On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Zayıflama Yöntemleri hakkında en detaylı bilgileri mümkün olabildiğince yazımızda madde madde paylaştık.Zayıflama Yöntemlerini tek tek ele almadan önce bazı konulara değinmek ve bu konular hakkında bilgi sahibi olduktan sonra size uygun olan veya uygulayabileceğiniz Zayıflama Yöntemini belirlemeniz çok faydalı olacaktır.

Hayatımızın belli dönemlerinde hem erkekler hemde bayanlar kilo problemleri yaşamaktadır.Özellikle bayanlar kilo problemlerini çok daha fazla yaşamakta ve kilo verme konusunda büyük sıkıntılar çekmektedir.Erkeklerde ise kilo problemleri bayanlara nazaran daha az yaşanmakta ve yaşanılan kilo problemlerinde bayanlara oranla daha hızlı kilo kaybı yaşayabilmektedir.Bunun belli bir kaç nedeni vardır.İsterseniz önce bu konuda mümkün olduğunca kısa ve öz olacak şekilde açıklama yapalım.

zayiflama-yontemleri-Zayıflama Yöntemleri Nelerdir zayıflama yöntemleri - zayiflama yontemleri 300x142 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

 •  Bayanların yağ hücreleri erkeklere göre daha büyüktür.Bu nedenle daha fazla yağ depolama enzimleri bulunur kilo vermek istediklerinde erkeklere oranla daha fazla çaba sarf ederler.
 •  Östrojen fazlalığı bayanlarda, kadınsal hormonların verdiği etki nedeniyle daha fazladır.Östrojenin fazla olması armut tipi olarak adlandırılan şişmanlığa neden olur.Kalçalarda yağ birikir ve selülitlerde artış olur.Hal böyle olunca bacaklar ve kalçalar kalınlaşır,istenmeyen fiziksel bir yapıya neden olur.
 •  Bayanların en çok uyguladığı Zayıflama Yöntemi Diyet yapmaktır.Diyetin ise az yemek olduğu bilincidir.Halbuki Diyet az yemek vücudu aç bırakmak değildir.Bir çok kişinin doğru bildiği yanlış ise malesef az yemenin kilo kaybına neden olacağı düşüncesidir.Bayanlar diyet uygulamalarında bilinçsiz diyet uygulayıp az yeme çabası sonucu vücutlarını AÇLIK MODUNA sokarlar ve bu durum zaten az Yağ yakan enzimlerinin sayısınıda Yüzde 50 oranında azaltır.Durum böyle olunca kilo vermek daha da zorlaşır.

Sonuç itibariyle Bayanlar yukarıdaki nedenlerden dolayı erkeklere oranla daha zor kilo verirler.

Çeşitli Zayıflama Yöntemleri vardır.Bu yöntemlerin herhangi birini uygulamak size kesin olarak kilo verdirecek diye bir şey yoktur.Çünkü her kişinin vücut yapısı,kilosu,yaşı,yeme içme alışkanlığı,hormon yapısı farklıdır.En çok yapılan yanlış ne yazık ki burada yapılıyor.Çevrenizde tanıdığınız bir kişinin uyguladığı diyet veya Zayıflama Yönteminin sizin içinde geçerli olabileceği düşüncesidir.Peki ben hangi yöntemi uygulamalıyım veya hangi yöntemin benim için uygun olduğunu nasıl anlayacağım dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle almış olduğunuz kiloların sebebi, bilmediğiniz ama var olan hormon bozuklukları,kan şekeri,troid bezinizin az çalışması veya şeker hastalığı gibi çeşitli rahatsızlıklar olabilir.Bu durumda yanlış bir diyet veya uygulayacağınız Zayıflama Yöntemi size kilo kaybettirmeyeceği gibi kiloda aldırabilir daha da kötüsü sağlığınızı bile kaybedebilirsiniz.Sağlık gibi önemli bir husus söz konusu iken herhangi bir Zayıflama Yöntemini uygulamadan mutlaka ama mutlaka bir sağlık kuruluşundan yukarıdaki sebeplerin var olup olmadığını test ettiriniz.Bu testleri sağlık ocaklarında aile hekiminizin yardımı ile ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.Kişisel olarak kendimi iyi hissediyorum.Sağlıklıyım düşüncesi ile zayıflama sürecine kulaktan duyma veya okuduğunuz herhangi bir yöntemin size uygun düştüğünü düşünerek başlamayınız.

Şimdi dilerseniz Zayıflama Yöntemleri Nelerdir tek tek ele alalım.

Zayıflama Yöntemleri

zayiflama-yontemleri-2-Zayıflama Yöntemleri Nelerdir zayıflama yöntemleri - zayiflama yontemleri 2 300x84 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?Egzersiz ile Zayıflama

Egzersiz Yapmak pek çok farklı amaçla uygulanan bir aktivitedir. Özellikle zayıflamak, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmek için yapılmaktadır. Düzenli Spor ve Egzersiz Yaparak Zayıflamak veya amaç ne olursa olsun spor aktivitelerini gerçekleştirmek sağlık açısından çok önemli bir uygulamadır. Düzenli Spor Yapmak, vücutta körelmiş olan tüm kaslar ve eklemler sağlıklı şekilde çalışır, bilinçli olarak yapılan tüm egzersizler insan vücudu için faydalı ve olumlu etkiler yaratmaktadır.

Hayat şartları insanları spordan uzak bir yapıya sürüklüyor ve artık oturduğumuz yerden masa başında para kazanabiliyor, tüm ödemelerimizi gerçekleştirebiliyor ve hareketsiz bir hayat biçimiyle yaşantımızı sürdürebiliyoruz. Düşünsenize evlerimizde asansörler ile dairemize çıkıyor, alışveriş yaparken yürüyen merdivenlerle katları çıkıyor ve en kısa mesafelere bile araçlarımızla gitmekteyiz. Hal böyle olunca benimsediğimiz bu hayat tarzı Spor ve Egzersiz Yapmak bir yana dursun günlük aktivitelerimizde bile bizi hareketsizliğe sürüklüyor.

Spor ve Egzersiz Yapmak sadece spor salonlarında veya koşu parkurlarında koşarak yürümek anlamına gelmemektedir, aynı zamanda gün içerisinde gerçekleştirdiğimiz aktivitelerimizde daha çok hareketlilik gösterirsek daha sağlıklı bir yaşama adım atmış oluruz. Özellikle evimizde asansör yerine merdivenleri kullanmak ve kısa mesafelere aracımızla değil yürüyerek gitmek vücudumuzun forma girmesine yardımcı olacaktır.

Egzersiz Yapmak, çeşitli hastalıklara karşı vücut direncimizi arttırmakta ve biz farkına bile varmadan vücudumuzdan göndermektedir. Bu nedenle Düzenli Spor ve Egzersiz Yapmak görünmez bir koruyucu gibi vücudumuzu olumsuz etkilerden korumaktadır. Vücudumuzu ve kaslarımızı açtığımızda günlük aktivitelerimizde de çok daha verimli olabiliriz.

egzersiz-yapmak-zayiflama-yontemi-Zayıflama Yöntemleri, Egzersiz Yapmak zayıflama yöntemleri - egzersiz yapmak zayiflama yontemi 300x198 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Egzersiz Yapmak, genellikle vücutta ne kadar diyet yapılırsa yapılsın yok olmayan hareketsiz bölgelerde bulunan yağların erimesini ve vücudu terk etmesini sağlamaktadır. Özellikle göbek, basen ve kalça bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için yapılan egzersiz hareketleri çok kısa sürede vücudun orantısız fazlalıklarının yok olmasını sağlayan en önemli zayıflama yöntemlerinden hatta en başta gelenidir.

Düzenli Egzersizin Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

 •  Düzenli Spor ve Egzersiz Yapmak sayesinde vücuda daha fazla oksijen alınır ve bu sayede kalp ve akciğer fonksiyonları daha verimli şekilde çalışmaya başlar.
 •  Ayrıca temiz havada Egzersiz Yapmak taze ve temiz havanın kullanımını arttıracağından kaslar daha verimli şekilde çalışmaya başlar.
 •  Gündelik aktivitelerimizi gerçekleştirirken ihtiyacımız olan enerji miktarının artmasını sağlar ve kondisyonumuz çoğalarak daha çok hareketliliği daha az yorgunluk ile gerçekleştirmemizi sağlar.
 • Egzersiz yaparak hem sağlıklı şekilde kilo vermek mümkün hale gelmekte, hem de verilen kiloların vücuttan orantılı olarak eksilmesiyle düzgün bir fizik yapısı ortaya çıkar.
 •  Egzersiz sayesinde vücut daha çevik hale gelir ve vücudun direnci artar.
 •  Düzenli Egzersiz Yapmak insan sağlığını her açıdan düzenlediği gibi psikolojik açından da olumlu etkiler yaratır ve günlük hayatın stresini ve olumsuz psikolojik etkilerin yok olmasını sağlar.
 •  Egzersiz vücudun esnek ve eklemlerin daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Diyet Yaparak Zayıflama 

Diyet Yapmak aslında kısa süreli bir kilo verme yöntemi olarak adlandırılmamalıdır. Özellikle acil kilo verme ihtiyaçlarımız olduğunda başvurduğumuz beslenme programları asla diyet olarak nitelendirilmemeli aksine metabolizmamızı bozan beslenme programları olarak nitelendirilmelidir. Özellikle pazartesi günü başlayıp çarşamba günü biten şok diyet programları ile kısa sürede vücudunuzdaki suyu kaybeder ve tartıda kilo vermiş gibi görünürsünüz, oysa yağlardan bir kayıp yaşanmamıştır. Yani sağlıksız bir beslenme programı ile vücudunuza faydalı olan bileşenleri vücudunuzdan uzaklaştırmış oluyorsunuz.

diyet-yapmak-Zayıflama Yöntemleri, Diyet Yapmak zayıflama yöntemleri - diyet yapmak 300x195 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak Diyet Yapmak ile ilgili daha nitelikli bir tanıma ihtiyacımız olduğunu fark ediyoruz. Burada öne çıkan en önemli madde diyetin uzun süreli bir serüven olduğu ve asla kısıtlayıcı olmadığının bilinmesidir. Diyet Yaparken dilediğiniz tüm besinleri tüketebilir ancak porsiyon miktarını azaltarak beslenebilirsiniz. Bu sayede bir ömür boyu sağlıklı beslenme programları uygulayarak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz ve şok diyetlerde olduğu gibi kısıtlayıcı besin programları uygulamamış olursunuz.

Diyet Nedir ?

Diyet Yapmak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olarak vücutta bulunan istenmeyen yağların enerjiye dönüştürülerek vücuttan atılması işlemidir.” Genellikle hayat boyu uygulanması gereken bir uygulamadır ve Kısa Süreli Diyet Programları sonlandırıldığında normalin çok daha fazlası kilo almak söz konusu olacaktır.

Diyet Yaparken Yapılan Yanlışlar

 • Diyet yapmak zayıflama yöntemleri denince akla gelen ilk uygulama metodudur fakat yanlış uygulanması aşağıdaki sonuçları da beraberinde getirir.
 •  Yanlış diyet programlarında yağ miktarını azalttıkça karbonhidrat tüketimini daha fazla arttırıyoruz bu nedenle vücudumuza giren glikoz miktarı artıyor ve buna bağlı olarak şeker hastalığı yani diyabete davetiye çıkartıyoruz.
 • Diyet yaparken yapılan hatalardan en önemlisi öğünlere gereken önemin verilmemesidir. Özellikle sabah kahvaltısını atlamak ve öğle yemeğini fast food gıdalarla geçiştirmek çok tehlikeli ve zararlı sonuçlar verecek ve metabolizmanın ritmini alt üst ederek kilo vermeyi engelleyecektir.
 • Diyet Yapmak az yemek tüketmek anlamına gelmemektedir. Az beslenerek vücudunuzu ihtiyacı olan besinlerden mahrum bırakmak yerine dengeli ve düzenli bir beslenme programı ile vücudunuzu sağlıklı ve fit bir forma sokabilirsiniz.
 • Diyet Yaparken vücudunuzun pek çok farklı besine, farklı miktarlarda ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle kendi vücut ritminize, vücudunuzun yağlanma oranlarına ve sağlık durumunuza göre bir beslenme programı uygulamalısınız. Bunun içinde ancak konunun uzmanı bir doktordan yardım alarak en iyi sonucu elde edebilirsiniz.
 •  Diyet Programları kişiye özel olarak hazırlanmadığı sürece şeker hastalığı, kalp damar ritim bozuklukları ve dolaşım bozukluğu gibi pek çok ciddi rahatsızlığa neden olabilmektedir. Bu nedenle diyete başlamadan önce çok iyi hazırlanmalı ve sadece vücudunuza uygun diyet programlarını uygulamalısınız.

 


 • Diyet Yapmak sadece kilo vermek için değil aynı zamanda sağlıklı beslenmek için yapılan bir uygulamadır ve sağlıklı olarak beslenen tüm bireyler normal yaşam sürelerini neredeyse % 30 civarında daha çok uzatmış olurlar.
 • Diyet Yapmak kısa vadede çok fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar ve buna bağlı olarak tüm organlarınız sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam eder.
 •  Gün içerisinde sağlıklı bir vücut ile daha çok aktiviteyi yorulmadan gerçekleştirirsiniz ve kalbiniz sağlıklı şekilde çalıştığı için vücudunuz kolay kolay yorulmaz.
 • Diyet Yapmak ve zayıflayarak fit bir vücuda sahip olmak daha kaliteli bir yaşam düzeyine ulaşmanızı sağlayacaktır.

Akapunktur İle Zayıflamak

Zayıflamak kilo problemi olan tüm bireylerin ortak hayalidir. Ancak kilo vermek ve kilo verdikten sonra kiloları koruyabilmek çok kolay olmayan bir iştir. Verilen kiloların bir daha alınmaması ve kalıcı olarak kilo vermek için bazı durumlarda diyet programları yetersiz kalmaktadır. Hal böyle olunca insanlar kalıcı kilo verebilmek ve verilen kiloları bir daha almamak için çeşitli kilo verme yöntemlerine başvurmaktadır. Akapunktur Yöntemi ile Zayıflama bu yöntemlerden sadece bir tanesi.

akapunktur-yontemi-ile-zayiflama-Zayıflama Yöntemleri, Akapunktur Yöntemi ile Zayıflama zayıflama yöntemleri - akapunktur yontemi ile zayiflama 300x141 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Akapunktur Yöntemi ile Zayıflama özellikle kişilerin beslenme programlarına olan dirençlerini arttırıcı ve ileri ki dönemlerde egzersize karşı dayanıklılığı ve sağlıklı beslenmeye karşı arzuyu arttırmasıyla bilinen teknik ve bilimsel bir yöntem. Akapunktur Tedavi Yöntemleri ile özellikle sigara ve alkol bağımlılıklarının da sona ermesi durumu söz konusu olabiliyor.

Akapunktur ile Zayıflama Yöntemleri uygulanmadan önce neden diyet yapmamız gerektiğini ve bunu neden istediğimizi kendimize sormalıyız. Akapunktur ile Zayıflama Yöntemi uygulanmadan önce kendinizi çok iyi şekilde motive etmelisiniz. Bunun için giymek isteyip giyemediğiniz giysilerin vücudunuza uyması, terlemeyi engellemek, daha rahat ve horlamadan uyuyabilmek veya yazın bikini giydiğinizde çok hoş bir vücuda sahip olmak gibi motivasyonları kendinize tetikleyici olarak kullanmalısınız. Emin olun zayıfladığınızda çok daha fazla mutlu olacaksınız.

Akapunktur Yöntemi ile Zayıflamanın Amacı Nedir ?

 • Akapunktur Yöntemi ile Zayıflamak zor olan kilo verme sürecinin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Üstelik vücudun temposunu bozmadan kilo vermek ve vücudu terbiye edebilmek mümkün oluyor.
 •  Ayrıca bu yöntem ile kilo vermek ve sonrasında bu kiloda sabit şekilde kalabilmek mümkün. Bunun için Koruyucu Akapunktur Seansları uygulamak yeterli. Bu sayede zayıflayarak verilen kilolara vücudun alışması sağlanmış oluyor.

Bu Yöntemle Zayıflama Kaç Seansta Mümkün Olur ? Nasıl Yapılır ?

 •  Akapunktur Yöntemi ile Zayıflamak ilk aşamada haftada 2 kez uygulanan bir yöntemdir ve kulakta yer alan bazı özel noktaların uyarılması ile uygulanmaktadır. Ardından bu iğnelerin üzerlerine küçük bantlara sahip akapunktur iğneleri yerleştirilir. Bu işlemler haftada 2 kez iğnelerin yenilenmesi ile kilo vermek mümkün hale gelir.
 •  Akapunktur uygulanırken uygulanan iğneler acısız denilecek kadar az etki göstermektedir.

Akapunktur İle Neler Elde Edilir ?

 •  Akapunktur Tedavi Yöntemleri sayesinde aşırı iştah isteği ve açlık duyguları bastırılarak kontrol altına alınır. Özellikle gereksiz besinler olan abur cuburlar ve tatlı gibi kilo aldırıcı besinlerin tüketilmesi engellenmiş olur.
 •  Bu yöntem ile daha az besin tüketerek daha kolay şekilde doyma sağlanabilmektedir.
 • Akapunktur ile mide asitleri kontrol altına alındığı için midede yanma, ekşime ve mide kazınmalarının önüne geçilmiş olur.
 •  Akapunktur uygulamalarının ardından hastalarda bitkinlik ve halsizlikler önlenmiş olur ve bu sayede diyete bağlı sıkıntıların yaşanması önlenir.
 •  Akapunktur Tedavisi ile metabolizma ve sindirim sisteminin hızlanması sağlanır.
 • Bu yöntem uygulandığında hastaya beslenme planı alışkanlığı kazandırılır. Hastaya kazandırılan yeni beslenme planı ile kiloların verilmesi sağlanır ve ardından verilen bu kiloların korunması için koruma seansları uygulanır.

Kavitasyon İle Zayıflama

Özellikle kış aylarında sorumsuzca beslenerek almış olduğumuz kilolar yaz ayları geldiğinde başımıza bela olmakta. Bu başımızın belası olan kilolarımız yüzünden sahillerde köşe bucak saklanmakta ve kimsenin görmediğini düşündüğümüz anlarda denize veya havuza girerek kendimizi kamufle etmenin derdine düşmekteyiz. İşte tamda bu noktada kavitasyon yöntemi ile kilo vermek gibi kolayca yağlardan kurtulabileceğimiz zayıflama yöntemi devreye giriyor.

kavitasyon-yontemi-ile-zayiflama-Zayıflama Yöntemleri Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflamak zayıflama yöntemleri - kavitasyon yontemi ile zayiflama 300x197 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflamak için yapılması gereken tek şey doğru ve kendisini ispatlamış bir merkez bulmak ve bu kolay işlemi sorunsuzca uygulatmak. Uygulama cildin altında bulunan yağ hücrelerinde lizis yani parçalanmalar meydana gelmekte ve yağ hücreleri serbest yağ asitlerine dönüşerek günlük aktivitelerimizde kullanmış olduğumuz enerji olarak bize destek sağlamaktadır. Bu uygulama ile vücudumuzda bulunan yağ hücreleri tarafımızca  harcanabilen bir enerji formuna dönüşmektedir.

Bu zayıflama yönteminin uygulanışından sonra hastalarda yaklaşık olarak 3 cm ile 15 cm arasında incelmeler görüldüğü ispatlanmıştır.

Kavitasyon Nedir ? Kaç Seans Uygulanır ?

Kavitasyon Zayıflama Yöntemi özellikle Amerika başta olmak üzere pek çok ünlü tarafından tercih edilen bir yöntemdir ve cildin dış yüzeyine uygulanan bir çeşit ultrasonografi ile cildin içerisinde bulunan yağ dokusuna yüksek basınç uygulanması ile ani basınç değişimlerine bağlı olarak yağların yok edilmesi işlemine denilmektedir.

Bu zayıflama yöntemi 5 seans kadar uygulandığında yaklaşık olarak 2 beden kadar incelmeye neden olmaktadır. Kavitasyon ile Zayıflama Seansları yaklaşık olarak 35 – 40 dakika kadar sürmekte ve seansların öncesinde bol su içilmesi önerilmektedir. Genellikle haftada 2 kez sorunsuz şekilde uygulanabilen bu yöntem sayesinde kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte yaklaşık olarak 10 seansta problem tamamen çözülmüş oluyor.

Kavitasyon Yönteminin Yan Etkileri, Zararları

Bu yöntemin hiç bir yan etkisi veya zararı yoktur. Tamamen acısız olan bu yöntemi öğle tatilinizde bile sorunsuz şekilde uygulatabilirsiniz. Uygulamadan önce uzmanlar tarafından istenen tek şey bol miktarda sıvı alınması ve su tüketilmesi olmaktadır.

Liposuction Yağları Çektirme Yöntemi ile Zayıflama

Liposuction Nedir ?

Liposuction diğer adıyla Lipoplasti olarak bilinen ve vücudun belirli bölgelerinde bulunan yağ fazlalıklarının alınması ve vücut hatlarının normal seviyelere dönüştürülmesi işlemi olarak bilinmektedir. Liposuction uygulanan bölgelerde gözle görülür derecede incelme ve zayıflamalar gözlemlenir.

liposuction-ile-yaglarin-cekilmesi-zayiflama-yontemi-Liposuction ile Yağların Çekilmesi Yöntemi zayıflama yöntemleri - liposuction ile yaglarin cekilmesi zayiflama yontemi 300x184 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Liposuction Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Bireyler diyet uygulamaları ve egzersiz uygulamalarını eksiksiz şekilde uyguladıkları ve pek çok yöntemi denedikleri halde yinede kilo veremiyorsa Liposuction ile Yağların Çekilmesi işlemi söz konusu olabilmektedir. Özellikle hareketsiz bölgeler olan karın, basen ve kalçalarda meydana gelen genetik veya kalıtsal erimeyen yağlanmaların giderilmesinde kullanılan bir zayıflama yöntemidir.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir ?

Liposuction ile Yağların Çekilmesi işlemine uygun olabilmek için vücudunuzun çeşitli bölgelerinde yağ birikmeleri ve lokal yağlanmalar oluşuyorsa ve bu yağlanmalar yapılan egzersizler ile giderilemiyorsa Liposuction ile Sorunlu Bölgelerden Yağların Çekilmesi işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 •  Liposuction için uygun olan bireylerin cilt yapıları sıkı, kas yapıları iyi ve ideal kilosunun en fazla %30’luk kısmının fazlalık olması gerekmektedir.
 • Liposuction ile Yağların Çekilmesi Yöntemi ne olursa olsun bir ameliyattır ve ameliyata karşı problem teşkil edebilecek bir rahatsızlığı bulunanlar ile ameliyat risklerini arttırıcı rahatsızlıkları bulunanların Liposuction Yöntemini uygulamasına izin verilmemektedir.
 •  Ameliyat öncesinde yaşanabilecek tüm problemlerin kafanıza takılmaması için doktorunuza danışmalısınız, bu sayede ameliyat sonrasında karşılaşacağınız durumları biliyor olacaksınız.

Liposuction İle Hangi Bölgelerden Yağlar Çekilebilir ?

Liposuction Uygulanabilecek Bölgeler

 •  Karın ve bel bölgesi
 •  Kaba etler ve kalça etleri
 •  Uykuluk bölgeleri
 •  Sırt bölgesi ve bel yanları
 •  Üst kol bölgesi
 •  Bacakların üst bölgeleri ve iç bölgeleri
 •  Çene, boyun ve yanak bölgeleri
 •  Göğüs kafesi ve yanları
 •  Ayak bilekleri ve baldır bölgeleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bölgelerde yer alan yağlanmalar liposuction yöntemi ile kolaylıkla azaltılabilmektedir.

Not: Liposuction ile Yağların Çekilmesi Yönteminde sadece yağların çekilmesinin yeterli olmadığı durumlarda ameliyatla karın germe, yüz germe ve göğüs küçültme üzerine deneyimli olan cerrahlar da girebilmektedir. Bu sayede işlemin sonrasında deforme olan cilt yapısı da onarılmış olur.

Detoks Yöntemi ile Zayıflama

Metabolizma bizler uyurken bile çalışmaya devam etmektedir. Metabolizmamız çalışırken sürekli olarak bir yıkım ve yapım işlemi devam etmektedir. Bu yıkım ve yapım işlemleri sırasında serbest radikaller açığa çıkar ve bu zararlı maddeler vücuda dışarıdan alınan zaralı maddeler olan sigara, alkol, stres ve diğer zararlı faktörlerle birleşerek daha zararlı bir hale dönüşmektedir. Birbirleri ile etkileşime geçen bu zararlı maddeler zamanla kanser gibi pek çok ölümcül hastalığın vücutta oluşabilmesine neden olmaktadır.

detoks-ile-zayiflama-Detoks ile Zayıflama Yöntemi zayıflama yöntemleri - detoks ile zayiflama 300x167 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Detoks Zayıflama Yöntemi ile, bu zararlı etkileşime geçen maddeler vücuttan hızlıca atılmaya başlar. Detoks ” detoksifikasyon ” kelimesinin kısaltılmasıyla ortaya çıkmış bir isimdir ve Detoks Nedir sorusunun cevabı vücutta biriken zararlı toksinlerin vücuttan atılmasıdır.

Detoks Diyetleri Sağlığa Zararlı mı ?

Detoks diyetleri son dönemlerde çok fazla yaygınlaştı ve bu yaygınlaşmaya bağlı olarak Detoks ile Zayıflama Yöntemi konusunda pek çok söylenti yayılmaya başladı. Büyük bir sektör haline gelmiş olan Detoks Diyetleri bilinçli bir şekilde doğru beslenme programları ile uygulandıklarında çok faydalı oluyor.Bilinçli olarak yapılmayan Zayıflama Yöntemleri fayda sağlamayacaktır. Detoks Diyetleri, çimen suyu, detoks ilaçları veya detoks çaylarının kullanımı hakkınca çok bilinçli olmalı ve doktorunuza danışmadığınız hiç bir Detoks Uygulamasını yapmamalısınız.

Detoks Yapılmalımıdır ?

Metabolizması düzgün şekilde çalışan bireylerin bu yöntemi uygulamasına gerek yoktur. Metabolizma düzgün şekilde çalıştığı sürece tüm toksinleri sorunsuz şekilde vücudunuzdan atabilirsiniz.

Vücut mekanizmaları o kadar profesyonel çalışırki vücuda giren alkol, sigara veya diğer zararlı maddeleri bile kolaylıkla vücuttan atabilir. Bu nedenle sağlıklı bireylerin Detoks Uygulamalarını yapmasına gerek yoktur. Bu tür uygulamalar, çeşitli nedenlerle metabolizmalarında yavaşlamalar meydana gelen insanlarda uygulanmaktadır.

Kimler Detoks Yapmalıdır ?

Detoks Programları günümüz şartları incelendiğinde pek çok olumsuz koşula bağlı olarak taze meyve ve sebzelerin tüketimine imkan bulamamak, hormonlu besinlerle beslenmek, stres, trafik ve diğer olumsuz etkilerle karşı karşıya kalan insanların kullanımına uygun bir yöntemdir. Bunun dışında kaliteli şekilde deliksiz uyuyamayan veya az uyuan bireylerin Detoks Uygulamaları ile vücutlarının tam olarak gerçekleştiremediği toksinleri atma işlemleri Detoks Yöntemleri ile gerçekleştirilebilir.

Yani doğal ürünlerle beslenen ve günde 20 dakikalık yürümeye eş değerde hareketliliği bulunan bireylerin Detoks Yöntemlerini uygulamaları gerekmemektedir. Vücudunuz ne kadar iyi çalışırsa toksinleri atma hızıda o derece artmaktadır.

Detoks Uygulamaları Kimler İçin Zararlıdır ?

 •  Detoks programları genellikle kalp hastaları, tüksek tansiyon hastaları, 65 yaşın üzerinde bulunan bireyler, karaciğer ve böbrek hastaları ile gut hastalığı olanların uygulamasına uygun değildir.

Detoks Uygulamalarında Çimen Suyu Çok Zararlı Olabilir

Detoks yöntemleri içerisinde en çok uygulananlardan bir tanesi çimen suyu olarak bilinmektedir. Ancak uzmanlar tarafından çimen suyunun tüketilmesi asla önerilmemekte, özellikle çimen toplarken içerisine başka bitki veya otların karışmasıyla birlikte öldürücü etkileri gözlenebilmektedir.

Hangi Detoks Karışımları Tercih Edilmeli ?

Detoks Karışımları genellikle aktarlarda satılan ve üzerinde etiket bulunmayan karışımlardır ancak bunların bazıları kullanım amacına uygun olarak hazırlandığı gibi, bazıları ise bilinçsiz bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu nedenle sağlığınızı bozacak karışımları kullanmak yerine üzerinde etiket bulunan ve markalara ait ürünleri kullanmanızı öneriyoruz.

Detoks Diyeti Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğal Detoks Yapmak İçin Uyulması Gerekenler

 •  Detoks Yaparken uyanır uyanmaz ılık bir duş almak vücudunuzun dolaşımı açısından çok faydalı olacaktır.
 •  Ardından 1 porsiyon mevsim meyveleri salatası tüketebilirsiniz.
 •  Alkol, sigara ve diğer tütün ürünlerinden kesinlikle uzak durmalısınız.
 •  Günde 1.5 litre kadar su tüketmelisiniz.
 •  Gün içerisinde 20 dakikalık hafif sporlar yapmaya özen gösterin.
 •  Ara öğünlerde ada çayı, nane çayı, ıhlamur çayı ve yeşil çay gibi sindirime iyi gelen çayları tüketmelisiniz.
 •  Ayrıca Selenyum, E ve C vitamini açısından zengin olan üzüm çekirdeği ve zarı ile çinko, bakır ve soya açısından zengin olan besinleri bol miktarda tüketmelisiniz, bu besinler antioksidan etki yaratacaktır.
 •  Diğer yandan dereotu, zerdeçal, biberiye, fesleğen, kekik gibi güçlü antioksidanları yemeklerinize bol bol ilave etmelisiniz.
 • Detoks Diyetleri uygulayacaksanız kendinize en uygun Detoks Diyetini bulmalısınız ve en fazla 5 günlük programları uygulamalısınız.
 •  Kilo aldırıcı kızartmalar ve hamur işleri Detoks Diyeti için uygun değildir.
 •  Ayrıca stres ve psikolojik bunalımlar detoks diyetini bozacaktır.

Lifli Gıdalar Tüketerek Kilo Verme

Lifli Besinleri Tüketerek Kilo Vermek mümkün. Bunun için gün içerisinde lifli besinleri daha fazla tüketerek ve az yemek yiyerek daha çok tok kalmayı başarabilirsiniz. Eğer kilo probleminiz bulunuyorsa kesinlikle Lifli Gıdaların Diyette Önemi hakkında bilgiye sahipsinizdir. Özellikle açlıkla baş edemeyen bir bünyeye sahipseniz Lifli Besinler Tüketerek daha uzun süre tok kalmayı başarabilirsiniz.

lifli-gidalar-tuketerek-zayiflama-kilo-verme-Lifli besinler zayıflama yöntemleri - lifli gidalar tuketerek zayiflama kilo verme 300x161 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Ayrıca Diyette Lifli Gıdalarla Beslenmek bağırsaklarınızın daha hızlı şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Özellikle spor yapan bireyler Lifli Gıdalarla Beslenerek daha fazla enerji kazanabilmektedirler. Lifli Gıdalar kendi içlerinde 2 ayrı bölüme ayrılmaktadır. Bunlar çözülebilen ve çözülemeyen lifli gıdalar olarak bilinmektedir.

Lifli Besinler yediğimiz besinler içerisinde posalı olan besinler olarak bilinmektedir ve besinlerin hazmedilmemiş yönü olarak nitelendirilmektedir.

Lifli Besinler Hangileridir ?

Lifli Besinler yani posalı veya püresi bol olan besinlerdir. Genellikle Lifli Besinler sebzeler, meyveler, tahıllar ve baklagiller gibi besinlerdir. Bunlar lif açısından zengin besinlerdir ve en doğal şekilde lif tüketimi bu besinlerle mümkün olabilmektedir. Bunun dışında son dönemlerde lifli sütler, lifli yoğurtlar gibi sonradan lifli hale getirilmiş gıdalar üretilmeye başlanmıştır.

Lifli Besinlerin Tok Tutma Özelliği ise, midede çok fazla yer kaplamaları ve diğer besinlerin mideden atılmasına yardımcı olarak midede büyük bir kütleyi kapsamalarıdır.

Lifli Besinlerin çözülebilen ve çözülemeyen lifli besinler olarak ikiye ayrıldığından bahsetmiştik. Çözülebilen Lifli Besinler, gıdaların içerisinde saklı olan lifler olarak bilinmektedir. Bu tür lifler gıdalar pişerken yumuşamasını sağlamakta ve kıvam kazandırmaktadır. Bu tür lifler pirinç ve elma içerisinde yoğun bir şekilde bulunmaktadır.

Çözülemeyen Lifli Besinler ise, meyve ve sebzelerin içerisinde bol miktarda bulunan besinlerdir. Genellikle meyve ve sebzelerin kabuklarında bu tür Lifler yoğun olarak yer almaktadır. Çözülemeyen Liflerin Kilo Vermeye Etkisi ise, genellikle mide içerisinde yer alan sıvıları emerler ve şişerek midenin büyük bir bölümünü kapatırlar.

Bu sayece Çözülemeyen Lifli Gıdalar ile mide içerisinde yer alan zararlı maddeler, hızlı bir şekilde bağırsaklar üzerinden vücuttan atılır. İşte çözülemeyen liflerin kabızlık üzerindeki olumlu etkileri bu nedenlerden dolayıdır.

Lifli Besinleri Zayıflamak İçin Nasıl Tüketmeliyiz ?

 •  Ana öğünlerinizle birlikte bol miktarda salata tüketimi Lif Açısından Zengin Bir Öğün tüketmenize yardımcı olacaktır.
 •  Lif Açısından Zengin Bir Besin olan kepekli pirinci bol miktarda tüketmenin etkisi olacaktır.
 •  Özellikle çorbalarınızda lif etkisini yaratabilmek için çorbalarınızın içerisine fasulye veya nohut ekleyebilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz özelliklerde bulunan Lifli Gıdalar ile Kilo Vermek çok kolay ve rahat bir şekilde olacaktır. Lifli Gıdalar ile kilo verirken hem açlık hissi yaşamayacaksınız hem de sindirim sisteminizi daha hızlı çalıştırarak kolayca kilo verebileceksiniz.

Düzenli Beslenerek Zayıflama

Düzenli Beslenerek Kilo Vermek ve verilen kiloları korumak mümkün. Düzenli Beslenmek için öncelikle sağlıklı beslenme kurallarını yaşam tarzı olarak benimsemek ve bu doğrultuda beslenmek gerekmekte. Düzenli Beslenerek Kilo Vermek için öncelikle bugüne kadar olan beslenme şekillerinizi masaya yatırmalı ve bu doğrultuda yeni beslenme planınızı oluşturmalısınız.

duzenli-beslenme-Düzenli Beslenmek zayıflama yöntemleri - duzenli beslenme 300x170 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Burada önemli olan beslenme şemanızda neleri yediğiniz, saat kaçta yemek yemeye başladığınız ve kaçta yemek saatinizin son bulduğu çok önemli bir yer tutuyor. Yaş, kilo ve boy dengelerinizin analiziyle en sağlıklı olacağınız kilonuzu kolaylıkla tespit edebilir ve bu doğrultuda öncelikle sağlığınız için en iyi kilo verme programlarının hazırlanması için bir doktora başvurmalı ve bu doğrultuda sağlıklı beslenmelisiniz.

Düzenli Beslenmek için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi sağlıklı beslenme seçeneklerini hayat tarzınız olarak benimsemek olmalıdır.

Uzmanlar tarafından tavsiye edilen Düzenli Beslenme Önerilerini sizler için araştırdık.

Düzenli Beslenmek İçin Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

 •  Diyet yaparken veya sağlıklı beslenirken gün içerisinde midenizde boşluklar oluşabilir ve buna bağlı olarak atıştırmalıklara başvurabilirsiniz. Düzenli Beslenmek ve Kilo Vermek için hamur işi, kek ve bisküvilerin tüketilmesi yerine 1 su bardağı su için, kepekli krakerler tüketin, yoğurt, beyaz peynir gibi kalsiyum ağırlıklı besinler tüketmek yeterli olacaktır. Ayrıca enerji vermesi açısından 4 – 5 adet ceviz tüketebilirsiniz.
 • Düzenli beslenmede önemli olan öğün atlamamaktır, 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere gün içerisinde 6 öğün yemek tüketilmelidir.
 •  Gün içerisinde 30 – 40 dakika civarında hafif tempolu yürüyüşler yapılmalıdır.
 •  Günlük 1 litre civarında su tüketilmesi gerekmektedir.
 •  Kepekli ve lifli gıdalar tüketerek uzun süre tokluk hissi sağlayabilirsiniz, ayrıca tuz, un, şekeri hayatınızdan uzak tutmaya özen gösterin.
 • Düzenli beslenmek için,bir diğer altın kural ise kızartmaları tüketmemektir. Bunun yerine buğulama, haşlama ve ızgara besinler tüketilmelidir.
 • Düzenli bir hayat tarzı benimsemek. Bunun içinde düzenli bir uyku programı uygulamalısınız. Az uyumak sinir sisteminizin dengezisleşmesine neden olur ve stres oranınızı arttırır. Buna bağlı olarak abur cuburlara yöneliminiz artacaktır.
 •  Alkol ve sigara tüketimini minimum düzeye indirmelisiniz. Ayrıca kafeinli içecekleri tüketmek kan şekerinizin seviyesinde gözle görülür değişimlere neden olacaktır ve Düzenli Beslenme planınızı aksatacak oranda açlık hissine sebep olacaktır.
 •  Sağlıklı bir beslenme programının haricinde zayıflama ilaçları gibi yapay yöntemleri asla denemeyin.
 •  Düzenli beslenirken gün içerisinde yemiş olduğunuz besinleri düzgün bir şekilde not edin ve her gün tartılarak besin değerlerinin üzerinizde yarattığı etkilere göre Beslenme Programlarınızı düzenleyin.
 •  Programlarınızda kırmızı et tüketimi yerine balık, tavuk ve beyaz et tüketimine daha fazla yer verin.
 • Tükettiğiniz besinleri normalin 2 katı kadar daha fazla çiğneyin bu sayede sindirim sisteminiz daha az zorlanacaktır.
 •  Yemeklerden sonra en az yarım saat ara verdikten sonra tatlı ve meyve porsiyonlarınızı tüketin.
 •  Omega 3 ve Omega 6 bakımından zengin olan brokoli, marul, kanola bitkisi, soğuk su balıkları, soya fasulyesi, lahana, ıspanak, ceviz ve fındık gibi besinleri gün içerisinde tüketmelisiniz.
 •  Düzenli Beslenme Programı uygularken bağırsaklarınız yavaş çalışmaya başlarsa salata ve sebze yemekleri tüketerek, bol su için ve egzersize önem verin, şikayetleriniz son bulacaktır.

Programları uygularken bu maddelere dikkat ederseniz kısa sürede sağlıklı bir beden yapısına sahip olacaksınız. Özellikle diyet yapmak yerine Sağlıklı ve Düzenli Beslenme Programları uygulayarak kısa sürede fit bir görünüme kavuşacaksınız.

Zayıflama İlaçları ile Kilo Verme

Zayıflama ilaçları ile kilo vermek sizin kişisel insiyatifinizde olan bir durum değildir ve keinlikle doktorlara danışmadan zayıflama ilaçlarını kullanmamalısınız. Özellikle kişisel şikayetleriniz ve iştah durumunuz doktorunuz tarafından göz önünde bulundurularak, sizin için en uygun zayıflama ilacı ancak doktorunuz tarafından verilebilmektedir. Özellikle zayıflama ilaçları ile kilo vermek için metabolizma ve Endokrinoloji Hastalıkları uzmanına başvurmalısınız.

zayiflama-ilaclari-haplari-ile-kilo-vermek-Zayıflama İlaçları ile Kilo Vermek zayıflama yöntemleri - zayiflama ilaclari haplari ile kilo vermek 300x190 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Kilo verme ilaçları incelendiğinde üzerinde sağlık bakanlığının onayı bulunmayan ürünlerin tercih edilmesi kesinlikle zararlı ve uygulanmaması gereken bir durumdur. Bu nedenle kendi kafanıza göre veya kulaktan dolma bilgilerle zayıflama ilaçlarının kullanılması çok zararlı etkilere yol açabilmektedir. Özellikle kilo vermek için zayıflama hapı kullanımı hormon problemlerinden dolayı kilo veremeyen bireylerde çok zararlı etkiler gösterebilmektedir. Eğer hormon problemleriniz bulunuyorsa kısa süre içerisinde kiloları yeniden alırsınız. Bu nedenle hormon probleminiz olup olmadığını öğrendikten sonra, kilo vermek için zayıflama ilaçlarının kullanımı için konunun uzmanı bir doktora danışmak yerinde olacaktır.

Bunun dışında, tansiyon hastaları, diyabet, şeker hastaları, kalp hastaları ve uyku apnesi problemleri olan bireylerin zayıflama ilaçları kullanımı önerilmemektedir. Bu gibi durumlarda genellikle doktorlar tarafından egzersiz programları ile beraber bu hastalıklara uygun olan Zayıflama ilaçları kullanılabilmektedir.

Zayıflama İlaçları İle Kaç Kilo Verilebilir ?

 •  Zayıflama ilaçlarının düzenli kullanımı ile 6 ayda % 10 kilo kaybı gerçekleştiyse doktorunuzun önereceği kilo koruma ilaçları kullanılması gerekmektedir. Bazı durumlarda zayıflama ilaçları ile kilo vermek riskli olabileceği için metabolizma uzmanınıza danışarak karar vermelisiniz.
 •  Zayıflama ilaçlarının düzenli kullanımı, 2 aylık kullanımda eğer kilo vermenize neden olmazsa bu yöntemle kilo veremeyeceksiniz demektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalacak olursanız doktorunuza danışmalı ve farklı bir ilacı denemelisiniz.

Zayıflama ilaçları Nasıl Başarılı Olabilir ?

Zayıflama ilaçlarının başarılı olabilmesi için kesinlikle glisemik indeks diyetleri ve egzersizlerinin birlikte uygulanması gerekmektedir. Egzersiz ve diyet yapmadan Zayıflama ilaçlarını kullanmak sizi hayal kırıklığına uğratabilir, bu nedenle en iyi sonuçlara ulaşabilmek için doktorunuzun önereceği zayıflama hapları ile birlikte egzersiz ve spor yapmanız gerekmektedir.

Zayıflama ilaçlarının Zararları ve Yan Etkileri Varmıdır ?

 • Zayıflama ilaçları ile kilo vermek isteyen bireyler ilaç tedavisine başladıktan sonra kesinlikle doktor kontrolünde izlenmektedirler. Bu sayede zayıflama haplarını kullanan bireylerin zararlı etkilere karşı anında müdahale görmesi sağlanmaktadır.
 •  Özellikle sağlık bakanlığının onayı bulunmayan ve içeriği bilinmeyen ilaçları asla tüketmemelisiniz. Genellikle yosun hapları, sebze hapları ve çeşitli bitki hapları genellikle yararsız ve faydasızdır. Gerçek zayıflama hapları içerisinde doğada bulunan ancak ismini bilmediğimiz maddeler yer almaktadır. Bu nedenlerle endokrin uzmanlarının bilgisi haricinde asla Zayıflama ilaçları ile kilo vermek mümkün olmayacaktır.

Hollywood Zayıflama Yöntemi York Testi

Özellikle Hollywood yıldızlarının ve ülkemizde pek çok sanatçının uygulamaya başlayarak başarılı bir şekilde kilo vermeyi başardığı York Testi ile Zayıflamak mümkün. Ülkemizde Türk Kalp Vakfı tarafından uygulanmaya başlanan York Testi kilo vermek isteyip, veremeyen herkesin ideal kilo verme yöntemi olarak dikkati çekiyor.

york-testi-uygulamasi-ile-zayiflama-kilo-verme-York Testi ile Zayıflamak zayıflama yöntemleri - york testi uygulamasi ile zayiflama kilo verme 300x157 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Ülkemizde Türk Kalp Vakfının yanı sıra bir özel kuruluşta daha bu testler uygulanabilmekte. York Testi ile Zayıflamak üzere Türk Kalp Vakfı’na başvuran 300 kişi üzerinde yapılan testler sonucunda hastaların %80 gibi büyük bir çoğunluğunda başarılı sonuçlar elde edilmiş durumda. York Testi ile Zayıflamak için kesinlikle yüklü bedeller ödemenize de gerek yok. Kalp Vakfı York Testi için çok sembolik bir bedel talep etmekte.

Zayıflamak İçin York Testi Nasıl Uygulanmakta

York Testi ile Zayıflamak için başvuran hastalara belirlenen gıdalar üzerinden yapılan bir test sonucunda dünyada yer alan tüm gıdalar incelenebilmekte. Özellikle hastaların coğrafyasında bulunan tüm gıdalar sınıflara ayrılıyor. Örneğin süt ve ürünleri, meyveler, sebzeler, baklagiller gibi. Aynı zamanda bu sınıflar içerisinde çeşitli alt gruplarda oluşturuluyor. Mesela meyvelerde armut, şeftali, turunç, üzüm gibi, ekmek çeşitlerinde ise buğday, çavdar, tahıllı ekmek, francalı ekmek gibi çeşitlere ayrılıyor ve bu besin gruplarının York Testi ile Zayıflamak isteyen hastalara olan etkileri araştırılıyor. Uygulama sayesinde vücudun çeşitli besinlere karşı toleransı net bir şekilde öğrenilmiş oluyor.

York Testinin Vücutta Gösterdiği Faydalar Nelerdir ?

 • York Testi ile kilo vermek haricinde, pek çok faydalı etki elde edebilirsiniz. Bunlardan bazıları vücutta şişkinlik ve ödemin atılması.
 •  Çeşitli alerjik reaksiyonlar ve ültiker, egzama gibi rahatsızlıkların giderilmesi.
 •  Özellikle meyvelerin içerisinde bulunan şeker gruplarının bile vücuda olan yan etkilerinin saptanması sonucunda çok daha verimli zayıflama planları uygulanabiliyor ve özellikle şeker hastalarının York Testi Uygulamaları sayesinde zarar gördüğü meyve ve sebzeler bile saptanabiliyor.

Zayıflamak İçin York Testi Nasıl Yapılır ?

York Testi ile zayıflamak için başvurduğunuzda parmağınızdan çok ufak bir miktarda kan alınarak işleme başlanıyor. Ardından test işlemlerinin başlamasıyla birlikte yaklaşık olarak kurumun öncelikleri göz önünde bulundurularak farklılık gösteriyor ve henüz net olarak bir tarih verilemiyor ve telefon ile bilgi alabiliyorsunuz. Parmağınızdan alınan kanın İngiltere’ye gönderilmesi ve gerekli testlerin orada yapıldıktan sonra raporların ülkemize ulaşması sonucunda testler yapılıyor.

York Testinin uygulanabilmesi için sadece, parmağınızdan çok ufak bir miktarda kan alınması yeterli oluyor.

York Testi Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Bugüne kadar yapılan 300 testin %80’lik bir kısmında başarı elde edilmekle birlikte her hangi bir yan etkisinin bulunduğu saptanmamıştır. Özellikle kişilerin metabolizmik yapıları doğrultusunda doğal ürünlere yönlendirilmeleri sayesinde çok zararsız ve doğal bir beslenme programı ortaya çıkmaktadır.

Kişinin örneğin elmaya karşı direnci yüksekse daha farklı meyvelerin verilmesini sağlayan bir programdır. Özellikle alerji testlerininde detaylandırılması ile kişinin sağlık kalitesini asla bozmayacak bir program şekli ortaya çıkıyor ve bu nedenle hiç bir yan etkisi olmayan bir test.

Dile Yama Yöntemi ile Zayıflama

Amerika’da eğitimi verilen ve uygulamaya başlanan dile yama yöntemi ile zayıflamak mümkün. Ancak pek çok cerrah tarafından yöntemin uygulaması sakıncalı bulunmakta ve tercih edilmemekte. Fakat başta ünlü Amerika’lı oyuncular olmak üzere pek çok kişinin yoğun şekilde talep ettiği bu yöntem bazı doktorlar tarafından uygulanmakta.

dile-yama-ile-zayiflamak-Zayıflama Yöntemi: Dile Yama Yöntemi İle Zayıflamak zayıflama yöntemleri - dile yama ile zayiflamak 300x145 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Dile Yama Yöntemi ile Zayıflamak mümkün, bu yöntem sayesinde tıpkı fıtık ameliyatlarında olduğu gibi benzer bir plastik yama ile dil üzerine yama yapılıyor. Bu plastik parçanın dil üzerine yerleştirilmesi ile uygulanan Dile Yama Uygulaması kısa sürede hızlı bir şekilde zayıflamayı mümkün hale getiriyor. Dile Yama Yöntemi uygulanışı sonrası hastaların beslendikleri sırada besinlerden tat almak yerine acı bir his almaları sonucu beslenmenin adeta bir işkenceye dönüştüğünü ve bu nedenle beslenmeyi reddeden bireylerin sadece doktorlarının önerdiği meyve karışımları ve sebze pürelerini tüketebildiğini ve bu sayede çok hızlı şekilde kilo verilebildiği açıklanıyor. Dile Yama ile Zayıflama Yönteminde katı gıda tüketimi işkenceye dönüşüyor.

Dile Yama Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Etkileri Nelerdir 

Zayıflamak için Dile Yama Ameliyatı yaklaşık olarak 10 dakika kadar süren bir ameliyat ve cerrahi bir operasyon sonucunda dilin üst kısmına dikilen bir plastik yama ile gerçekleşiyor. Dile Yama Ameliyatı ardından tüketilen katı gıdalar adeta bir işkenceye dönüşüyor ve beslenmek son derece acı veren bir aktiviteye dönüşüyor. Yaklaşık olarak 30 gün kadar yamanın hastanın dilinde kalması üzerine, çok kısa sürede yaklaşık olarak 10 kilo verilebiliyor. Dile Yama Yöntemi ile Zayıflamak üzere dil üzerine yerleştirilen plastik yamalar yaklaşık olarak 1 ay sürenin sona ermesi sonucu çıkarılmaktadır.

Dile Yama Ameliyatı Fiyatı Nedir ?

Dile Yama Ameliyatı İle 1 ayda 10 kilo verebilmek mümkün olabiliyor, bu işlemin ücreti ise yaklaşık olarak 2000 dolar civarındadır. Ülkemizde ilk kez Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirilen bu yöntem, çok benimsenmese bile zayıflama yöntemleri arasında yer alıyor.

Dile Yama Yönteminin Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir ?

Dile Yama Yöntemi bugüne kadar 81 kadın hasta üzerinde kullanılmış bir yöntem ve yaklaşık olarak 4 yıldır uygulanabilmektedir. Uygulama sonrası hastalar, sadece protein karışımları ile meyve sularını tüketebilmektedir. Bu yöntemle 1 ay içerisinde 10 kilo vermek mümkün olmaktadır.

Dile Yama Yöntemi için başvuran hastalar arasında herhangi birinin yamayı yutması gibi bir yan etkinin yaşanmadığını belirten uzmanlar yöntemin şuana kadar sadece acı bir tat hissi yarattığını ancak her hangi bir yan etkisinin saptanmadığını belirtiyorlar.

Ancak bu yöntem ile zayıflamak, bazı uzman doktorlar tarafından kesinlikle reddedilmekte ve barbarca olarak nitelendirilmektedir.

Metobolik Balans Yöntemi ile Zayıflama

Metabolik Balans Yöntemi ile metabolik denge haritanız çıkartılır ve bu doğrultuda kişisel beslenme planınız oluşturularak beden kimyanız göz önünde bulundurulur ve buna uygun bir metabolizma dengesi benimsenerek uygulamalar yapılır. Metabolik Balans Yöntemi sayesinde vücudunuzun sağlıklı şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan besinler ve mineraller belirlenir ve bunları tüketerek sağlıklı şekilde zayıflamanız hedeflenir. Ayrıca metabolizmanızın dengede olabilmesini ve sindirim sisteminizin daha rahat çalışabilmesi için gerekli olan besinler Metabolik Balans Yöntemi ile Zayıflama teknikleri içerisinde yer almaktadır.

Metabolik-Balans-yontemi-ile-zayiflama-Metabolik Balans Yöntemi ile Zayıflama zayıflama yöntemleri - Metabolik Balans yontemi ile zayiflama 300x194 - Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Metabolik Balans Yöntemi ile zayıflamak için sadece size uygun olarak ve sizin metabolizmanıza uygun olarak hazırlanan plan ile kişisel özellikleriniz baz alınarak hızlı ve güvenli şekilde zayıflamanız mümkün hale gelecektir. Kişisel özelliklerinizle ve bilgilerinizle hazırlanan bu plan sadece sizin için hazırlanmaktadır ve başka bireylerde etkisiz olacaktır.

Metabolik Balans’ın Klasik Diyetlerden Farkı Nedir ?

Metabolik Balans Yöntemi kalori hesabına dayalı bir yöntem değildir. Özellikle bilimsel temellere dayanan bir yöntem olduğu için insanlar tarafından güvenle tercih edilen bir yöntemdir. Genellikle diyet programlarında olduğu gibi lezzet açısından çok vasat ve yağsız, tuzsuz olarak hazırlanan tatsız besinlerle doldurulmuş bir beslenme programı değildir. Özellikle vücudun ihtiyacı olan sağlıklı besinlerin zamanında ve belirlenen ölçüler dahilinde tüketilmesini hedef alan bir beslenme programı olarak bilinmektedir.

Metabolik Balans Yöntemi ile Zayıflama geçici diyet programı değil yaşam boyu uygulanabilecek düzenli ve sağlıklı beslenme planları olarak bilinmektedir. Metabolik balans ile kilo vermeyi sağlayacak olan besinler kişilerin kişisel sağlık verileri ve kan değerlerine göre belirlenmektedir.

Uygulamada gıdaların kalori değerlerinin pek bir önemi yoktur. Daha çok kişilerin metabolizma değerleri ve gıdaların glisemik yükleri hesaplanarak beslenme planları oluşturulur. Nasıl her insanın parmak izi özelse, Metabolik Balans zayıflama planı da aynı şekilde özel ve benzersiz şekilde hazırlanmaktadır. Bu nedenle Metabolik Balans Beslenme planları geçici değil yaşam boyu uygulanabilecek beslenme programlarıdır.

Metabolik Balans Uygulamaları düzgün bir şekilde tasarlandığında ve yiyecek seçimleri ile seçilen yiyeceklerin kombinasyonunun doğru yapılması sonucu çok önemli başarılara imza atılabilmekte ve kolaylıkla kilolardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Metabolik Balans Diyet planı hazırlanırken klasik diyet programlarında olduğu gibi 3 ana öğün ve 3 ara öğün uygulamalarının yanı sıra sadece 3 ana öğün tüketilmesi istenmektedir. Ve bu 3 ana öğün haricinde kesinlikle besin tüketilmesine izin verilmemektedir.

Metabolik Balans programı uygulanırken sadece zayıflamak hedef alınmaz aynı zamanda bulunulan kilonun korunması veya kilo alarak kilo düzenleyici etkilerde kolaylıkla yaratılabilmektedir.

Bitkisel Zayıflama Çayları İle Kilo Verme

Zayıflama Çayları özellikle siyah çay yerine tüketildiklerinde metabolizma üzerinde çok olumlu etkiler yaratarak kilo vermeye çok yardımcı içeceklerdir. Zayıflamanın haricinde pek çok hastalığa ve vücudun ritmine faydası olan zayıflama çayları düzenli olarak tüketilmelidir.

Bitkisel Zayıflama Çayları ile Kilo Verme Konusu başlı başına incelenmesi gereken bir konu olduğundan,daha detaylı bilgiler İçin Buradaki Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızda, mümkün olduğunca açıklayıcı şekilde zayıflama yöntemleri nelerdir, nasıl uygulanır açıklamaya çalıştık.Konuyla ilgili tüm soru ve görüşlerinizi konu altı Yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

2 Yorumlar

 1. Zayıflama yöntemlerini anlatan internetteki en açıklayıcı ve kapsamlı konu.Ben 98 kiloyum hedefim 6 ay da 80 kilo ya düşmek.Buradaki zayıflama yöntemleri çok yardımcı olacak ve her ay buradan durumum hakkında bilgi vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.