On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet / Porsiyon Kontrol Yöntemleri Nelerdir ?

Porsiyon Kontrol Yöntemleri Nelerdir ?

Porsiyon Kontrolü Yöntemleri

Yemek yerken yapmış olduğumuz hatalardan en büyüğü miktarı bir türlü doğru ayarlayamamaktır. Çok sevdiğimiz yemekleri sınır olmadan tüketmek ve zayıf kalabilmek elbette mümkün değildir. Ancak bazı Porsiyon Kontrol Yöntemlerini öğrenerek hayat boyu zayıf kalmak ya da diyet yapmadan kilo vermek mümkündür.

 

porsiyon-kontrol-yontemleri-nelerdir-Porsiyon Kontrol Yöntemleri Porsiyon Kontrol Yöntemleri - porsiyon kontrol yontemleri nelerdir - Porsiyon Kontrol Yöntemleri Nelerdir ?

 

Porsiyon Kontrol Yöntemleri Nelerdir?

Tabağınızı mümkün olduğu kadar küçük olanlardan tercih edin. Özellikle dışarıda yemek yerken tabakların boyutları o kadar büyük ki artık bir porsiyon köfte bile insanın gözüne çok küçük gelebiliyor. Yemek yerken öncelikle beyni doyurmak önemlidir çünkü karnınız ne kadar doyarsa doysun hatta müthiş derecede şişkinlik hissedin beyniniz yediği yemeği yeterli görmediği sürece yeme eyleminden kopmanız mümkün değildir. Bu nedenle evde en küçük servis tabağını kendiniz için ölçü olarak belirleyin ve yemeklerini hep bu küçük boyutlu tabaklar ile yiyin.

 

Tencereyi masaya getirmeyin. Bu sayede 2. tabağı almadan öğününüzü tamamlayabilirsiniz. Gözünüzün önünde olmadığı zaman yemeklere karşı koymak çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle tabağını mutfakta ayarlayın ve yemekleri en kısa sürede gözünüzün önünden uzaklaştırın.

 

Tartı kullanmayı deneyin. Bazı yiyecekler özünde çok masum olsalar da porsiyonlar büyüdüğünde gerçek düşmanınız haline gelebilirler. Mesela peynir çok sağlıklı, doyurucu ve tok tutma özelliği olan bir yiyecektir ancak Porsiyon Kontrolü sağlanmazsa çok fazla kalori almaya neden olabilir. Bu nedenle bir süre mutfak tartısı kullanarak ne kadar yediğinizi takip etmeniz yararınıza olacaktır. Bu şekilde 40 gr peyniri ayarlayıp çok daha sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

Yediğiniz her şeyi yazın. Bu başta üşenmenize neden olabilir hatta kulağa aptalca gelebilir ancak yazdığınızda gün içinde zannettiğinizin ne kadar üzerinde yemek yediğinizi göreceksiniz. Bazen biz küçük kaçamakları önemsiz görsek de aslında kilo almamıza neden olanlar onlardır. Bu nedenle yediklerinizi yazmayı deneyin ve bu aşamadan sonra kontrol sağlamaya çalışın. Ayrıca bu yazdıklarınızı bir arkadaşınızla paylaşırsanız günlük dışsal kontrol belki de kendinize dur demenize yardımcı olacaktır.

 

Yemek öncesi ve yemek sırasında sıvı tüketmeye özen gösterin. Su ayran gibi sıvılar mideyi kısa sürede şişirirler ve bu şekilde yemek yeme sınırlanmış olur. Siz de sabah kalktığınızda güne 2 bardak su ile başlayın ve her yemek öncesi su içmeyi alışkanlık haline getirin. Bu şekilde isteseniz de fazla yemek yiyemezsiniz. Ayrıca sağlıklı içecekleri yemeklerinizde eksik etmeyin.

 

Yemekleri tabağınıza yemek kaşığı kullanarak alın. Kepçeler bazen çok yanıltıcı olabilir. Bu nedenle yemeğinizi tabağınıza alırken mutlaka yemek kaşığı kullanın. Unutmayın 3 yemek kaşığı az yağlı pilav bir porsiyon ekmek demektir. Siz bunu sınırlamazsanız farkında olmadan 7-8 dilim ekmek yemiş olabilirsiniz. Ayrıca 8 kaşık bakliyat yemeği bir porsiyon etmektedir. Ve günlük ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılamaktadır.

 

Yemeklerinizin yanından yoğurdu ve salatayı eksik etmeyin. Yoğurt hem çok tok tutar hem de çok sağlıklı bir besindir. Bu nedenle her yemekte küçük bir kase yoğurt tüketmeye özen gösterin. Hem yemeğinize lezzet katacaktır hem de daha çabuk doymanızı sağlayacaktır. Salata yağsız olduğu sürece neredeyse kalorisiz bir yiyecektir. Bu nedenle yemeklerinizin yanından bol miktarda çok az yağlı salata tüketmeyi denemelisiniz. Ayrıca eğer salataya yağ koymaktan vazgeçmek isterseniz çok az yağlı lor peyniri ile salatanızı lezzetlendirmeyi deneyebilirisiniz.

 

Kuru yemişleri sayı ile tüketin. Avuç hesabı yapmak çok da sağlıklı bir yöntem olmayacaktır. Bu nedenle özellikle kuru yemişleri saymanızda fayda vardır.

 

Meyveleri küçük olanlarından tercih edin. Meyveler kalori değeri olarak hafif yiyeceklerdir. Örneğin bir elma ortalama olarak 60 kaloridir. Ancak sizin seçmiş olduğunuz elma normalin iki katı ise almış olduğunuz enerji de iki katına çıkacaktır. Bu nedenle meyve porsiyonlarını ufak olanlardan tercih etmeniz yararlı olacaktır.

 

Yemeğinizi mümkün olduğu kadar yavaş yiyin. Çok hızlı yemek yemek hem şişkinlik ve hazımsızlığa neden olacaktır hem de doygunluk hissi sağlanmayacaktır. Bu nedenle yemeklerinizi mümkün olduğu kadar yayarak yiyin. Sevdiklerinize sohbet ederek yemek yemek daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

 

Yeteri kadar su içtiğinizden emin olun. Susuzluk ve açlık aslında benzer semptomlar ile kendilerini belli ederler. Ancak bizler genellikle susuzluk değil açlık olarak algılarız. Bunu ayırt etmek için açlık hissettiğinizde önce 2 bardak su için biraz bekleyin hala kendinizi aç hissediyorsanız yemek yiyin.

 

Dışarıda yemek yiyecekseniz yarım porsiyon sipariş edin. İnsanlar genellikle evde yemek yerken kontrolü daha kolay sağlarlar ancak dışarıda yemek yerken kontrol sağlamak daha güçtür. Bunu sağlamak için sipariş verirken en sağlıklı olanı seçip çok aç değilseniz yarım porsiyon sipariş vermeye özen gösterin. Bu şekilde fazladan alacağınız kalorilerden en başta kurtulmuş olursunuz.

 

Unutmayın kilo vermek zor değildir ancak verilen kiloyu korumak oldukça sabır ve titizlik gerektiren bir eylemdir. Bu nedenle bu davranışları alışkanlık haline getirmeniz önemlidir. Sadece kilo verme aşamasında bunlara dikkat edip sonrasında bırakmak bunca çabayla vermiş olduğunuz kiloları geri almanıza neden olacaktır.

 

Porsiyon Kontrol Yöntemleri Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Yorum Bölümünden Yazarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

 

Mutlaka Okumalısınız

1 Ayda 10 Kilo - 1 ayda 10 kilo nasil verilir 300x165 - 1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir ?

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir ?

Kilo problemi olan kişilerin, sahip oldukları fazla kilolardan kurtulmaları doğru zamanda doğru diyet yapmaları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.