On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Diyet / Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Diyet Listeleri

Bu yazımızda Sağlıklı Diyet Listesi ve Diyet Listeleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.Fazla kilo problemi her yaştan ve cinsiyetten insanın yaşadığı ve yaşam kalitesini düşüren önemli bir sağlık problemidir. Yanlış beslenmek, aşırı yemek yemek, sporsuz yaşam ve stres gibi pek çok etkenin birleşmesi ile oluşan fazla kilolardan kurtulmanın en sağlıklı ve kalıcı çözümü ise elbette diyet yapmaktır.

Diyet yapmak denildiğinde yaygın bir algı olarak kişiler aç kalacaklarını ve sevdikleri yiyeceklerden uzun süre mahrum kalacaklarını düşünmektedirler. Ancak sağlıklı bir Diyet Listesi kişinin kesinlikle aç kalmasına neden olmamalı ve kendini her zaman zinde hissetmesini sağlamalıdır. Ayrıca ödül öğünleri ile birlikte kişinin diyet konusundaki motivasyonu üst seviyede tutulmaya çalışılmalıdır.

Zayıflamak amaçlı hazırlanan Diyet Listeleri elbette kişiye özel olmalıdır. Çünkü herkesin günlük alması gereken enerji miktarı, vücut kas-yağ oranı, yaşı, yaşam şekli ve hareketlilik seviyesi birbirinden farklıdır. Ancak özel bir sağlık problemi olmayan ve gıda duyarlılığı olmayan kişilerin dengeleme mantığı ile hazırlanmış Sağlıklı Diyet Listeleri ile kilo vermesi mümkündür ve bu şekilde verilen kilolar uzun vadede geri alınmamaktadır.

saglikli-diyet-listesi-1-Sağlıklı Diyet Listesi 1 sağlıklı diyet listesi - saglikli diyet listesi 1 300x175 - Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Sağlıklı bir Diyet Listesinde mutlaka protein, yaş, karbonhidrat ve sebze grubu yiyecekler dengeli bir şekilde yer almalıdır. Tek tip besin üzerine kurulan beslenme şekilleri kesinlikle sağlıklı değildir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde düzenlenmiş beslenme menüleri metabolizma hızını arttıracağı için kişinin daha hızlı kilo vermesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca uzun süre açlık yaşanmayacağı için kişi kendini halsiz hissetmeyecektir.

Ara öğünler ana öğünden 2 saat sonra tüketilmelidir. Eğer 2 öğün arasındaki mesafe çok uzun olacaksa 2 ara öğün yapılmalıdır. Örneğin öğle yemeğini 12 de yiyip akşam yemeği 20:00 ı bulacaksa 15:00 ve 18:00 da 2 ayrı ara öğün tüketilmelidir.

Sağlıklı Diyet Listelerinde mutlaka haftada 1 öğün ödül öğünü olmalıdır. Bu şekilde kişi sevdiği yiyeceklerden uzun süre uzak kalmamış olur ve dolayısıyla diyet eziyet olmaktan çıkar.

Sağlıklı Diyet Listeleri hazırlanırken kişinin günlük enerji miktarı göz önünde bulundurulmalıdır. Çok hareketli bir insanla, masa başı bir işte çalışan diğer bir insanın aynı miktarda besin tüketmesi sağlıklı olmayacaktır.

Sağlıklı bir Diyet Listesi hiçbir koşulda 1000 kalorinin altında enerji içermemelidir. Çünkü vücudun bazal metabolizma hızı dediğimiz vücudun temel işlevlerini sağlaması için belirli miktarda enerjiye ihtiyacı vardır. Bu enerji sağlanmadığında fizyolojik aksaklıklar ortaya çıkacaktır.

saglikli-diyet-listesi-2-Sağlıklı Diyet Listesi sağlıklı diyet listesi - saglikli diyet listesi 2 300x207 - Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Sağlıklı Zayıflamak İçin Diyet Listesi Örneği

Sabah;1-2 dilim kepek ya da çavdar ekmeği (karbonhidrat)

1 haşlanmış yumurta(protein)

1 dilim az yağlı peynir(protein+yağ)

5-6 zeytin(yağ)

Domates, salatalık, yeşillik(sebze)

Ara Öğün;

Alternatif 1; 10 adet badem-3 kuru kayısı

Alternatif 2; 1 porsiyon meyve 1 bardak süt

Alternatif 3; 1 kase yoğurt, 2 kaşık yulaf kepeği

Alternatif 4; 3 adet diyet bisküvi, 1 bardak süt

Alternatif 5; 1 dilim peynir, çeyrek simit

Alternatif 6; 1 dilim peynir, yarım elma

Alternatif 7; 1 top dondurma

Bu ara öğün seçeneklerinden biri tercih edilebilir.

Öğle;100-150 gram haşlama ya da ızgara et, tavuk ya da balık

1 kase yoğurt

1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş salata

1-2 dilim kepek ya da çavdar ekmeği

Ara Öğün; Ara öğün alternatiflerinden biri tercih edilebilir. Eğer öğle yemeği ile akşam yemeğinin arası 5 saatten fazla olacaksa yağsız kepekli tost ve 1 bardak ayran da tercih edilebilir.

Akşam; 8 kaşık etsiz nohut ya da kuru fasulye

1 kase kremasız, yağsız çorba

1 kase yoğurt

1 dilim kepek ekmek

1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata

Ara Öğün; 1 bardak tarçınlı süt, 1 porsiyon meyve

toparlayici-saglikli-diyet-listesi-3-Sağlıklı Diyet Listesi  sağlıklı diyet listesi - toparlayici saglikli diyet listesi 3 300x225 - Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Diyet Bozduktan Sonra Toparlayıcı Diyet Listesi Örneği

İlk 2 gün aynı şekilde beslenilecektir.

Sabah ;

1 dilim peynir

Tercihen yarım elma, yarım muz (İsteğe bağlı olarak diğer mevsim meyveleri ile değişim yapılabilir ancak elma lif açısından çok zengin bir meyvedir ve uzun süre tok tutma özelliği vardır)

2 adet ceviz ya da 10 badem

Ara Öğün;3 kayısı,10 fındık

Öğle; Kremalı ve yağlı çorbalar olmamak kaydı ile dilendiği kadar çorba tüketilebilir

1 kase yoğurt

Ara Öğün; 1 adet yağsız kepekli tost

Akşam;120 g et (ızgara ya da haşlanmış şekilde tavuk, balık ya da kırmızı et tüketebilirsiniz, köfte şeklinde tüketecekseniz içine ekmek konulmadan hazırlanmasına özen gösteriniz)

Bol salata (yağsız)

Ara Öğün;1 bardak süt, 1 elma

3. gün

Sabah ;

1 dilim peynir

1 yumurta

1 dilim kepek ekmek

Ara Öğün; 1 adet kuru incir ya da 1 çorba kaşığı kuru üzüm

Öğle;6 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği (etsiz)

1 kase yoğurt

1 dilim kepek ekmek

Ara Öğün;1 süt, 10 adet badem ya da 2 ceviz

Akşam; Ton balıklı ya da peynirli salata, 1 dilim kepek ekmek, 1 bardak ayran

Ara Öğün; yarım muz, 1 bardak süt

4. gün

Sabah; 1 adet portakal ya da elma

1 dilim kepek ekmek, 1 dilim peynir

Ara Öğün; 1 elma,2 adet ceviz

Öğle; 1 kepekli tost,1 bardak ayran ya da yarım simit 1 dilim peynir 1 bardak ayran

Ara Öğün;1 elma, 1 dilim peynir

Akşam; 6 kaşık sebze yemeği

1 kase yoğurt

3 kaşık haşlanmış yağsız makarna

Ara Öğün;1 bardak süt,3 adet kuru kayısı

Bu liste diyete devam ederken 1 hafta gibi ara verip yeniden başlamak isteyen kişiler için düzenlenmiş bir toparlama Diyet Listesidir. 4 günlük uygulamadan sonra normal diyetinize devam etmeniz gerekmektedir. Uzun vadede bu diyete devam etmeniz yetersiz beslenmenize ve metabolizma hızınızın yavaşlamasına neden olacaktır.

kas-kutlesi-arttirmaya-yonelik-diyet-listesi-Sağlıklı Diyet Listesi sağlıklı diyet listesi - kas kutlesi arttirmaya yonelik diyet listesi 300x200 - Sağlıklı Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır ?

Kas Kütlesini Arttırmaya Yönelik Diyet Listesi Örneği

 Sabah ;

2 dilim kepek ekmek

2 dilim peynir (yağ oranı düşük protein oranı yüksek olan peynirler tercih edilmelidir)

1 adet yumurta( haşlanmış ya da 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile birlikte omlet olarak tüketebilirsiniz)

Ara Öğün; 2 adet kayısı, 2 adet ceviz ya da 10 tuzsuz badem

Öğle;

150 gr ızgara ya da haşlama et, tavuk ya da balık

1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata

2 dilim kepekli ekmek ya da 6 kaşık haşlanmış yağsız kepekli makarna

Ara Öğün; 1 kase yoğurt

3 kaşık yulaf

3 adet kuru kayısı ya da 2 adet kuru incir

Akşam; 100 gr ızgara ya da haşlama et, tavuk ya da balık

4 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği

1 dilim kepek ekmek

1 bardak ayran

Ara Öğün;1 porsiyon meyve

1 bardak süt

Bu liste bol miktarda protein içerdiği için spor yaptığınız takdirde yağ kütleniz azalıp, kas kütleniz de artış olacaktır. Bu da vücudunuzun daha canlı ve fit bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır. Unutmayın yeteri kadar protein tüketmediğiniz sürece kas kütlenizin artması mümkün değildir.

Bu Diyet Listesi profesyonel sporcular için değil düzenli olarak haftada 4-5 gün 45-50 dakika spor yapan kişiler için yeterli besin öğelerini içermektedir.

Sizler için özel olarak hazırlanmış Sağlıklı Diyet Listelerini incelemek için Buraya Tıklayınız…

Mutlaka Okumalısınız

1 ayda 5 kilo nasıl verilir - 1 ayda 5 kilo nasil verilir 300x165 - 1 Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir ?

1 Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir ?

Dengesiz beslenmeler, düzensiz günlük hayatlar, fazla kalorili yiyecekler başlıca etkenlerinden olmakla birlikte hareketsiz ve sporsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.