On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet Türleri / Ketojenik Diyet Nedir? Kimler için Uygundur?

Ketojenik Diyet Nedir? Kimler için Uygundur?

Ketojenik Diyet ;Kadınların, zayıflama konusunda ne kadar hassas ve ne kadar araştırmacı olduğunu çok iyi biliyoruz ve bunun farkında olan birtakım siteler de içerik oluşturmak adına anlamsız diyet listelerini paylaşmaya devam ediyor. Bu listelere göz attığınızda ciddi anlamda fayda sağlamayacak baştan savma diyet listeleri olduğunu fark etmeniz çok da zor olmayacaktır. Sizlere sunacağımız diyet listesini bu çöp içeriklerden ayrı tutmanızı istiyoruz ve zaten göz attığınızda bunu göreceksiniz. Sağlıklı bir süreç ve kısa sürede zayıflama hayali kuruyorsanız eğer Ketojenik diyet ile birlikte sizler de ilk adımı atabilirsiniz. Peki nedir ketojenik diyet?

ketojenik diyet Ketojenik Diyet - ketojenik diyet nedir - Ketojenik Diyet Nedir? Kimler için Uygundur?Ketojenik Diyet Nedir?

Epilepsi hastalarının daha uzun süre hayatta kalmak ve sağlıklı bir sürece sahip olmak adına tercih ettiği diyet programlarından bir tanesidir ve son dönemde popüler hale gelmesinin en önemli etkenlerinden bir tanesi de budur.Yine ketojenik diyet kanser hastalarının sıklıkla kullandığı ve doktorların kanser tedavisinde çok etkili olduğunu savunduğu sağlıklı bir diyet programıdır. Ketozis teriminden türetilen ve an itibarıyla önerilen birçok diyet programından farklı olan bu programın en büyük artısı sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getiriyor olmasıdır. Yağ ve protein destekli bir beslenme programı sunuyor ve diğer diyetlerde olduğu gibi karbonhidrat yüklemesi yapmıyor. Aslında en büyük artılarından bir tanesi budur çünkü yağ ve protein desteği ile birlikte daha diri ve daha güçlü bir bünye de sizleri bekliyor ve programı uygulamak da bu sayede daha kolay bir hal alıyor. Ketozis’in tanımını da yeri gelmişken yapmakta fayda var diye düşünüyoruz. Şu an için en net tanımı: Vücudumuzun, enerji isteğine yanıt alabilmek adına yağları yakması eylemidir. Süreç, glukoz yetersizliğinin baş göstermesi ile başlıyor ve böbreklerin ürettiği ketonlar ile birlikte kan dolaşımı aracılığı ile serbestliğe kavuşarak enerji kullanımı sağlanıyor. Ketojenik diyetler için az önce bahsettiğimiz bir diyet vardı ve karbonhidrat kullanımının daha az olduğunu söylemiştik ancak bu oranın düşük olduğu her diyet için aynı tanımlamayı yapmak ve aynı ismi vermek de doğru olmayacaktır.

 • Gün içerisinde alınacak olan kalori miktarının oranlara bölündüğünü ve %65’lik kısmının protein, %30’luk diliminin yağlar ve %5’lik diliminin de karbonhidratlardan oluştuğunu belirtmek gerekiyor.
 • Yine bir döneme damga vuran Atkins diyetinin de Ketojenik diyet ile ilişkilendirildiğini söyleyebiliriz.
 • Steve Jobs ile ilgili hikayeyi de sizinle paylaşmak isteriz çünkü bu hikaye de diyet programının ne kadar etkileyici ve ne kadar güçlü olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Kansere yakalandıktan kısa bir süre sonra bu diyet programını uygulamaya başladığını ve bu sayede hayatta kalarak ömrünü biraz daha uzattığını biliyor muydunuz?

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

 • Sütten uzak durmanız yapmanız gereken ilk şey ancak onun yer aldığı gıdaları tercih edebiliyorsunuz. Yoğurt ve peynir bu aşamada listelerinizde yer alması gereken en önemli ürünlerdir. Tercihlerinizi yaparken yağ oranı yüksek olan gıdaları seçmeniz tavsiye ediliyor.
 • Tahıllı ürünler ve daha da önemlisi ekmek tüketimini geride bırakmanın zamanı geldi. Bu ürünlerin karbonhidratları oldukça yüksek ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu diyet programında karbonhidrata çok fazla yer vermiyoruz, bu yüzden tüketimde biraz daha dikkatli davranıyoruz.
 • Öğle yemekleri, diyet programının en önemli öğünlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor ve öğle yemeklerinde protein ve yağ oranının daha yüksek olduğu gıdaları tüketmeniz tavsiye ediliyor. Bu gıdalar arasında; et, balık, pirzola, köfte gibi gıdalar yer alıyor. Bu gıdaların yanı sıra yağ ve protein oranı yüksek olan herhangi bir gıdayı da listelerinize dahil edebilirsiniz.
 • Akşam yemekleri de yine programın önemli öğünlerinden bir tanesidir. Bu öğünde biraz daha karbonhidrat ağırlıklı tüketime özen gösteriyoruz. Aslında karbonhidrat yüklemesi yalnızca bu öğünde gerçekleşiyor ve o da programı bozmayacak ölçüde olduğu için herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Ketojenik Diyet Faydaları

 • Günlük enerji ihtiyacına çok daha güçlü bir şekilde yanıt veren özel bir diyet programıdır.
 • Daha diri ve daha güçlü bir bünye yaratmak adına tercih edilebilir ve bunun yanı sıra daha sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getiriyor.
 • Diğer diyet programlarına göre sonuç almanız çok uzun sürmeyecek ve kısa sürede gözle görülebilir sonuçlar elde edebileceksiniz.
 • Beyinde gerçekleşebilecek olan nöbet etkinliklerini engelleme özelliğine sahiptir.

Ketojenik Diyet Zararları

 • Vücut içerisindeki dengeleri bozabilir ancak diyet programı doğru uygulandığı takdirde bu tür bir sorunun karşınıza çıkmayacağını da belirtmek isteriz. Program dışına çıkarak amatörce davrandığınız takdirde su ve elektrolit dengelerinde bir sorun meydana gelme ihtimali de yüksektir. Bu ihtimalin önüne geçmek adına program dahilinde ilerlemenizde kesinlikle fayda vardır.
 • Kemik yoğunluğunun azalması gibi bir sorun da karşınıza çıkabilir ve bunun nedeni de tam olarak şöyledir; Kalsiyum atılımı yoğun bir şekilde yapılıyor ve bu yoğunluk vücut dengesini bozmaya başladığı andan itibaren atılım daha da hızlanıyor. Osteoporosize neden olabilecek bir durum karşınıza çıkıyor ve bu aşamada da dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyoruz.
 • Ürik asit üretimi ile birlikte hücre yıkımı da söz konusu ve birçok farklı adreste bu konudan şikayetçi olan bayanları da görebiliyoruz. Bununla birlikte gut hastalığına benzeyen birtakım hastalıklar sizleri rahatsız edebiliyor. Dikkatli olmakta fayda var ve bunun yanı sıra diyet programlarınız ile birlikte bir uzman kontrolünde ilerlemeniz de kesinlikle sizlerin lehine bir durum olacaktır.
 • Ürik asit taşı oluşumuna neden olduğu da biliniyor ve yine bu sorundan şikayetçi olan hanımların sayısı da hiç az değil!
 • Kabızlık da bu diyet programının yol açabildiği sorunlardan bir tanesidir.

Yukarıda bahsedilen sorunlar kesinlikle sizlerin de başına gelecek diye bir durum söz konusu değildir. Her zaman söylediğimiz gibi programı düzenli ve disiplinli bir şekilde uyguladığınızda bünyeleriniz bir süre sonra olumlu tepkiler vermeye başlayacak ve yan etkileri de ortadan kaldıracaktır. Bu sorunlar yan etkiler olarak meydana çıkabiliyor ve dikkatli olmakta da fayda var diye düşünüyoruz. Programın sizlere sunduğu çok fazla artı değer var ancak yan etkilerini de es geçmemek gerekiyor. Her diyet programında bu tür sorunlar karşınıza çıkabilir çükü bünyelerinizi yeni bir düzene alıştırıyorsunuz ve bu düzene alışması da haliyle zaman alacaktır. Dikkatli olmak ve disiplinli bir şekilde ilerlemek tavsiye edilendir ve tavsiyelere uyduğunuz takdirde sizler de kısa sürede olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ketojenik Diyet Listesi

Kahvaltı Alternatifleri

 • 2 Adet Köy Yumurtası Tereyağında Pişirilecek
 • 1 Porsiyon Tam Yağlı Peynir
 • 1 Porsiyon Yeşillik
 • 1 Fincan Yeşil Çay

Veya

 • 3 Adet Köy Yumurtası ile mantarlı, maydanozlu veya peynirli omlet
 • 1 Fincan Yeşil Çay

Veya

 • 1 Dilim Tam Tahıllı Ekmek
 • 2 Adet az haşlanmış yumurta
 • 1 porsiyon yeşillik
 • 1 Fincan Kahve
 • 1 Porsiyon Tam Yağlı İnek Peyniri

Ara Öğün Alternatifleri

 • 4-5 adet ceviz içi

Veya

 • 1 kase mevsime uygun kendinizin hazırlayacağı meyveli yoğurt

Veya

 • 1 avuç 6-7 adet badem

Veya

 • Lif yönünden zengin mevsimsel meyve

Öğle ve Akşam Yemeği Alternatifleri

 • 150 – 200 gram kadar ızgara veya az yağda pişmiş dana eti
 • İstediğiniz kadar yeşillik

Veya

 • 1 Tabak ıspanak yemeği
 • 1 dilim tam tahıllı ekmek
 • 1 kase yoğurt

Veya

 • 1 porsiyon tavuk  göğsü ızgara veya haşlama
 • Bol yeşillik
 • 1 porsiyon peynir

Veya

 • 1 porsiyon pırasa yemeği
 • Yarım porsiyon makarna
 • 1 bardak ayran

Veya

 • 1 porsiyon balık ızgara,buğulama veya tavada az yağla kızartılabilir
 • Bol yeşillikli salata

Veya

 • 1 porsiyon Karnabahar yemeği
 • 1 kase yoğurt çorbası
 • Bol yeşillikli salata

NOT: Öğle ve akşam yemeklerinde öğlen et ve çeşitleri tüketilmiş ise akşam sebze ağırlıklı beslenilmeli,öğlen sebze yemeği çeşitleri tüketilmiş ise,akşam et çeşitlerinden 1 alternatif tüketilmelidir.

Protein Diyeti Nedir Nasıl Yapılır ? öğrenmek için şuradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız

Çorba Diyeti - corba diyeti 300x165 - 1 Haftalık Çorba Diyeti

1 Haftalık Çorba Diyeti

Hızlı kilo vermek isteyen herkesin bu diyeti uygulaması gerekmektedir. Kısa süre içerisinde kilo vermek istiyorsanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.