On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Kalori ve Yağ Yakmak için Hareketler

Kalori ve Yağ Yakmak için Hareketler

Kalori, besinlerden almış olduğumuz enerji miktarıdır. Yani vücudumuza giren besinlerin yakılması ile ortaya çıkan enerjidir kalori. Ortalama olarak her 1 gram yağda 9, karbonhidrat ve proteinde ise 4 kalori vardır. Sebze grubu yiyeceklerin ise kalori değeri oldukça düşüktür.

Vücudumuzun temel işlevlerini sürdürebilmesi için belirli miktarda bir enerjiye ihtiyacı vardır. Buna bazal metabolizma hızı denir. Yani kişi bütün gün uyusa bile boyuna, yaşına, cinsiyetine ve kilo durumuna bağlı olarak belirli bir enerji harcamaya devam eder. Bu enerji kişiden kişiye değişir çünkü herkesin bazal metabolizma hızı diğerininkinden farklıdır.

Biz gün içinde yiyeceklerden bol miktarda kalori yani enerji alırız. Bunun çok büyük bir kısmını vücut işlevlerini devam ettirmek için harcar, geri kalanın ciddi bir kısmı ise günlük aktivitelerle yani yürümek, temizlik yapmak, eğer yapıyorsak spor bu gibi işlemlerle harcanır. Eğer kişinin yiyecekler yolu ile almış olduğu enerji harcamış olduğu enerjiden fazla ise kişi bu aşamada kilo almaya başlar. Çünkü vücut alınan enerjinin fazlasını yağa dönüştürerek ileride kullanmak üzere depolar.

1 Kilogram Yağ Kaç Kalori ?

Kilo vermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri 1 kilo yağ yakmak için kaç kalori harcanması gerektiğidir. Bir kişi 1 kilo yağ yakmak için 7000 kalori az almalı ya da egzersiz yolu ile 7000 kalori fazla harcamalıdır.

Basit bir hesaplama yapacak olursak. 65 kg orta derecede hareketli bir hayatı olan bir bayanın günlük kalori ihtiyacının 1700 kalori olduğunu varsayalım. Bu kişi gün içinde besinler yolu ile 1200 kalori alırsa ortaya 500 kalorilik bir açık çıkacaktır. Bu açık haftalık 3500 kaloriye denk gelir ve bu kişi sadece besin kısıtlaması ile haftalık yarım kilo vermiş olur. Aynı kişinin yarım kilo daha yağ yakması için günlük 500 kalori harcamasını sağlayacak egzersiz yapması gerekmektedir. Bu şekilde 7000 kaloriye tamamlanacağı için kişi 1 haftada 1 kilo yağ yakmış olacaktır.

Yağ Yakma Yöntemleri

Yağ yakmak yani kilo vermek pek çok etkenden etkilenmektedir. Örneğin erkeklerin kas kütlesi bayanlardan fazla olduğu için erkekler gün içinde çok daha fazla enerji harcarlar ve daha kolay kilo verebilirler. Bu nedenle erkekler kadınlardan çok daha az kilo problemi yaşamaktadırlar.

Yağ yakma yöntemleri arasında en önemlisi elbette kas kütlesini arttırmaktır. Kas kütlesi yağlardan çok daha az yer kaplarlar ancak tartıda ölçüldüğünde daha ağır gelirler. Ancak bunun yanında kaslar yağ yakmakla görevlidirler. Yani vücudunuzda ne kadar çok kas varsa o kadar hızlı kilo verirsiniz ve daha önemlisi kilo almazsınız.

Düzenli ve sağlıklı beslenmek yağ yakmak konusunda çok etkilidir. 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde beslenerek metabolizma hızınızı arttırabilir ve bu sayede daha hızlı yağ yakıp kilo verebilirsiniz.

Uzun süre aç kalmayın. Uzun süre aç kalmak metabolizma hızını düşürür çünkü vücut kendini koruma altına alıp hücrelere enerji harcamayın komutu gönderir. Bu nedenle kesinlikle uzun süre aç kalmayın. Gece yatmadan 2 saat önce mutlaka bir ara öğün yapın. Ve bu öğününüzde protein ve karbonhidrat bir arada olsun. Yani 1 bardak sütün yanında yiyeceğiniz 1 porsiyon meyve gece boyunca düşen metabolizma hızınızı arttıracaktır.

Yağ yakmaya uzun süre devam etmek için düzenli olarak spor yapın. Spor yapmak hem metabolizma hızını arttırır hem de günlük harcadığınız enerji miktarını arttırır. Örneğin 1 saat orta tempoda yürüyerek 200-250 kalori harcayabilirsiniz. Ayrıca spor yaptıktan 24 saat sonrasına kadar vücut daha fazla enerji harcamaya devam eder.

İnsülin yükselmesini kontrol almayı öğrenin. İnsülin hormonu karbonhidrat içeren yiyecekler yenildiğinde yükselir ve kişinin daha çok acıkmasına neden olur. Örneğin aç karna çikolata yediğinizde bir süre sonra daha da acıkmış olduğunuzu fark edersiniz. Ayrıca insülin yağ depolamak ile görevlidir. Bu nedenle de aslında kilo almayı en çok etkileyen etmendir. İnsülin yükselmesi yaşamamak için mutlaka karbonhidrat tüketirken yanında protein içeren gıdalar tüketmeniz gerekir. Aksi durumda yediğiniz elma bile vücudunuzda yağa dönüşebilir.

Gün içinde yeteri kadar protein aldığınızdan emin olun. Protein içeren besinler vücutta yakılırken daha fazla enerji harcarlar. Ancak bunun yanında kendileri de ciddi kalori depolarıdır. Ancak yağa dönüşmedikleri için protein tüketirken kilo almak çok daha zordur. Bunun yanında protein tüketimi ile birlikte spor yapmak kas kütlesinin artmasını sağlar bu da daha fazla enerji harcamak anlamına gelir.

Yağ Yakmaya Yardımcı Olan Besinler?

Biz besinler yolu ile kalori alsak da aslında bazı doğal besinler yağ yakma işlemini arttırmakta ve dolayısıyla kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Balık; kaliteli bir protein kaynağıdır ve yüksek miktarda Q 3 içerir ve bu içeriği ile yağ yakmaya yardımcı olur. Tüketilirken yanında yenen limon da etkisini arttırmasına yardımcı olacaktır. Izgara ya da buğulama şeklinde tüketilmesi gereken balık aynı zamanda sizi uzun süre tok tutar.

Kuruyemişler; ciddi birer yağ kaynağı oldukları için bol miktarda kalori içeren kuruyemişler aslında bilinçli tüketildiklerinde yağ yakmaya yardımcı olan mucizevî yiyeceklerdir. İçeriğindeki Q-3, magnezyum, çinko, demir yağ yakımını arttırır ve kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Ancak tüketim miktarına dikkat edilmelidir. Örneğin 2-3 ceviz, 10 badem ya da fındık gerekli içeriği yeterli miktarda karşılayacaktır.

Yoğurt; gerçek bir kalsiyum deposudur ve yağ yakmaya olan etkisi kanıtlanmıştır. Bu nedenle her öğünün yanında 1 küçük kase yoğurt tüketmeniz daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yulaf; posa miktarının çok yüksek olması nedeni ile tok tutma özelliği vardır. Ayrıca çok sağlıklı bir yağ yakıcıdır. Ara öğünlerde ya da sabah kahvaltısında 1 kase yoğurdun içine ekleyeceğiniz 2 kaşık yulaf ve 1 porsiyon meyve (örneğin kayısı, ananas) yağ yakma etkisini arttıracaktır.

Elma; elmanın posa değeri de çok yüksektir ve tok tutar. Ancak elma yerken yanında en azından yarım bardak süt içilmesi yağ yakam özelliğini destekleyecektir.

Yumurta; doğal olduğu sürece doğadaki tartışmasız en sağlıklı ve kaliteli protein deposudur. Ve yumurtada bulunan proteinin tamamını vücut kullanır. Ayrıca çok tutar. Eğer diyetinizde çok açlık problemi yaşıyorsanız her sabah mutlaka bir adet haşlanmış yumurta tüketin.

Karnabahar; içeriğinde bol miktarda bulunan sulfaraphane yağ yakmakta çok etkili bir fotokimyasaldır. Ayrıca vücudun kendini yenilemesine de katkı sağlar. Ancak bazı kişilerde ciddi gaz ve şişkinlik sorununa neden olabilir. Bu konuda önlem alınarak tüketilmesi yararlı olacaktır.

Salata; mide hacmini doldurur ve kişinin fazla yemek yemesini engeller. Ayrıca posa miktarı çok yüksektir ve bağırsak hareketlerini düzenler. Ancak içindeki yararlı enzimleri almak için 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile birlikte tüketilmesi faydalı olacaktır.

Çorba; salata gibi mide hacminin büyük bir kısmını doldurarak kişinin çok daha kolay doymasını sağlar.

Bulgur; bulgurun içinde de posa miktarı çok yüksektir. Doyurucu etkisi çok yüksektir ve yağ yakımını hızlandırır. Bu açıdan az yağ ile hazırlanmış kısır çok sağlıklı bir ana öğün olarak tüketilebilir. Eğer yemeklerin yanında pilav tüketilecekse bulgur pilavı tüketmeye özen gösterilmelidir.

kalori-yag-yakma-hareketleri yağ yakmak - kalori yag yakma hareketleri 300x236 - Kalori ve Yağ Yakmak için Hareketler

Hızlı Kalori Yakmak İçin Hareketler

Kalori ve doğal olarak yağ yakmak için beslenmenin yanında spor da çok önemlidir. Spor hem en ciddi kalori harcamam yöntemidir hem de vücudun doğal süreçte çok daha fazla enerji harcamasını sağlar.

İp Atlamak; hızlı kalori yakmak için yapılabilecek en eğlenceli ve en basit hareketlerden biridir ip atlamak. Vücudun neredeyse tamamındaki kaslar kullanıldığı için çok daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur. Unutmayın ne kadar çok kas grubunu aynı anda kullanırsanız o kadar çok kalori yakarsınız. 10 dakika boyunca seri bir şekilde ip atlarsanız 100 kalori civarı kalori yakmış olursunuz.

Koşmak; kalori yakmak konusunda en etkisi hareketlerden biri de koşmaktır. Bu sporu eve bir koşu bandı alarak yapabileceğiniz gibi sadece evin etrafını tekrar tekrar koşarak da yapabilirsiniz. Temponuza ve vücudunuzdaki kas miktarına bağlı olarak 1 saatte koşarak 600-800 arası kalori yakabilirsiniz.

Bisiklete Binmek; son yıllarda etkisi daha çok fark edilen bisiklete binmek tam bir kalori savar. Ancak pedal çevirme işlemini sürekli sabit hızda değil azaltıp arttırarak yaparsanız harcadığınız kalori miktarı artacaktır. Temponuza bağlı olarak 1 saat bisiklete binerek 1000 kaloriye kadar kalori harcamanız mümkündür.

Merdiven Çıkmak; artık pek kimsenin kullanmadığı merdivenler aslında tam birer kalori yakam merkezi. Düşünsenize sadece 7 dakika merdiven çıkarak 100 kalori harcayabiliyorsunuz. Kilo vermek istiyorsanız asansörleri hayatınızdan çıkarmanızda büyük fayda var.

Ağırlık Kaldırmak; hem kas kütlenizin artmasını sağlar hem de kalori yakmak için etkili yöntemlerden biridir.

Jimnastik Yapın; jimnastik yapmak hem eğlencelidir hem de kalori yakmaya yardımcı olur. 1 saat tempolu jimnastik yapmak 400-500 kalori arası kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Tempolu Yürüyüş; yürümek her insanın en doğal eylemlerinden biridir. Vitrin izler şekilde yürümek kalp atışını arttırmayacağı için pek kalori yakmanızı sağlamaz ancak tempolu bir yürüyüş günlük yakmanız gereken enerjinin büyük kısmını vücudunuzdan atıp uzaklaştırabilir.

Paten Kaymak; çocukların en sevdiği sporlardan biri haline gelen paten aynı zamanda ciddi bir kalori yakma yöntemi üstelik pek çok spora göre de çok daha eğlenceli. Bacak ve baldırların güçlenmesini sağlayan paten aynı miktarda yaptığınız yürüyüş iki katına kadar fazla kalori yakmanızı sağlayabilir.

Tenis Oynamak; 30 dakika gibi bir sürede 270 kalori yakmanıza yardımcı olacak çok eğlenceli bir spordur. Ancak tenis kortunu nereden bulacağın diye düşünmeyin. Geniş bir salonunuz varsa ya da evinizin bahçesi bu iş için yeterli genişliğe sahipse bir duvar bir top ve raket işinizi görecektir. Sadece topu atın ve kendi servisinizi karşılamaya çalışın işte hepsi bu kadar

Dans Etmek; en eğlenceli spor yapma yöntemlerinden biri de dans etmektir. Özellikle oryantal gibi vücudun büyük bölümünün aynı anda hareket ettiği danslar daha çok kalori harcamanıza yardımcı olacaktır.

Unutmayın vücudunuz her an kalori harcıyor olsa da ciddi bir yağ yakımına başlaması için egzersize 20 dakikadan fazla devam etmeniz gerekir. Bu nedenle örneğin yürüyüş yaparken ara vermeden sürekli yürümeye devam edin. Durduğunuz anda kalp atışınız yavaşlayacak ve çok yağ yakam işleminin devam etmesi için 20 dakikayı yeniden tamamlamanız gerekecektir. Ayrıca yağ yakmak ve hızlı kalori harcamak için mutlaka kalp atış ritminizin normal seviyenin üstüne çıkması gerekmektedir.

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.