aktarlardan alınan yeşil çaylar, içeriklerinde dal parçacıkları ve bazı yabancı maddeleri barındırabilir, bu nedenle, öncelikle kontrol edip, sonra demlemeliyiz.

 

Çin Çayı içerisinde kafein yer almaktadır, bu nedenle fazla tüketimi, kafeinin yan etkilerini gösterebilir. Çayınızı hazırlarken, daha az kafein içermesini istiyorsanız, çayınızı 1 dakikadan daha az suyun içinde tutmalısınız.

 

Bazı ulusal çapta araştırmalara göre, Çin öayının fazla tüketimi, vücutta ki demir emilimini yaklaşık olarak % 25 azaltmaktadır. Bu sebeple demir eksikliği yaşayan kişilerin yeşil çay tüketmemesi gerekmektedir.

 

Çin çayları bazı ilaç ve çeşitli antibiyotiklerle birlikte tüketildiğinde çarpıntı ve baş ağrısı gibi yan etkiler gösterebilir. Özellikle kanı inceltme etkisi olan ilaçlarla tüketilmesi zararlı sonuçlar doğurabilir.

 

Çin Çayı Nasıl Hazırlanır ?

 

Çin çayları adı altında pek çok çay bulunmaktadır, ancak en popüler olanı yeşil çay olarak bilinmektedir. Yeşil çay hazırlamak için yaklaşık olarak 2 bardak kaynar suyun içerisine, bir avuç kadar yeşil çay ilave edilir ve 3 dakika kadar yeşil çayın demlenmesi için beklenir. Bu sürenin üzerinde demleme süreleri, çayın acı olmasına neden olabileceğinden, Çin çayı demlemek için ideal süre 2 ile 3 dakika arasıdır.

 

Çin Çayı Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümünden Yazarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

 

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.