On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Evde Pilates Nasıl Yapılır ?

Evde Pilates Nasıl Yapılır ?

Pilatesi her ne kadar bizler son yıllarda duymuş olsak da aslında tarihçesi 1800 lere dayanır. Bir dönem askerlerin zinde kalması, çevik ve atik olması için dünya üzerinde belli ordular tarafından kullanılmış bir yöntemdir. Pilates içerik olarak belirli hareketler ve nefes alış verişi düzene sokmayı içerir. Pilatesin diğer bir hedefi ise bunu bir yaşam şekli haline getirmektir.

Evde Pilates Nasıl Yapılır ?

Bu soruya gönül rahatlığıyla evet diyebilirim. Fakat asla ağır hareketlerle başlamamalı ve öncelikle güzel bir araştırma yapmalısınız. Evde pilates yapmaya karar verdikten sonra ısınma hareketlerini öğrenmeniz gerekir. Bu hareketler hemen hemen her spor dalı için aynıdır. Isınma hareketlerinden sonra pilates hareketlerine geçmelisiniz. Böylelikle kaslarınızı ve kendinizi incitmeden daha sağlıklı spor yapmış olursunuz.

pilates-Sağlıklı ve Huzurlu Bir Hayat İçin Pilates Evde Pilates Nasıl Yapılır - pilates 300x160 - Evde Pilates Nasıl Yapılır ?

Isınma hareketlerinden sonra yapılacakları adım adım sıralayalım.

1.ilk olarak nefes egzersizleri ile başlayın çünkü tüm hareketlerin içinde nefes egzersizleri yer alıyor. Nefesinizi alırken göğüs kafesinizin yanlara doğru genişlediğini hissedin. Nefes verirken de tüm nefesinizi karnınızdan yukarı doğru vermeye çalışın bu şekilde karın kaslarınızı çalıştırın.

2.Nefes egzersizinin ardından sırtüstü yere uzanın ve bacaklarınızı hafif bükük ayaklarınızın tabanı tam yerde olacak şekilde pozisyon alın. Bu pozisyondayken nefes alın ve nefesinizi verirken bir bacağınızı yerde sürükleyerek tam düz pozisyonda uzatın ve iyice ayak parmaklarınızı ileri uzatarak gerin. Sonra diğer bacağınız içinde bunu yapın.

3.Sırtüstü uzanın ve kollarınızı başınızın gerisine doğru uzatarak iyice gerin. Bacaklarınızı bükmeden kollarınızı arkadan alıp öne doğru doğrularak el parmaklarınızı ayak parmaklarınıza ve ya dizinizde yetişebildiğiniz noktaya kadar uzatıp gerin. Bu hareketi yaparken sanki omurlarınızı tek tek hareket ettiriyormuşsunuz gibi hissedin.

4.Sırtüstü uzanın, bacaklarınızı gerin ve kalçanızı oynatmadan bacağınızla önce dışa sonra içe küçük daireler çizin. Bu hareketi nefes verirken yapın.

5.Sırtüstü pozisyondayken nefes alın ve nefesinizi verirken omuzlarınızı yerden kaldırarak bir bacağınızı kendinize doğru çekin. Kendinize çektiğiniz ayağınızla yerde olan ayağınızın parmak uçları aynı noktayı göstermeli yani birbirine paralel olmalı. Daha sonra aynı hareketi diğer bacağınız içinde uygulayın.

6.Beşinci hareketin aynısını iki bacağınızı kendinize çekerek tekrarlayın.

7.Sırtüstü bacaklar hafif bükük (45 derecelik açıyla) pozisyon alın ve nefes verirken bacaklarınızı yana devirin. Yani diz kapağınızı yana devirerek tam olarak yere değdirmeye çalışın. Bu hareketi sırasıyla her bacak için uygulayın. Bu hareket sırasında gövdenizi olabildiğince az hareket ettirmeye çalışın.

8.Sırtüstü bacaklar bükük pozisyonda nefes alın.(bacaklarınızın arasına küçük bir top ve ya yastık koyun)Nefes verirken kalçanızı yukarı doğru kaldırın ve nefes verirken eski pozisyonunuzu alın.

9.Yan yatarak başınızı bir kolunuzla destekleyin. Üstte olan bacağınızı diğer bacakla arasında 90 derece olacak şekilde ileri atın. Bu hareketi nefes alırken yapın, nefesinizi verirken bacağı eski konumuna getirin.

10.Yere oturup bacaklarınızın arasında boşluk olacak şekilde açın ve uzatın. Ellerinizi bacaklarınızı arasındaki boşluğa koyarak kalçanızı yerden kaldırmadan öne doğru kendinizi gererek ellerinizi sürükleyin.

11.Yerde bacaklarınızı uzatarak oturun. Kollarınızı iki yana açın ve bir elinizin parmaklarını o elin çaprazındaki ayağınızın parmaklarına dokundurmaya çalışın. Nefes verirken tekrar eski pozisyona dönün ve aynısını diğer el ve çaprazındaki ayak içinde tekrarlayın.

12.Dirseklerinizden destek alıp gövdenizin ön kısmı hafif havada olacak şekilde yüzüstü yere yatın. Nefes alın ve nefes verirken topuğunuzu kalçanıza değdirin.

13.Yüzüstü yere yatın ve avuç içleriniz yerde dirsekleriniz bükük şekilde nefes alın. Nefes verirken gövdenizin ön kısmını ileri ve yukarı iterek gerinin. Nefes alırken tekrar eski pozisyona dönün.

Bu hareketleri hangi sıklıkta ve kaçar defa uygulamalıyım? Bu sorunun cevabı kişiye göre değişecektir. Eğer spor yapıyorsanız ve belirli bir kondisyonunuz varsa bu hareketleri 3-4 tekrar yaparak başlayın. Fakat spor yapmıyorsanız ya da belirli bir seviyede kondisyona erişememişseniz 2 tekrarla başlamanız ve 2 hafta sonra 3 tekrara çıkartmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Pilatesi en az haftada 3 kez yapmalısınız. Size tavsiyem sabahın erken saatlerinde bunu yapmanız. Böylelikle hem güne zinde başlayacak hem de sabahın erken saatlerindeki bol oksijenden faydalanmış olacaksınız.

Pilatesin faydaları neler ?

Pilates kilo vermekten çok incelmenize yarayacaktır. Bu mümkün mü demeyin. 90 kilo spor yapmayan, hantal bir adamla aynı kiloda spor yapan ve vücudu sıkılaşmış birini kıyaslayın.

Pilates genel olarak incelmenize, zinde olmanıza, eğer çabuk yorulma-dayanıksızlık gibi problemleriniz varsa bunlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

Bir Yorum

  1. merhaba pilates yapmak istiyorum ama salona gidecek vaktim yok https://buypasa.com dan aldığım set ile yapmam doğru ve sağlıklı olur mu?bi çok kişi doğru olmadığını hatta sakatlanmalara neden olabileceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.