On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Egzersiz / Mekik Nedir ? Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?

Mekik Nedir ? Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?

Mekik bireylerin karın kaslarını sıkılaştırmak ve güçlendirmek için yaptıkları beden hareketidir.

Bir çok kişi mekik hareketinin asıl amacı karın bölgesindeki yağların ( göbek ve çevresi ) eritileceğini düşünerek yapar.Bu hareketi özellikle bayanlar bel bölgesinde oluşan simitleri yok etmek ve düz bir karına sahip olabilmek için,Erkekler ise göbeksiz ve tabiri caizse baklava dilimli bir vücuda kavuşabilmek için yaparlar.Yukarıda tanımını yaptığımız üzere mekik hareketinin asıl amacı karın kaslarını sıkılaştırmak ve güçlendirmektir.

Tek başına uygulanan mekik hareketi sanıldığının aksine göbek eritme egzersizi değildir ve göbeğimizi eritmez.Şunu unutmamak gerekir vücudumuzu komple bir bölge gibi düşünmeliyiz.Bacaklarımızı,karnımızı,kollarımızı,omuzlarımızı,kalçamızı v.s bölgesel olarak değerlendirip,bölgesel olarak tek başına çalıştırmamalı ve farklı beklentiler içinde olmamalıyız.Bu farkındalığın farkına varmak için bir örnek vermek gerekirse;

Bir demirci düşünün demirci her gün demir döver doğal olarak kullandığı kolları o kadar hareket karşılığında zayıflaması veya incelmesi gerekir.Peki böyle bir durum söz konusu mu ? Tabi ki hayır.Peki ne oluyor,hareketinin tanımında olduğu gibi kaslarını sıkılaştırıyor ve güçlendiriyor.

mekik - dogru mekik nasil cekilir 1 300x200 - Mekik Nedir ? Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?

 Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?

+ Mekik hareketine başlamadan önce vücudunuzu 3-5 dakika kadar ısıtınız.Hiç bir egzersiz hareketine ısınmadan başlamayınız.

+ Doğru Mekik çekmek için çok sert olmayan ve düz bir zemine sırt üstü yatınız.Bütçeniz doğrultusunda bir egzersiz minderi satın alabilirsiniz.

+ Resimde gördüğünüz gibi ayak tabanları yere basacak şekilde dizlerinizi 90 derecelik bir açı ile kırınız.

+ Ellerinizi göğüs kafesinizin üzerinde çapraz şekilde veya resimdeki gibi el parmaklarınızı kulaklarınıza değdirecek biçimde tutunuz.

+ Harekete başlamadan önce bir kaç kez nefes kontrolü yaparak kendinizi harekete konsantre hale getiriniz.( Nefesi burnumuzdan alıp ağzımızdan veriyoruz.)

+ Hareketi yaparken karın kaslarımızı her daim sıkı vaziyette tutuyoruz ve asla gevşemesine izin vermiyoruz.

+ Mekik çekmeye başladığımızda başımızı dizlerimize kadar götürmemize gerek yok önemli olan karnımızı gevşetmeden omuzlarımızın yerden kesilmesidir.Yukarı kalkarken nefes veriyoruz,yatarken nefes alıyoruz.Nefes kontrolü çok önemli olduğu için her egzersiz hareketinde nefes kontrolünü sürekli olarak hatırlatacağız.

+ Hareketi hızlı değil tam tersine yavaş olarak yapın.Yaptığınız hareketi hissedin.Hareketi ne kadar yavaş yaparsanız o kadar verim alırsınız

+ Harekete yeni başladıysanız kendinizi çok fazla zorlamayınız.Önemli olan çok sayıda mekik çekmek değildir doğru şekilde çekmektir.Bu nedenle kendinizi çok fazla zorlamayınız.Mekik hareketinden maksimum verim alabilmek için ortalama 5 kez ve 3 set olacak şekilde hareketi yapmaya çalışınız.Bel ve karın kaslarınız geliştikçe hareket sayısını yavaş yavaş arttırabilirsiniz.

 Mekik Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Uyarılar

 + Tok karna çalışmaya başlamayınız.Bir şeyler yedikten en az 2 saat geçtikten sonra mekik çekmeye başlayınız.Aksi taktirde kusma ve egzersizi yaparken zorlanmalar meydana gelecektir.

+ Kolay geldiği için yumuşak bir zemin yada yatak üzerinde mekik çekme hareketi çok yanlış bir uygulamadır.Yumuşak zeminde yapılan hareketler belinizde açıklık oluşmasına ve ileri ki safhalarda bel fıtığı gibi rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

+ Hareketi yaparken ellerinizi başınızın arkasında kilitleyip o şekilde kalkmaya asla kalkışmayın.Çünkü hareketin sizi zorlaması esnasında başınızı ister istemez daha çok çekersiniz ve bu boynunuzun incilmesine ve hatta boyun fıtığına neden olabilir.Bu nedenle Doğru mekik nasıl çekilir yazımızdaki anlatımda olduğu gibi ellerinizi kullanınız.

+ Ayaklarınızı düz bir şekilde uzatarak hareketi yapmayınız.Bu şekilde çekilen mekik hareketinden çok fazla verim alamazsınız.Çünkü  ayaklar uzandığında hareketin bir bölümünü baldır ve kalçalarımız üstlenir.Doğal olarak karın kasları istenilen seviyede hareketten verim alamaz.

+ Önemli olan çok sayıda mekik çekmek değil,hareketi doğru icra etmektir.Vücut yerden kalkarken sağa sola bükülerek zorlanarak yapılan hareketin hiç bir faydası olmayacağı gibi zararları olacağını unutmayınız.Vücudunuz 1 kez çekmeye müsaitse 1 kez,2 kez çekmeye müsaitse 2 kez çekiniz ve bunu setler haline dönüştürüp bel ve karın kaslarınız güçlendikçe sayı artırımına gidiniz.En sık yapılan hataların başında maalesef bu gelmektedir.

+ Hareketi kilo vermek için değil,karın kaslarınızı güçlendirmek için yapınız.Kilo vermek için yürüyüş yapmak mekik çekmekten daha faydalı ve daha fazla kalori yakmanıza neden olur.Bu nedenle amaç göbek yağlarını yakmaksa egzersizi bütün vücudunuz çalışacak şekilde uygulayın.Böylece mekik hareketi de göbek bölgesindeki yağların yakılmasında daha etkili olacaktır.

+ Son olarak televizyon ve internet gibi ortamlarda gördüğünüz mekik çekme aletlerine inanarak farklı arayışlar içerisine girip reklamda oynayanlar gibi olacağınızı hayal etmeyiniz.Mekik hareketi kısa zamanda etkisini gösteren ve belinizi incelten göbek yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayan bir egzersiz değildir.Komple bir egzersiz programında göbek ve bel çevresinde bulunan yağların yakılmasını hızlandıran bir egzersizdir.

 Mekik Çekmenin Faydaları Nelerdir ?

 Doğru ve istikrarlı bir şekilde diğer egzersiz hareketleriyle birleştirildiğinde;

Bel ve karın kas gruplarını güçlendirir.Göğüs kemiğinden pelvis kasına kadar giden iki taraftaki kasları,arka karın kaslarını ve pelvin bölgesinde bulunan 3 kas grubunu kuvvetlendirir ve gelişmesine yardımcı olur.Daha dinamik ve fit görünmenizi sağlar.Bel ve göbek çevresindeki yağların yakılmasına yardımcı olur.

Mekik Nedir ? Doğru Mekik Nasıl Çekilir ? Konu Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümünden Yazarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

Mutlaka Okumalısınız

seated leg press hareketi - Seated Leg Press hareketi nasil yapilir - Seated Leg Press Hareketi Nasıl Yapılır ?

Seated Leg Press Hareketi Nasıl Yapılır ?

Yazı İçinde Neler Var Hangi Kasları Çalıştırır ? Seated Leg Press Hareketi Nasıl Yapılır?Seated Leg Press …

Bir Yorum

  1. Tam istediğim gibi anlatım. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.