On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet / Gençlik Diyeti Nasıl Yapılır ?

Gençlik Diyeti Nasıl Yapılır ?

Gençlik Diyeti Nasıl Yapılır ?

 

Çocukluk çağı obezitesi maalesef ki çağımızın en büyük sorunlarından biri. Çocukken kilolu olduğu için çok sevimli bulunan çocuklar biraz daha büyüyüp ergenlik dönemine geldiklerinde artık kiloları nedeniyle eleştirilmeye başlarlar. Bu dönemde benlik algısı dediğimiz kendini algılayış da hızlı gelişip çok önemli bir hal aldığı için ergenlik yani gençlik döneminde kilo problemi yaşayan kişiler sıkça yanlış diyetlere başvururlar. Çok düşük kalorili beslenmeye dayalı yanlış diyetler henüz gelişme döneminde olan bir genç için oldukça hayati riskler taşımaktadır.

 

Gençlik döneminde düşük kalorili diyet yapan kişilerde hızlı diş çürümesi, deri esnekliğinin kaybı, ilerleyen aşamalarda organlarda ciddi sorunlar, ergenliğe girişte gecikme, boy uzamasının durması, kemik yapısının yeteri kadar gelişmemesi, kas dokusu kaybı, aneroksiya, bulimia gibi yeme bozuklukları, algılamada sorun yaşanması, dikkat kaybı görülür. Bu nedenle gençlik döneminde kilo problemi yaşayan bir kişi mutlaka günlük kalori ihtiyacını öğrenmeli ve sadece 300-400 kalori kısıtlaması yaparak, sağlıklı ve dengeli bir beslenme şekli ile kilo vermelidir.

 

Gençlik Diyeti bu kritik dönemde olan kişilerin sorunsuz bir şekilde, sağlıklı kilo verebilmeleri için hazırlanmış bir diyet menüsüdür. Gençlik Diyeti örnek menüsü sizin konu hakkında bilgi sahibi olmanız için bir örnektir.

 

Gençlik Diyeti yapmayı düşünen kişilerin aslında kilo vermeleri, yaşı ilerlemiş kişilere göre çok daha kolaydır. Çünkü gençlik döneminde metabolizma çok hızlı çalışır. Dolayısıyla tüketmiş olduğu besinleri yetişkinlere göre çok daha hızlı harcar. Bu da kilo vermenin en önemli kuralıdır.

 

genclik-diyeti-nasil-yapilir-Gençlik Diyeti gençlik diyeti - genclik diyeti nasil yapilir - Gençlik Diyeti Nasıl Yapılır ?

 

Gençlik Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Gençlik Diyeti yapan bir kişi kesinlikle günlük kalori ihtiyacının çok altında enerji içeren bir beslenme şekli uygulamamalıdır. Bu nedenle menüdeki besinler tüketilmelidir, ancak aynı besin grubundan yiyecekler arasında değişim yapılabilir. Örneğin 1 dilim kepek ekmek ile 2 kaşık pilav, 2 kaşık yağsız makarna, 3 kaşık müsli aynı enerji değerini içermektedir bu nedenle değişim yapılabilir.

 

-Spor yapmak vücudu sıkılaştırırken aynı zamanda da metabolizma hızını arttırır. Bu nedenle kilo vermeyi kolaylaştırır. Günlük 45 dakika yürüyüş yapmak kilo vermenizi kolaylaştırırken, yağ oranınızın hızlı bir şekilde azalmasını sağlayacaktır.

 

Gençlik Diyeti yaparken günlük 2 litre su tüketilmesi gerekmektedir.

 

-Şekerli içecekler hem sağlığını bozar hem de kilo almanıza neden olur. Bu nedenle şekerli içecekleri hayatınızdan çıkarmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 

-Kızartma, pizza, şerbetli tatlı gibi besinleri haftada sadece 1 defa ödül öğünü olarak tüketin. Haftada sadece 1 öğün istediğiniz birini tüketebilirsiniz.

 

Gençlik Diyeti Listesi Örnek Menüsü

 

Gençlik Diyeti Sabah Kahvaltısı

2 dilim kepek ekmek; 110 kalori

1 dilim yağsız beyaz peynir; 60 kalori

Domates, salatalık; 25 kalori

5 zeytin; 40 kalori

Toplam; 235 kalori

 

Ya da

2 dilim kepek ekmek; 110 kalori

1 haşlanmış yumurta; 80 kalori

Domates, salatalık; 25 kalori

5 zeytin; 40 kalori

Toplam; 255 kalori

 

Ya da

Yarım simit; 140 kalori

1 dilim yağsız beyaz peynir; 60 kalori

Domates, salatalık; 25 kalori

Toplam; 225 kalori

 

Ya da

1 peynirli poğaça; 220 kalori

5 zeytin; 40 kalori

Domates, salatalık; 25 kalori

Toplam; 285

Şekersiz olmak şartı ile her türlü bitki çayını ya da kahveyi tüketebilirsiniz

 

Gençlik Diyeti Öğle Yemeği

1 kase çorba; 90 kalori

1 porsiyon tavuk şiş; 200 kalori

1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata; 90 kalori

2 kaşık pilav ya da 1 dilim kepek ekmek; 60 kalori

Toplam; 435 kalori

 

Ya da

4 köfte; 200 kalori

1 dilim kepek ekmek ya da 2 kaşık bulgur pilavı; 60 kalori

1 bardak ayran; 80 kalori

1 tatlı kaşığı zeytin yağı ile hazırlanmış salata; 90 kalori

Toplam; 430 kalori

 

Ya da

Peynirli tost; 250 kalori

1 bardak ayran; 80 kalori

Toplam; 330 kalori

 

Ya da

1 porsiyon kuru fasulye; 250 kalori

3 kaşık pilav; 90 kalori

1 bardak ayran; 80 kalori

Toplam; 420 kalori

 

Gençlik Diyeti Akşam Yemeği

1 kase çorba; 90 kalori

1 kase yoğurt; 100 kalori

2 dilim kepek ekmek; 110 kalori

Toplam; 300 kalori

 

Ya da

1 porsiyon makarna; 500 kalori

1 bardak ayran; 80 kalori

Toplam; 580 kalori

 

Ya da

1 porsiyon etsiz sebze yemeği; 200 kalori

1 dilim kepek ekmek; 55 kalori

1 kase yoğurt; 120 kalori

Toplam; 375 kalori

 

Bu listede verilmiş olan örnek öğünleri kendi günlük kalori ihtiyacınıza göre seçebilir ve tüketebilirsiniz. Her gün mutlaka 1 öğün protein ağırlıklı bir öğün tüketmelisiniz. Akşam yemekleri sebze ya da salata tercih edilirse kilo vermek çok daha kolay olacaktır.

 

Gençlik Diyeti Nasıl Yapılır ? Konu Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümünden Yazarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

 

Mutlaka Okumalısınız

Dezpack Diyeti - dezpack diyet urunleri 300x165 - Dezpack Diyeti Nasıl Yapılır

Dezpack Diyeti Nasıl Yapılır

Dezpack Diyeti; Kilo verdikten sonra tekrar kilo almamak için, diyet listeleri olmadan kendinizi sıkmadan zorlamadan kilo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.