On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak için Ne Yapmalıyım

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak için Ne Yapmalıyım

Kilo Almanın Yolları; İsteklerimiz her zaman aynı olmayabiliyor ve kimileri zayıflamak isterken kimileri de kilo almak ve bunu da kısa sürede gerçekleştirmek istiyor. Peki isteklerimize nasıl karşılık alabiliriz? Kilo almak için hareketsiz kalmak ya da dengesiz beslenmek gibi bir düşünceye sahipseniz eğer bu yanlış düşünceden bir an önce kurtulmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bünyenizin neye ihtiyacı olduğunu belirlemeniz gerekiyor ve bunu da kendi başınıza değil de bir uzman aracılığı ve yardımı ile yapmanız kesinlikle çok daha doğru olacaktır. Peki bu süreçte nasıl bir yol izleyebiliriz ya da neler yapabiliriz? Gelin bu soruların yanıtını hep birlikte inceleyelim ve bilgi sahibi olalım.

kilo almak - kilo almak icin Kilo Almak 300x182 - Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak için Ne YapmalıyımNasıl Kilo Alınır ?

 • Öncelikli olarak bir diyet programı belirlemeniz gerekiyor. Diyet denilince birçok insanın aklına zayıflama programı geliyor ancak kilo almak için de özel olarak hazırlanan diyet listeleri mevcut.
 • Sıvı tüketimi, kilo alımını destekleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Gün içerisinde tükettiğiniz su miktarını arttırabilir ve bunun yanı sıra akşam yemeği öncesi bir kadeh şarap takviyesinde bulunabilirsiniz. Bunun size faydası iştahınızı arttırmaya yönelik olacaktır ve gayet sağlıklı bir takviye yöntemi olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 • Meyve, sebze ve daha da önemlisi et tüketimine biraz daha fazla ağırlık vermeniz gerekiyor ve zaten sizlere sunulacak olan diyet programında bu gıdaların çok daha yoğun bir şekilde yer aldığını sizler de görebilirsiniz.
 • Protein desteği bu süreçte büyük önem taşıyor ve sizler de daha sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorum diyenlerdenseniz, protein takviyesini daha güçlü hale getirebilirsiniz.
 • Yumurta, ton balığı, tereyağı, Meyve suyu, muz ve peynir gibi gıdalar mümkün olduğunca fazla tüketmeniz gereken gıdalardır. Protein miktarının çok daha yüksek olması da kilo almak için bu gıdaların tüketilmesi gerektiğini gösteriyor.

kilo almak - kilo aldiran yiyecekler nelerdir 300x204 - Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak için Ne YapmalıyımKilo Aldıran Yiyecekler

Hayvansal Yağlar: Balık ve et yağları kilo almak istiyorum diyen bireylerin tercih ettiği en önemli gıda gruplarından bir tanesidir. Diyet programı çerçevesinde tüketildiği takdirde kilo almanız çok daha sağlıklı bir süreçte gerçekleşecektir ancak aşırı tüketim ile birlikte kolesterol artışının sizlere zarar vereceğini de belirtmek gerekiyor. Ne yazık ki bu konuda dikkatsiz davranan çok fazla insan var ve kilo almak isterken sağlıklarına zarar verdiklerini de görebiliyoruz.

Kuruyemiş Grupları: Bu kategoride önerilen en önemli gıdalardan bir tanesi badem ve fıstık olara karşımıza çıkıyor. Yüksek kalori katkısı ile birlikte günde bir avuç tüketimi tavsiye ediliyor ve kısa sürede kilolarınıza katkıda bulunacağı da söyleniyor.

Fıstık Ezmesi: Eğer mümkünse kendiniz elde etmeyi deneyin çünkü piyasada yer alan fıstık ezmelerinin büyük bir kısmı hiç de sağlıklı değil! Yüksek kalori desteği sağlayan bu gıdanın düzenli tüketilmesi tavsiye ediliyor ve bu arada 100 gram fıstık ezmesinin 600 kalorilik bir geri dönüşü olduğunu da eklemek gerekiyor.

Peynir: Kalsiyum ve protein desteğini daha sağlıklı ve daha güçlü bir şekilde almak istiyorsanız eğer sizler de harekete geçebilir ve peynir tüketimini de diyet listelerinize dahil edebilirsiniz. Zaten sizlere sunulacak olan listede peynir de mutlaka yer alacaktır.

Kilo Aldıran İlaçlar

Kilo almak için ilaç desteğini tercih etmek gibi bir hataya sakın ama sakın düşmeyin. Uzmanlar bunun doğru bir şey olmadığını söylemeye ve anlatmaya devam ediyorlar. Bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz için kısa bir liste oluşturmak istedik ve bu ilaçları sağlığınız için kullanıyorsanız en azından yan etkisinin kilo aldırmak olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

 • Antidepresanlar
 • Antipsikotik ilaçlar
 • Antikonvülzan ilaçlar
 • Anti diyabetik ilaçlar
 • Doğum kontrol hapları
 • Kortizon

Az önce de belirttiğimiz gibi kilo almak için ilaç kullanmak gibi bir hataya düşmenizi itemiyoruz… Kortizon için inanılmaz bir şekilde kilo aldırıyor ve ben de bunu tavsiye ediyorum şeklinde başlıklar göreceksiniz ve özellikle kadın forumların da sürekli olarak dile getirilen bu konuyu da dikkate almamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsedildiği gibi kortizonun en önemli yan etkisi çok güçlü bir şekilde kilo aldırıyor olmasıdır ancak bu amaçla tercih edildiğinde sağlığınıza büyük ölçüde zarar verecektir.

Sağlıklı Kilo Alma

Bu başlık altında birçok gazete ve dergide yer alan kilo alma programlarının özetini bulabilecek ve uzmanların tavsiyelerini de maddeler halinde takip edebileceksiniz.

 • Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Bedenlerinizin en zayıf olduğu ve gıda desteğine en çok ihtiyacının olduğu zaman dilimleri de sabah saatleridir ve bu saatlerde alacağınız gıdalar ile birlikte vücut direncini sağlıklı bir şekilde arttırmanız da mümkün. Uzmanlar, sağlıklı kilo almanın en önemli yollarından bir tanesi olarak düzenli kahvaltıyı öneriyor. Bu öğünü kaçırmayarak ve düzene sokarak sizler de ilk adımı atabilirsiniz.
 • Sabah kahvaltısında olduğu gibi öğle ve akşam yemeklerinde de bir düzen yakalamanız gerekiyor. Öğün atlamak bedenlerinize verebileceğiniz en büyük zararlardan bir tanesidir ve eğer sağlıklı kilo almak istiyorsanız kendinize bir program belirleyin ve yemek saatleriniz de bu programın içinde muhakkak yer alsın.
 • Baharat ve salça kullanımını arttırabilirsiniz çünkü bu gıdalar iştah açıcı gıdalardır ve tokluk hissini yaşatmayacak gıdalar olduğu için tavsiye edilmektedir.
 • Akşam yemeği öncesi kısa süreli bir egzersiz, daha dinç bir bünye ile birlikte açlık hissini de belli oranda arttıracaktır. Bunu yarım saatlik yürüyüş programı olarak belirleyebilir ve düzenli hale getirebilirsiniz.
 • Besinlerin değerini arttırmaya özen gösterin ve tüketeceğiniz gıdalara kıyma ve peynir takviyesi gibi gıda değeri yüksek olan ürünleri dahil etmeyi de unutmayın. Fındık ve ceviz desteği de tatlılarda uygulanabilir ve hem iştah açıcı hem de yüksek kalorili gıdalar ile birlikte sizler de kilo alma programlarınızı daha sağlıklı ve kusursuz hale getirebilirsiniz.
 • Kilo almak istiyorum diyorsanız, tatlı tüketimini de belli oranda azaltmanız gerekiyor. Tatlılar, sahip oldukları içerikler sayesinde iştah kapatıcı bir özelliğe sahiptir ve gün içerisinde tüketeceğiniz tatlılar gıda alımını da sekteye uğratabilir. Yemekten sonra 1 dilim baklava ya da tatlı krizinizi bastırması adına çikolata tercihinde bulunabilirsiniz. Normalde tatlıların kilo aldırdığı söylenir ancak iştah kapattığı için öğün aksatmanıza da neden olacakları için bu konuda tam anlamıyla kilo aldırıyor demek de yanlış olacaktır.
 • Protein ve kalori bakımından zengin ürünlerin bir adım öne taşınması tavsiye ediliyor. Bu ürünler arasında ev yapımı tosta da yer verilmiş ancak çok sağlıklı bir tavsiye olduğunu düşünmüyoruz çünkü yağ oranı çok fazla ve kilo alayım derken sağlığınıza zarar vermek istemiyorsanız bu gıdayı listelerinizden çıkartabilirsiniz.

Uzmanlar, kilo almanın, kilo vermekten çok daha zor ve sıkıntılı bir süreci de beraberinde getirdiğini belirtiyor ancak yazımızın başında aktardığımız gibi düzenli bir diyet ve spor programı ile birlikte kilo almak mümkündür.Aşağıda sağlıklı bir kilo alma listesi yer almaktadır.

kilo alma diyeti kilo almak - kilo alma diyeti 300x156 - Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak için Ne YapmalıyımKilo Alma Diyeti Örnek Menü

Sabah; 1 haşlanmış yumurta

1-2 dilim peynir

5-6 zeytin

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı hakiki tereyağı

3-4 dilim ekmek

Ara Öğün; 15-20 fındık ya da badem

1 bardak süt ve 3 kuru kayısı

Öğle; 200 gram ızgara et, tavuk ya da balık

1 kase yoğurt

2 dilim ekmek

1 porsiyon kaşar peynirli makarna

Ara Öğün; Tost, 1 bardak ayran ya da bisküvi ve süt

Akşam; 1 porsiyon bakliyat yemeği

1 porsiyon pilav

1 kase yoğurt ya da ayran

Ton balıklı salata

Ara Öğün; 1 porsiyon meyve 1 bardak süt

Spor Yaparak Kilo Alma adlı konumuzu incelemek için Tıklayabilirsiniz…

Mutlaka Okumalısınız

metabolizma hızlandırma - metabolizmayi hizlandiran yiyecekler 300x165 - Metabolizma Hızlandırma Yolları

Metabolizma Hızlandırma Yolları

Yazı İçinde Neler Var Bazal Metabolizma Nedir ? Bazal Metabolizma Hızını Etkileyen Faktörler; Bazal Metabolizma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.