On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet Türleri / Protein Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Protein Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Proteinin Faydaları ve Zararları

Vücut için birçok faydası olan protein, Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan tam bir ilaçtır. Protein içeren yiyecekleri tüketirken miktarına dikkat edilmesinde fayda vardır. Çünkü aşırı alındığında karaciğer hastalıklarına neden olurken, az alınmasıyla da kas ve sinir sistemiyle ilgili sıkıntılar baş gösterebilmektedir. Ayrıca, vücutta istenmeyen zararların oluşmaması için belirli bir yaştan itibaren kontrollü olarak alınması gerekir.

protein-diyeti-Protein Diyeti protein diyeti - protein diyeti - Protein Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Proteinin en çok bilinen faydaları şunlardır:

  • Yapılan bir araştırmaya göre protein, kilo kontrolünde etkili olan en önemli besinlerden biri. Özellikle yüksek protein diyeti yapanlar, düşük proteinli diyet yapanlarla karşılaştırıldığında kilolarını daha iyi kontrol edebiliyorlar.
  • Protein yönünden zengin gıdalar tok tuttuğu için öğünlerinizi daha az yemenizi sağlıyor. Böylece diyet yaparken açlık hissiyle daha az mücadele edersiniz.
  • Çok iyi bir enerji deposu olan protein sayesinde gün boyunca kan şekeriniz korunur ve halsizlik hissetmezsiziniz.
  • Kas ve sinir sistemi yanında kalp sağlığına iyi gelir.
  • İçeriğindeki B12 vitamini sebebiyle saç ve cilt sağlığını korur.
  • Proteinler hücrelerin temel yapısını korumaya yardımcıdırlar. Bu anlamda hücreler için vazgeçilmez bir besindir.

Protein Yönünden Zengin Besinler

Proteinler, alındıkları kaynaklara göre hayvansal ve bitkisel olarak ikiye ayrılırlar:

  • Hayvansal Protein İçeren Besinler

Hayvansal kaynaklı olan proteinler, neredeyse vücudun tüm ihtiyaç duyduğu amino asitleri içerir. Bununla beraber, yüksek oranda protein içeren kırmızı et tüketimine dikkat etmek gerekir. Bunun sebebi kırmızı etin kötü kolesterole neden olan doymuş yağ bakımından da zengin olmasıdır. Yüksek doymuş yağ içeren besinlerin sık tüketilmesi, kronik kalp rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa yakalanma riskini arttırmaktadır. Kırmızı et yerine daha az yağlı olan beyaz et tüketilmesi sağlıklı olacaktır. Tavuk, balık, hindi gibi hayvanların etleri protein bakımından oldukça zengindir.

  • Bitkisel Protein İçeren Besinler

Bitkisel protein içeren besinler genellikle az et tüketenler için iyi birer takviyedirler. Başlı başına bitkisel proteinler hayvansal proteinlerin karşıladığı kadar ihtiyaca yanıt vermez. Vücudun ihtiyacı olan amino asitler bitkilerde olmadığı için hayvansal gıdalara ağırlık vererek protein almak daha faydalı olacaktır. Elbette doymuş yağ oranına dikkat ederek. Bitkisel protein yönünden zengin olan gıdalar: Baklagiller, fasulye, soya ürünleri bazı yemişler ve tahıllar bitkisel protein bakımından zengin gıdalar içerisindedir.

Protein Diyeti İle Kilo Vermek

Protein diyeti yapmaya karar verdiyseniz, öncelikle böbrek rahatsızlığınızın olmadığından emin olun. Çünkü bu diyet uzun süreli yapılmasa da böbrekleri zorlayabilir ve sizin için sıkıntı yaratabilir. Bununla birlikte, protein diyetinin genel ilkelerinden biri, şeker, tuz ve undan uzak durmanız gerektiği. Zorlananlar için önce miktarları azaltılabilir, sonrasında ise tamamen çıkarılır. Bu diyeti yaparken vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat zaten proteinde olduğundan karbonhidrat açlığı yaşama riskiniz azalır. Örneğin baklagilleri çok abartmayacak şekilde diyetiniz boyunca tüketebilirsiniz.

Protein Diyetinin Artısı

Günümüzde birçok diyet çeşidi bulunmaktadır. Bu diyetlerin birçoğunda en sık görülen şikâyet, halsizlik ve kan şekeri sorunudur. Protein kas yapısına, kan şekeri dengesine, sinir sistemine oldukça iyi gelen bir besindir. Bu bakımdan zaten protein alarak vücudun temel ihtiyaçlarından birçoğunu almış olursunuz. Böylece diyet sonrasında herhangi bir güçsüzlük hissi yaşamazsınız.

Protein diyeti sporla beraber yapıldığında kas yapınızda ciddi bir toparlanma sağlar. Eğer yağ oranı yüksek bir vücudunuz varsa, diyetin yanına düzenli olarak sporu da ekleyin. Birkaç ayda hızlı bir şekillenme görürsünüz.

Protein Diyeti Nasıl Yapılır ?

Diyet esnasında kabızlık sorunu yaşanabileceğinden, düzenli olarak her gün 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca, roka, tere, dereotu, maydanoz, salatalık, taze soğan, gibi kalorisi çok düşük ama lif oranı yüksek, posalı yeşillikler tüketin.

Örnek bir protein diyeti uygulaması: Bu diyetin içeriğini benzer gıdalarla değiştirerek uygulayın. Diyet etkisini gösterdikten sonra mola vermeyi ihmal etmeyin.

Sabah: 1 tane haşlanmış katı yumurta, 6 tane adet zeytin, 2 adet salatalık, 3 parmak boyu yağsız peynir, 3 yemek kaşığı çökelek peyniri, sızma zeytinyağı.

Öğle: Yaban otu denilen roka, tere, dereotu ve birkaç sivri biber, salatalık ile yapılmış ton balığı salatası. Ton balığının light olması önemli. 150 gram yağsız almaya dikkat edin.

Ara öğün: ara öğünlerde karadut ve ceviz içi tüketebilirsiniz. Birkaç adet olmasına dikkat edin.

Akşam: Yağsız kıymadan yapılmış 4-5 adet ekmeksiz köfte, haşlanmış kabak ve 6-7 adet közlenmiş sivri biber.

Yatmadan 1-2 saat önce: En çok 6 tane orta boy çilek.

Mutlaka Okumalısınız

Çorba Diyeti - corba diyeti 300x165 - 1 Haftalık Çorba Diyeti

1 Haftalık Çorba Diyeti

Hızlı kilo vermek isteyen herkesin bu diyeti uygulaması gerekmektedir. Kısa süre içerisinde kilo vermek istiyorsanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.