On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet Türleri / Patates Diyeti Nasıl Yapılır ?

Patates Diyeti Nasıl Yapılır ?

Son yirmi yıl içerisinde zayıflamaya yönelik birçok diyet üretilmiştir. Bunlardan bazıları ticari amaçlı olup fark etmeden insan sağlığıyla oynayabilmektedir. Bazıları ise sağlıklı bir beslenme programı ve egzersizi de diyete katarak gerçekleşmektedir.

patates-diyeti-nasil-yapilir-Patates Diyeti patates diyeti - patates diyeti nasil yapilir 300x200 - Patates Diyeti Nasıl Yapılır ?

Diyetin tek olumsuz tarafı tek tip beslenmeye yatkın olması. Ancak bunu diyetin sonraki haftalarında telafi ediyorsunuz. Diyet için asıl olan, vücudun dengesini bozmamak veya bozulan dengedeki boşlukları doldurarak kilo vermektir. Patates, diyet açısından bazı şüpheleri de beraberinde getirmektedir. Kalorisinin ve zor yakılan nişastanın bolca olması bu sorulara neden olmaktadır. Ancak patates kızartma gibi yağ ilavesiyle uygulamalara maruz kaldığında sağlıksız ve kilo aldırıcı bir besin olur. Onun dışında haşlama ve ilavesiz tüketilen patates pek çok vitamin ve mineral içermekle birlikte doyurucudur ve güçlü bir besin kaynağıdır.

Patates diyeti sırf patates tüketmek üzerine kurulmuş şok diyetler diye tabir ettiğimiz tek besin diyetlerinden biridir. Tek besin diyetleri genel olarak beslenme uzmanları tarafından tavsiye edilmese de kilo vermenin durduğu aşamalarda birkaç günlüğüne bu tür diyetler metabolizmayı şaşırtmak adına denenebilir. Ancak insülin direnci olan kişiler kesinlikle bu tür diyetleri denememelidir.

Patates diyeti günlük 600 kalori içeren oldukça düşük kalorili bir diyettir. Bu nedenle kesinlikle uzun süre devam edilmemelidir.

Kimler Uygulayabilir ?

Patates diyeti çok düşük kalorili olması nedeniyle uzun süre uygulandığında vücuda zarar verebilir. Ancak kilo verme sürecinde duraklama yaşayan kişiler bu diyeti 1 haftalığına uygulayabilirler. Uygulamak isteyen kişilerin hiçbir sağlık probleminin olmadığından emin olması gerekmektedir.Diyet daha çok ödem atmak, şişlikleri azaltmak ve birkaç kilo vermek içindir. Eğer ciddi oranda kilo fazlanız varsa tek tip diyetlerden uzak durmanız daha faydalı olacaktır.

Kimler Uygulamamalıdır ?

İnsülin direnci olan kişiler, şeker hastaları, ergenlik dönemindeki gençler, çocuklar, hamileler, emziren bayanlar ve her hangi bir sağlık problemi olan kişiler kesinlikle patates diyetini uygulamamalıdır. Ayrıca günlük kalori ihtiyacı 1500 ün üzerinde olan kişiler kesinlikle bu tür bir diyet uygulamamalıdır. Çünkü uzun vadede organ kaybına varan zararlarla karşı karşıya kalabilirler.Tek tip beslenmeyi gerektiren bir diyet olduğu için bitkinlik ve yorgunluk hissine neden olabilir. Halsizlik ve yorgunluk sorunlarına yol açabileceğinden bazı zamanlar meyve veya sebzelerle diyeti desteklemeniz gerekir. Kan şekerini dengeleyen az kalorili meyveler ihtiyacınıza cevap verecektir.

Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

Patates diyeti daha önce de belirtildiği üzere şok diyettir. Diyetin ilk 3 günü tüm ana öğünlerde 2 ya da 3 adet haşlanmış patates tüketirsiniz. Ara öğünlerde bol miktarda su ve şekersiz bitki çayı içebilirsiniz. Gün içerisinde en fazla 2 tane az kalorili meyve alabilirsiniz. Dördüncü güne geldiğimizde sabah bir porsiyon meyve, öğle yemeğinde 2 adet haşlanmış patates ( yine bol su ve şekersiz çay içilebilir).

Akşam yemeğinde ise çeşidin giderek arttığını görürsünüz. 2 parça ızgara tavuk, 1 kaşık yağ olacak şekilde salata tüketebilirsiniz.

Kalan diğer günlerde dördüncü gün uygulanan diyetin aynısını, sadece eti ve meyveleri değiştirerek yapabilirsiniz. Ara öğünlerde bol sıvı ve şekersiz çay tüketebilirsiniz. Diyeti 1 hafta sürdürdükten sonra vücudunuzun kendine gelmesi için mola verin ve en az 2-3 hafta sonra tekrar devam edin. 1 ay içerisinde bedeninizde ciddi bir küçülmeyi fark edersiniz. Aralarda 1 gün kendinize ödül vermeyi de ihmal etmeyin. Motive olmanız için son derece önemlidir.

Patates Diyeti Listesi Örnek Menü

1.Gün
Sabah: 2 orta boy patates (haşlanmış)

Öğle: 2 orta boy patates (haşlanmış)

Akşam: 3 orta boy patates (haşlanmış)

2.Gün
Sabah: 2 orta boy patates (haşlanmış)

Öğle: 2 orta boy patates (haşlanmış)
Akşam: 2 orta boy patates (haşlanmış)

3.Gün
Sabah: 2 orta boy patates (haşlanmış)

Öğle: 2 orta boy patates (haşlanmış)

Akşam: 3 orta boy patates (haşlanmış)

4.Gün
Sabah: 1 elma, 2 mandalina

Öğle: 2 orta boy patates (haşlanmış)
Akşam: 2 but tavuk ızgara ya da haşlama, yeşil salata (1 tatlı kaşığı sıvı yağ ve limon ile hazırlanmış)

5.Gün
Sabah: 1 elma, 2 mandalina

Öğle: 1 elma 2 mandalina
Akşam: 2 porsiyon balık ya da bonfile, karışık salata

6.Gün
Sabah: 1 elma, 2 mandalina

Öğle: 1 elma 1 portakal
Akşam: 2 porsiyon balık veya bonfile, yeşil salata (1 tatlı kaşığı sıvı yağ ve limon ile hazırlanmış)

7.Gün
Sabah: 1 elma, 2 mandalina

Öğle: Patates salatası, yeşil soğan ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ile hazırlanmış
Akşam: 3 yumurta teflon tavada, yeşil salata

*Günlük ortalama 600 kalori.

Mutlaka Okumalısınız

Çorba Diyeti - corba diyeti 300x165 - 1 Haftalık Çorba Diyeti

1 Haftalık Çorba Diyeti

Hızlı kilo vermek isteyen herkesin bu diyeti uygulaması gerekmektedir. Kısa süre içerisinde kilo vermek istiyorsanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.