On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Zayıflama Hareketleri

Zayıflama Hareketleri

Zayıflama Hareketleri; Kilo vermenin en sağlıklı yollarından biri hiç şüphesiz spor yapmaktır. Ancak hangi sporu yaparsam daha hızlı ve kalıcı kilo veririm sorusunun cevabı insanların aklını karıştırmaktadır. Bu nedenle bu yazımızda size Zayıflama Hareketleri konusunda yardımcı olmayı amaçladık.

Zayıflama Hareketlerinin işe yaraması için kişi öncelikle yapmış olduğu işten zevk almalıdır. Yani yüzmekten nefret eden biri sırf zayıflamak için yüzme sporunu yaparsa vücudu olumsuz sinyal alacağı için yeteri kadar tepki vermeyecektir. Bu nedenle zayıflama sürecinde öncelikle seveceğiniz bir spor ya da zayıflama hareketi serisi bulmanız ve bunu düzenli bir şekilde yapmanız yararlı olacaktır.

zayiflama-hareketleri-3-Zayıflama Hareketleri zayıflama hareketleri - zayiflama hareketleri 3 300x225 - Zayıflama Hareketleri

En Çok Etki Eden Zayıflama Hareketleri

   Yürüyüş; yürümek vücudun hemen hemen tamamını çalıştıran bir Zayıflama Hareketidir ve aynı zamanda insanın yaptığı en doğal eylemlerden biridir. Yapması kolay olan ve özel bir alete ya da alana ihtiyaç duyulmayan yürüyüş sporu haftada 4-5 gün, günde en az 40 dakika yapıldığı sürece uzun vadede ciddi kilo kaybı sağlar. Yürüyüş yapan kişi hem çok yorulmaz hem de günde 400 kaloriye kadar kalori kaybı sağlayabilir.

Yüzmek; kol, bacak ve tüm sırt bölgesindeki kasları aynı anda ve yoğun bir şekilde çalıştıran Zayıflama Hareketidir yüzmek. 1 saat boyunca yüzerek boy ve kilonuza göre değişse de 800 kaloriye yakın kalori harcamanız mümkündür. Bu da çok ciddi bir kalori kaybıdır. Haftada 3 gün bir saat yüzmeniz, yediklerinize de dikkat etmeniz koşulu ile size yaklaşık 1 kilo kaybettirecektir.

Aerobik; özellikle uygun bir müzik ile birlikte yapıldığında sıkılmadan uzun süre yapılabilen eğlenceli bir spordur. Ayrıca pek çok kas gurubunu aynı anda çalıştırdığı için iyi bir yağ yakma egzersizidir. Artan ve azalan temposu ile birlikte aerobik vücuda yağ yakmalısın mesajı gönderen en etkili Zayıflama Hareketlerinden biridir. Tempolu bir şekilde yapılacak 1 saat aerobik size 1 saatte 600 kaloriden fazla kalori harcatabilir.

Bisiklete Binmek, Pedal Çevirmek; özellikle evde kullanıma uygun hale gelen kondisyon bisikletleri zayıflama konusunda en etkili aletlerden biridir. Bacak kaslarının yoğun bir şekilde çalıştığı pedal çevirme işlemi sırasında tempoya göre 1000 kaloriye kadar kalori harcanması mümkündür sadece 1 saat içinde. Özellikle bacak kaslarının gücünü arttırmak isteyen kişilerin bu egzersizi tercih etmesi gerekmektedir. Ancak uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin bisiklet çevirmeye çok tempolu bir şekilde başlayın ve 5 dakika boyunca temponuzu düşürmeden pedal çevirmeye devam edin. Bu hızlı başlangıç sizin egzersiz boyunca daha fazla kalori harcamanızı sağlayacaktır. 5 dakikadan sonra ise yavaşlayıp hızlanarak değişik tempoda pedal çevirmeye devam edin. Kilo vermek istiyorsanız bisiklete binmek sizin için çok faydalı olacaktır.

Eliptik Bisiklet; normal kondisyon bisikletinin farklı bir versiyonu olan eliptik bisiklet de kilo vermek için gerçekten de en etkili egzersizlerden biridir. Mantık olarak kondisyon bisikleti gibi çalışır ancak özellikle basen bölgesinin sıkılaşması için çok daha etkilidir. Çünkü ayakta yapılan egzersiz direk basen ve bacak kaslarını hedeflemektedir. Bu egzersiz ile birlikte 1 saatte 600 kalori harcamanız mümkündür ancak yine değişik hız ayarlarında yapmanız önemlidir.

Ağırlık Kaldırmak; zayıflama hareketleri arasında en etkili olanlardan biri hiç şüphesiz ağırlık kaldırmaktır. 1 saat içinde 500 kalori harcayabileceğiniz bu egzersiz vücudunuzda kas kütlesinin artmasını sağladığı için sıkı ve dinç bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Ancak ağırlık kaldırma egzersizi yanlış yapılması halinde kişinin sakatlanmasına yol açabilir. Bu nedenle yapılmadan önce bir uzmandan fikir almakta fayda vardır.

Dans Etmek; son yıllarda önemli bir zayıflama trendi haline gelen dans etmek özellikle bayanların tercih etmiş olduğu bir Zayıflama Hareketidir. Dans etmek hem kişinin 500 kaloriye kadar kalori harcamasını sağlarken hem de ciddi bir eğlence kaynağıdır. İnternetten edinebileceğiniz çeşitli videolar ile kendinizi bu konuda geliştirebileceğiniz gibi bir kursa gidip eğlenirken yeni şeyler de öğrenebilirsiniz. Zayıflamak sanırım hiç bu kadar eğlenceli olmamıştır.

Kürek Çekmek; elbette her zaman kayıkta kürek çekmek mümkün değildir. Ancak spor salonlarında kürek aleti bulmak artık çok kolay. Bu hareket pek çok kas grubunu çalıştırdığı için 1 saatte 700 kalori harcamak mümkündür. Ciddi bir Zayıflama Hareketi olan kürek çekmek aynı zamanda ciddi bir kas çalıştırma egzersizidir.

Koşmak; koşmak hiç şüphesiz en ağır ve en etkili egzersizlerden biridir. Ancak yeteri kadar kondisyon sahibi olmayan kişilerin ilk etapta uzun süreli koşuya çıkmamalarında fayda vardır. Yürüyüş yaparken aralarda beşer dakikalık koşma etaplarının eklenmesi bile harcanan kaloriyi 2 katına çıkarmaya yetecektir. Bacak kaslarını geliştirmek isteyen kişiler kesinlikle koşma egzersizini tercih etmelidirler.

zayiflama-hareketleri-1-Zayıflama Hareketleri zayıflama hareketleri - zayiflama hareketleri 1 300x200 - Zayıflama Hareketleri

Evde Yapılabilecek Zayıflama Hareketleri

Herkesin spor yapmak için spor salonuna gitme imkanı olmayabilir. Ayrıca eve alınabilecek egzersiz aletleri çok yer kapladığı için tercih edilmeyebilir. Ancak Evde Yapılacak Zayıflama Hareketleri de vardır.  Bunları özetleyecek olursak;

Bel Bölgesini İnceltmeye Yönelik Hareketler;

Twister Hareketi;Oklava gibi düz bir sopayı omzunuzun üzerine yerleştirin ve kollarınızı sopanın üstüne gelecek şekilde konumlandırın. Daha sonra belden üstünüzü sağa sola çok zorlamadan çevirin. Bu hareketi 100 defa tekrarlayın. Bu hareketi yaparken önemli olan nokta kalçanın değil bel bölgesinin çevrilmesidir.

Sağa Sola Eğilme;Ellerinizi yere dik şekilde yanınızda tunun ve sağa sola eğilme hareketi yapın. Günde 100 defadan başlayarak her gün 10 sayı arttırarak bu hareketi yapabilirsiniz. Özellikle simit denilen bel yanı sağların erimesinde çok etkili bir harekettir.

Yarım Mekik; Mekik bilindiği gibi karın kaslarını çalıştırmaya yönelik bir harekettir. Ancak en etkili mekik çekme yöntemi ellerin kafanın arkasında birleştirmek ve dizleri karna doğru çekmiş vaziyette iken kalkmaya çalışma hareketidir. Yarım mekik denilen bu hareket sırasında kalkarken nefes alıp geri yatarken nefesi yavaşça vermek gerekmektedir. Bu hareketi sağa ve sola meyilli olarak yapmak yan karın kaslarını çalıştırmakta çok etkilidir.

Yatar Vaziyette Bisiklet Çevirmek;Başka bir evde yapılabilecek bel bölgesi zayıflama hareketi ise yere yatıp bisiklet çevirir gibi bacakları çevirmektir. Bu hareketi ayaklarınız ağrıyana kadar devam ettirdiğiniz takdirde bir süre sonra karın kaslarınızın yanmaya başladığını hissedeceksiniz.

Bacakları Yere Paralel Şekilde İndirip Kaldırmak; Yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı birleştirip yerden 20 cm yukarıya kaldırın. Bu esnada kollarınızda aynı şekilde yere paralel olacak şekilde yana açılmış olsun. Bu vaziyette iken ellerinizden ya da kolunuzdan destek almadan bacaklarınızı 20 defa yere değdirmeden indirip kaldırın. Karın kaslarınızın yanmaya başladığını hissettiğinizde hareketin anlatıldığından çok daha zor olduğunu ama etkili olduğunu göreceksiniz…

Çapraz Bacak Karna Çekme Hareketi; Yere sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırarak karnınıza doğru çekin. Elleriniz mekik çeker gibi başınızın altında birleşmiş olsun. Sağ bacağınızı sol dirseğinize, sol bacağınızı sağ dirseğinize değdirmeye çalışın. İlk etapta değdiremeseniz bile mümkün olduğu kadar yaklaştırmaya çalışın. 20 lik setler halinde başlamanız yeterli olacaktır.

zayiflama-hareketleri-2-Zayıflama Hareketleri zayıflama hareketleri - zayiflama hareketleri 2 300x300 - Zayıflama Hareketleri

Basen Bölgesini İnceltmeye Yönelik Hareketler

Bacakları Yana Kaldırma; Sol elinizle duvardan destek alarak sağ bacağınızı 50 cm yana doğru kaldırmaya çalışın. Bir tarafta hareketi 50 defa tekrarladıktan sonra aynı şekilde diğer tarafınızı da çalıştırın. Aynı hareketi yan yatmış vaziyette de yapabilirsiniz.

Çömelme Hareketi; Ellerinizi yere paralel olacak şekilde ileriye uzatın, ayaklarınızı birleştirin ve mümkün olduğu kadar çömelip seri bir şekilde kalkın. Bu hareketi 30 lu setler halinde günde 5 defa tekrarlayabilirsiniz. Hareketi yaparken arkanızda bir sandalye olduğunu ama tam oturacakken vazgeçtiğinizi hayal edin.

Bacakları Geriye Çekme; Yere yüz üstü uzanın ve dirsekleriniz üzerinde doğrulup bacaklarınızı dizinizden kırın. Sağ bacağınızı mümkün olduğu kadar geriye iterek kaslarınızın sıkıldığını hissedin. 50 defa yaptıktan sonra diğer bacağınıza geçerek aynı hareketi tekrarlayın. Basen kaslarınızın kasıldığını hissedeceksiniz.

Yan Adım; Dik durun ve seri bir şekilde sağa ve sola adım atar gibi hareket edin. Ancak hareketi yaparken adım atmak yerine ayak başparmağınızı yana doğru uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aynı hareketi 2 tarafa da eşit sayıda tekrarlayın.

Bu zayıflama hareketlerini seri bir şekilde ard arda yapmaya özen gösterin. Çünkü vücudun yağ yakması için en azından 20 dakika hareket etmesi gerekmektedir. Ayrıca sadece bir bölgeden yağ yakmak mümkün değildir. Ancak bölgesel egzersizler o bölgenin sıkılaşmasını sağlayacağı için daha ince gözükmesini sağlayacaktır. Bu nedenle egzersiz yapmaktan asla vazgeçmeyin ve düzenli olarak haftada 4 gün egzersiz yapın.

Zayıflamak için yapılması gerekenler adlı yazımızı buraya tıklayarak mutlaka okumalısınız.

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.