On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Manşet / Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisi

Obezite Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

obezite-tedavisi-Obezite Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir-Obezite Tedavisi obezite tedavisi - obezite tedavisi 300x200 - Obezite TedavisiObezitenin Tedavisini 5 ana başlık altında detaylı olarak inceleyeceğiz.Obezite Tedavisi ve yöntemlerine geçmeden önce şu bilgileri vermenin sağlıklı olacağı kanısındayım.Obez olmuş kişilerin çoğunda ilk doğduğu günden bugüne süre gelen beslenme alışkanlığı yatmaktadır.Bu nedenle aileler çocuklarında daha ilk doğduğu gün itibariyle bazı tedbirleri almalı,doğru ve düzenli beslenme alışkanlığını çocuklarına kazandırmalıdır.Yani obezitenin tedavisi aslında doğumun gerçekleştiği günden itibaren yapılmalıdır.Bir çok aile bu konuya dikkat etmediğinden veya bilgisizliğinden dolayı,çocuklarının aç kaldığı düşüncesiyle hareket edip çocuğun ihtiyacından fazla beslenmesine neden olmaktadır.Durum böyle olunca çocukların gençlik dönemlerinde obez olma olasılığı yükselir ve obeziteye ister istemez zemin hazırlanmış olur.Kısaca aile obezite konusunda çocuklarını doğru yönlendirmeli,gözetmeli,dengeli beslenme alışkanlığı ve fiziksel aktiviteler konusunda bilgilendirmelidir.

Obezite hastalığının tedavisi zorunlu olmakla birlikte uzun bir süreci gerektirir.Bu nedenle kişinin bu duruma kendisini hazırlaması ve tedavisini aksatmaması çok önemlidir.Obeziteye sebep olan bir çok faktörün olması nedeniyle tedavi sürecinde mutlaka uzman hekim,psikolog,fizyoterapist ve beslenme uzmanı yani diyetisyenden oluşan bir ekip olmalıdır.

Obezitenin tedavisinde asıl amaç kişinin vücut ağırlığını dengeli ve sağlıklı bir şekilde azaltmakla birlikte,doğru beslenme alışkanlığı kazandırarak kaliteli bir hayat sürdürmesini sağlamaktır.Obezite Tedavisinin ilk 6 aylık diliminde hedef ortalama olarak kişinin vücut ağırlığının Yüzde 10 u kadardır.Örnek olarak 200 kilogram (kg) olan bir kişinin 6 ay sonraki vücut ağırlığı 180 kilogram (kg) seviyelerinde olmalıdır.Şimdi isterseniz Obezite hastalığı nasıl tedavi edilir yöntemlerini tek tek inceleyelim.

 1- Diyet ( Dengeli ve Doğru Beslenme ) Yöntemiyle Obezite Tedavisi

Obezitenin tedavisinde diyet yöntemi yani doğru beslenme süreci en önemli noktadır.Bu yöntemde amaç kişinin Beden Kitle İndeksi (Bki) verilerine göre sağlıklı bir kişinin olması gereken boyu ile vücut ağırlığını dengeli ölçülere 18.5 ile 24.9 kg/m2 seviyesine getirmektir.Bu noktada kişiye özel uygulanan bu diyet programı her obez hastaya uygulanmamalıdır.Bir çok kişi çevresindeki obez kişilerin uyguladığı diyet programlarını aynen kullanarak zayıflayabileceğini düşünmektedir.Halbuki bu çok yanlış bir yöntemdir ve çok kötü sonuçlar doğurabilir.Kısaca her kişinin vücut ağırlığı,boyu ve bedensel fonksiyonları,cinsiyeti,yaşı farklıdır.Bu konuyu açıklığa kavuşturduktan sonra hedeflenen kilonun hedeflenen zamanda hedeflenen aralıklarda olması yeterlidir.Yani örnek vermek gerekirse 200 kilogramlık bir birey için 120 kilogramlık bir hedef konulmuş ise bu rakam 120 kilogramın bir kaç kilo üzerinde veya altında olması sorun teşkil etmez.Buradaki amaç tedavi için hedeflenen kiloya yakın ağırlıkta olmak dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmak ve verilen fazla kiloların tekrar alınmamasını sağlamaktır.

 2- Egzersiz Yöntemiyle Obezite Tedavisi

Egzersiz yöntemi obezite hastalığının tedavisinde mutlak olarak uygulanması gereken bir yöntemdir.Tek başına egzersiz yöntemi uygulanarak kilo vermek halen tartışmalara neden olmakla birlikte diyet ( dengeli ve doğru beslenme ) yöntemiyle birleştirildiğinde çok etkili ve faydalı bir tedavi yöntemidir.Egzersiz tedavisi tek başına uygulandığında daha çok göbek ve karın bölgesine etki etmektedir.Diyet yöntemi ile gerçekleştirilen Obezite Tedavisinde belli bir noktadan sonra vücut kas kütlelerinde kayıplar meydana gelir ve metabolizma hızı belli bir noktadan sonra yavaşlar.İşte bu nedenle egzersiz tedavisi ile diyet tedavisi birleştirilerek diyet tedavisindeki vücut kas kütlelerindeki kayıbı ve metabolizma hızındaki düşüşü egzersiz yaparak engellemek mümkündür.

 Obezite Tedavisinde hastaya günlük orta şiddette ortalama olarak 30 dakika egzersiz yapılması önerilmektedir.Ortalama 30 dakikalık orta şiddette yapılan egzersiz  yaklaşık olarak 200 kalori enerji yaktırır.Bu değer kişinin yaşına,kilosuna,cinsiyetine uyguladığı egzersiz programının şiddetine göre değişebilmektedir.Burada unutulmaması gereken en önemli nokta hastanın vücut ağırlığına göre uygulayabileceği kişiye uygun egzersiz programıdır.Çünkü kişiye uygun olmayan bir egzersiz ve egzersiz şiddeti yaralanma v.b sonuçlar doğurabilmektedir.Egzersiz tedavisinin 4 temel ilkesi vardır.Bunlar;

1- Egzersiz Türleri:Yürüme egzersizi,Direnç egzersizleri ve günlük yaşamdaki aktivitelerinde artış kaydetme

2- Egzersiz Sıklığı: Her gün veya minimum haftada 4-5 gün yapılmalı

3-Egzersizin Süresi: Günde 1 kez 40 ila 60 dakika arasında veya Günde 2 kez 20 ila 30 dakika

4-Egzersiz Şiddeti: Kişinin maksimum oksijen tüketiminin Yüzde 50 – 70 arası

3- Davranış Değişikliği Obezite Tedavisi

Aşırı yeme alışkanlığından kaynaklanan fazla kiloların ve yetersiz fiziksel aktivitelerin tam tersi yönünde davranılarak kaliteli ve sağlıklı bir yaşam biçimi haline dönüştürmeyi hedefleyen Obezite Tedavisidir.Bu tedavideki uygulamalar şöyledir.

– Kişinin kendisini gözlemlemesi

– Farklı davranış geliştirme

– Sosyal destek

– Kendi kendini ödüllendirme

– Bilişsel yeniden yapılandırma

– Uyaran Kontrolü

4- İlaç Yöntemi ile Obezite Tedavisi

Günümüzde bir çok bitkisel zayıflama ilacı ve zayıflamaya yardımcı olduğu iddaa edilen alternatif ilaçlar piyasaya sürülmüştür.Bu ilaçların güvenilirliği tam olarak bilinmemekle birlikte sağlık kurum ve kuruluşları tarafından onaylanmamıştır.Yinede bu ilaçlar birçok kesim tarafından kullanılmaktadır.Bu ürünlerin popüler olmasının en büyük nedeni hızlı ve çabuk şekilde kilo kaybı gerçekleştirdiği,bitkisel ve doğal olduğundan dolayı zararsız olduklarının ifade edilmesi ve bireylerin bu ilaçlara çok rahat şekilde ulaşabilmesi temin edebilmesidir.

Obezite Tedavisinde ilaç kullanımı ancak ve ancak uzman hekim tarafından gerekli görülmesi halinde,belirtilen ölçülerde ve sürekli kontrol altında tutularak kullanılmalıdır Bu ilaçlar Sağlık kurum ve kuruluşları tarafından güvenilirliği saptanmış,bireyin sağlığını tehlikeye atmayan ilaçlar olmalıdır.

5- Cerrahi Müdahale ile Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisinde diyet,egzersiz,davranış değişikliği gibi yöntemler uygulanamıyor, diyabet,hipertansiyon,eklem rahatsızlığı gibi hastalıklar söz konusu ise ve cerrahi operasyon birey için risk oluşturmuyorsa ameliyat yapılabilir.

Obezite Tedavisinde cerrahi müdahale 2 aşamalı olarak uygulanır.1.aşamada bireyin vücudunda lokalize olmuş yağların estetik operasyonla temizlenmesidir.Bu yöntem sonrası kişi dengeli ve düzenli beslenmez,fiziksel aktivitelerini arttırmaz,egzersiz yapmaz ise kısa sürede yağ birikimi tekrar gerçekleşir.

2.aşama ise Gastrik bypss,gastrik band,gastrik balon,mide bağırsak,tüp mide,mide katlama v.b ameliyatlar başarı bir şekilde uygulanabilmektedir.Bu tür operasyonlardan sonra bireyde ayrıca diyabet,hipertansiyon gibi metabolik hastalıkların tamamen düzelmesi veya tedavi edilme durumu daha kolay hale gelebilmektedir.

Mutlaka Okumalısınız

ezgi mola diyeti - ezgi mola diyeti - Ezgi Mola Diyeti ve Diyet Listesi

Ezgi Mola Diyeti ve Diyet Listesi

Yazı İçinde Neler Var Ezgi Mola Diyeti ve Diyet Listesi Ezgi Mola Diyeti Örnek Diyet Listesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.