On most days my elder girl, Lily, had already sorted her own playdate with other girls at the club there were plenty of British and Irish children and we would sit by one of the pools and watch them all splashing and shrieking as even nicely dressed children are wont to do.. Stir in the onion, bell peppers and roux and cook over medium heat, stirring occasionally, until the vegetables are very soft, about 45 minutes.

wholesale nfl jerseys

Det hela brjade eftersom han frskte hitta ett spel fr elever att spela inne under de kalla vintrarna. wholesale jerseys Rich Peverley hit the turbos, carried the puck wide right, wheeled around the Ottawa net, then spotted Chris Kelly in the high slot. Twenty percent of women said that once a week they wore shoes that hurt, and 8 percent wore painful shoes daily. cheap jerseys Few, however, make the further leap that the parameters were deliberately set for the benefit of life. Southgate said this tournament was different to two years ago when, by his own admission, there were Under 21s players in Israel who did not want to play for the team. Had Gascoigne been German he would be persona non grata today. The reason is because I've learned to manage that money a little better and not spend it in a blind panic when I fall into some.. After two full sessions he was cheeky enough to ask that question. wholesale mlb jerseys As a daughter of a research doctor, Kidman said she wants to pay tribute to her father and to "people in science who quietly go about their work and aren acknowledged a lot of the time." Photograph 51 is the name of an x ray image which Franklin took in 1952 during her research with Maurice Wilkins at King's College in London.

cheap nfl jerseys

While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Baseball, though, remained an afterthought at most high schools, in part because it a summer game.. cheap mlb jerseys When it comes to the bowl and spoon, the bigger the better, but don't go crazy. You'll need to lose about 12 pounds per month or an average of 3 pounds per week which is slightly faster than the recommended 1 to 2 pound per week weight loss, but not impossible. Michael Jordan is certainly the greatest and most exciting team athlete of all time. cheap nba jerseys Would rather have Towns, but Okafor is legitimately a threat to be a 20 points per game scorer in the NBA. The pair have commissioned five pieces from an eclectic group of choreographers and the highlight has to be Arthur Pita's Ballad Of Mack And Ginny, inspired by Brecht and Weill's Threepenny Opera. "In the long term this new 11 year partnership has the power to make the NBA and adidas synonymous in basketball.. wholesale nba jerseys I believe you belong to the former who wish to be success.. We've seen that the EU has broadened its sanctions and to target eighteen individuals. I'm the asshole. wholesalejerseysi These were the first Nike basketball shoes made with the air cushion in the sole. cheap Super Bowl jerseys Every time we went near him, they sent him to the free throw line. You can run a professional game without being a professional poker player.. wholesale mlb jerseys Cisgender people would not be able to handle a fraction of what you are experiencing as a transgender woman or man. wholesale jerseys Back down on the street, we journey through the lesser visited Pleasance and Newington areas. cheap jerseys It is time for you to do some hard work and ensure that you are on the list of top employees and also on the list people love. A woman knows no limits when it comes to procuring the perfect bag. Ignorance is bliss in many ways but there will be times when Test cricket drags them down.

Ana Sayfa / Zayıflama / Zayıflamak için Yapılması Gerekenler

Zayıflamak için Yapılması Gerekenler

zayıflamak için yapılması gerekenler zayıflamak için - zayiflamak icin yapilmasi gerekenler 1 300x192 - Zayıflamak için Yapılması GerekenlerEtrafınıza baktığınızda pek çok insanın normal kilosunun üzerinde olduğunu görürüz. İnsanlar almış oldukları kilolardan sürekli şikayet etseler de zayıflamak için yapmaları gereken şeyleri sürekli ertelemektedirler.

Söz konusu kilo vermek olduğunda pek çok insan yoğun bir stres yaşar. Çünkü kilo vermek demek sevilen yemeklerden yoksun kalmak, arkadaşlarla çıkılan yemeklerden muaf kalmak ve sosyal yaşamı askıya almak gibi değerlendirilmektedir. Ancak bu şekilde hissedilmesinin tek nedeni ne yapmak gerektiğini tam olarak bilmemektir.

Pek çok insan kilo vermeye karar verdiğinde ilk günlerde çok ciddi kararlar alır ve büyük kısıtlamalara gider. Çoğu yiyecek artık yasaklılar listesindedir ancak herkes bilir ki bir şeyi ne kadar yasaklarsanız o yiyecek o kadar kıymetli olacaktır ve kişinin canı eskisinden de fazla o yiyeceği çekecektir. Bu nedenle kilo verme aşamasına geçmeden önce kesinlikle kafanızdaki diyet şablonlarını yıkmalısınız. Hatta en güzeli diyet kelimesini tamamen unutun ve hayatını yeniden şekillendirecek bir sağlıklı beslenme programına başladığınızı düşünün. Eğer kilo verme konusunu kafanızda halletmeyi başarırsanız vermek istediğiniz kilo 40 kilo bile olsa o yol size işkence gibi gelmeyecek aksine yeni bir başlangıç ve heyecanlı bir süreç olarak gelecektir.

Kilo verme yani zayıflama konusu gerçekten de komplike bir eylemdir. Doğru bilinen yanlışlar nedeniyle pek çok kişi hatalı diyetler yapmakta ve kilo vermek yerine daha fazla kilo alıp buna bağlı fizyolojik ve psikolojik sorunlar yaşamaktadır.Bu tür problemlerle karşılaşmamak adına “Zayıflamak için Yapılması Gerekenler Nelerdir ” adım adım ele aldık.Eğer zayıflamaya kesin karar vermişseniz şimdi neler yapmamız gerektiğine bakalım.

NOT:Lütfen aceleci olmayın ve yazının uzunluğuna bakmadan ( ön yargısız ) yavaş yavaş tüm adımları okuyunuz.Ele aldığımız bu konunun önemi sebebiyle,anlamadığınız veya kafanızı karıştıran her türlü soruyu Konu altı Yorum bölümünden sorabilirsiniz.

zayıflamak istiyorum zayıflamak için - zayiflamak icin 300x285 - Zayıflamak için Yapılması GerekenlerZayıflamak İstiyorum İlk Olarak Ne Yapmalıyım ?

1- Hazırlık Aşaması ;Zayıflamaya karar verme aşaması aslında kilo verme eyleminin en çetrefilli aşamasıdır. Çünkü bir insan ciddi anlamda kilo problemi yaşıyorsa ya yemek yemeyi çok sevmektedir ya da duygusal problemlerinin çözümünü her zaman yemekte aramaktadır.

Bu aşamada öncelikle kendinize karşı dürüst olmalı ve Zayıflamak için kararlı olmanız gerekmektedir. Sadece zayıflamak istiyorum demek yeterli değildir, iradeli olmalı ve gerçekten neden kilo vermeniz gerektiğini ya da bunu neden yapmak istediğinizi öncelikle kendinize itiraf etmelisiniz.

Kilo problemi yaşayan kişiler genellikle kendileri ile çok barışık kişiler gibi davranırlar. Hatta öncelikle kendileri kiloları ile ilgili şakalar yapıp insanların bunu yapmasına yol açarlar.Ancak bu kişiler kendi dünyalarına döndüklerinde her aynaya baktıklarında ya da beğendikleri bir kıyafeti satın almak istediklerinde yedikleri yiyeceklere ve iradesiz davranmalarına lanet ederler. Çünkü kişi yalnız kaldığında artık savunma mekanizmalarına ihtiyaç duymaz ve tüm koruma kalkanlarını indirir.( Şimdi düşünün sizde böyle yapmadınız mı ? ).Bu nedenle öncelikle oturun ve zayıflama konusunda detaylı olarak düşünün. Çünkü bir kişi beyninde kilo verme fikrini tam olarak yerleştirirse bunun olmaması için hiçbir neden yoktur.Sizce var mı ?

zayıflamak için bazı sebepler zayıflamak için - zayiflama 2 300x197 - Zayıflamak için Yapılması Gerekenler” Zayıflamanız için Bazı Sebepler “

 • Fazla kilolardan kurtularak zayıflamak sizi hem görünüm olarak ideal bir görüntüye kavuşturacak, hem de vücut ritminizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Böylece vücudunuzun dayanıklılığını arttırıp,çevik bir vücuda sahip olacaksınız.
 •  Zayıflamak hayatımızı sağlıklı şekilde devam ettirmenin altın kuralıdır. Zayıflamak zor bir iştir ancak başardığımızda ortalamalara göre ömrümüz 3/1 oranında daha fazla artacaktır. Bu nedenle uzun ve kaliteli bir yaşam için zayıflama felsefesinden asla vazgeçmeden kilolarımızla savaşmalıyız.
 • Beyin üzerinde çok olumlu etkilere neden olur ve psikolojik olarak rahatlama sağlar. Bu nedenle zayıflama ile ilgili tüm doktorlar hem fikirdir.
 • Zayıflamak,zayıf olmak insan psikolojisi üzerinde de çok etkilidir. Özellikle depresyon hastalarının zayıflamak üzere başvurduğu denekler üzerinde yapılan araştırmalara göre zayıflayarak başarıya ulaşan bireylerin fazla kilolarından kurtulduktan sonra psikolojik anlamda düzelmeler gösterdikleri ve mutlu oldukları gözlemlenmiştir.
 •  Zayıf insanların vücut değerleri şişmanlara göre daha sağlıklıdır.Özellikle tansiyonun normal dengesini korumasına ve kolesterol gibi kan yağlanması problemlerinin giderilmesine neden olur.
 • Fazla kiloların sebebiyle yaşanan hastalıklardan kalp, diyabet, şeker hastalıkları ve nefes darlığı gibi  rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz.Bu nedenler sanırım zayıflamak için yeterli nedenler olsa gerek.

Şimdi kaleme alacağım bu paragrafı çok ama çok dikkatli okuyun ve ne demek istediğimi iyice anlamadan yazıya devam etmeyin.”

zayiflamak-once-sonra zayıflamak için - zayiflamak once sonra 300x194 - Zayıflamak için Yapılması GerekenlerHedef Belirleme

Zayıflamak için bir insan ancak kendine bir hedef belirlerse yol alabilir. Bu nedenle siz de kendinize bir hedef belirleyin. Bunun illaki bir kilo hedefi olmasına gerek yoktur.Ve mümkünse belli bir kilo verme hedefi olmasın.Hedefiniz daha önce satın aldığınız ama bir türlü giyemediğiniz bir kıyafet olsun. Bu tarz bir kıyafetiniz yok ise gidin içine sığamadığınız düğmesinin kapanmasına 3-4 cm kalan bir pantolon,etek,gömlek tarzı bir şey satın alın ve ilk hedefiniz onun içine girebilmek olsun.Yani 95 kilo iseniz 60 kiloya inmek bir hedef olmamalı,bu süreç belli bir zaman gerektireceğinden iradenizin kırılmasına sebep olur.Ben kendi çevremden de çok iyi bildiğimden bu hata çoğu diyeti  veya kilo verme fikrini erkenden bitirmektedir.Burada yapılan bir diğer hata aceleci olmak 1 ayda 10 kilo vermek,1 haftada 5 kilo vermek gibi.Şunu asla ve asla unutmayınız mevcut kilolarınızı 1 günde,1 haftada,1 ayda almadınız ki bu kadar kısa sürede veresiniz.Diyeceksiniz ki;

Siz:Bu kadar kısa sürede veren yok mu ?

Ben:Evet var.Peki bu kadar kısa sürede zayıflayan kişi verdiği bu kiloları 1 yıl koruyabildi mi ?

Siz:Hayır tekrar geri aldı.

Ben:Sizce neden ?

Siz:Bilmem,bilsem zaten bu yazıyı okumam

Ben:Haklısınız.Çünkü kilo vermek bir sorun değil herkes kilo verebilir.Önemli olan bir ömür boyu  istediğiniz ideal ölçüleri sürdürebilmektir.Bunun olabilmesi içinde sağlıklı beslenmeyi bir hayat biçimi olarak görmelisiniz.Bunun oluşabilmesi bir çocuğun  doğup, ilk adımlarını atmasına kadar geçen bir süre gibi belli bir süre alacak.Örneğin 9-10 ay,1 yıl gibi.

Bunları neden yazdım.1-2 ayda 10 kilo,20 kilo,30 kilo vermek çok ama çok zor olduğu gibi bir kere sağlığınız açısından çok tehlikelidir.Ama 25-30 kiloyu 1 yılda vermek çok kolaydır.” Ayda 2-3 kiloyu her birey kendini sıkmadan sevdiği şeylerden çok fazla vazgeçmeden verebilir”.Bahsettiğim kiloları vermesi de, hedefe ulaşması da kolaydır.Tabi ki en önemlisi bu süreçte sağlıklı beslenme alışkanlığının da kazanılmış olmasıdır.Tıpkı bir bebeğin yürümesi için geçmesi gereken günlerin geçip yürüme alışkanlığını kazanması gibi.Bu kazanç artık yıllarca formunuzu korumanıza yardımcı olacak.Yani kalıcı zayıflık.Yani hayalini kurduğunuz fiziki yapınızın bir daha hiç bozulmayacağı,kendinizle gurur duyacağınız,sık sık aynanın karşısına geçip kendinizi beğeneceğiniz bir güzellik.Kulağa gerçekten güzel geliyor.Umarım hazırlık aşaması ANA FİKRİNİ anlatabilmişimdir.

Dip Not: Kilo vermek için acele etmeyin.Çünkü yıllardır acele ettiniz AMA hala kilo problemi yaşıyorsunuz.Şöyle düşünün 2 yıl öncede kilolu bir bireydiniz ve 2 yıl öncede 1 ayda veya bir kaç ayda zayıflamak istiyordunuz ama yapabildiniz mi ? Hayır.İşte acelecilik hep bunu doğurur.Bu nedenle kendinizi sıkmayacağınız,sıkılmayacağınız ve ömür boyu uygulayabileceğiniz bir sağlıklı beslenme diyet programı uygulayın.Ve gelecek sene bugün  hep hayalini kurduğunuz o fiziki kimliğe ulaşmış olunuz.

kilo-verme-saglik-kontrol zayıflamak için - kilo verme saglik kontrol 300x200 - Zayıflamak için Yapılması Gerekenler2- Sağlık Kontrolü ;

Bazı bireylerin lüzumsuz gördüğü,bazılarının ise çok bilmişliği yada bildiğini sandığı artık yılların verdiği tecrübe ile UZMAN DOKTOR sıfatını almış olmaktan olsa gerek benim hiç bir şeyim yok,sadece su içsem yarıyor diyerek çözüm aradığı ama suyun bile yaramasının kendinde bir hastalığın olduğunu,olabileceğini bilemeyen UZMAN DOKTOR kardeşlerim lütfen bir hekime gidip,kilo vermenize engel bir durumun olup olmadığını test ettiriniz.Lütfen bu adımı atlamayınız parayla değil,eskisi gibi kuyruklar yok en önemlisi sağlığınız hakkında bir fikriniz daha olacak hemde hekimsel.Daha fazla ısrarcı olamayacağım ve bu adımı da yaptığınızı farz edip bir sonraki zayıflamak için ne yapılmalı aşamasına geçiyoruz.

3- İdeal Kilo Hesaplaması ;

Her bireyin ideal kilosu; cinsiyetine,yaşına,boyunun uzunluğuna,günlük yaptığı fiziki aktiviteye göre farklılık göstermektedir.Bu konuda ideal kilomuzu ve ideal kilo hakkında detaylı bilgileri web sayfamızdaki İdeal Kilo Hesaplama aracı ile sizden istenen bilgileri doğru şekilde girerek öğrenebilirsiniz.Hesaplama yapmak için Buraya Tıklayınız…

4- Beden Kitle İndeksi Hesaplama ;

Beden Kitle İndeksi mevcut fiziki durumumuzun tam olarak neyi ifade ettiğini bize açıklıyor.Bu hesaplama ve detaylı bilgi için web sayfamızdaki Beden Kitle İndeksi Hesaplama aracına doğru bilgileri girip hesaplatalım.Hesaplama yapmak için Buraya Tıklayınız… 

5- Günlük Kalori Hesaplama ;

Zayıflamak için en önemli hesaplama kuşkusuz Günlük kalori hesaplamasıdır.Günlük kalori hesaplaması ile mevcut durumunuzun günlük gereksinim duyduğu kalori değerini bulup,bu değer üzerinden hedeflediğimiz kiloya varmak için aylık bir plan oluşturuyoruz.Konuyla ilgili detaylı bilgiye ve günlük kalori hesaplaması yapmak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

zayıflamak için zayıflamak için - kilo verme uygulama 300x194 - Zayıflamak için Yapılması Gerekenler6- Uygulama ;

Artık kararımızı verdik mevcut kilolarımızdan kurtulup fit bir görünüme kavuşacağız.Hesaplamalarımızı yaptık,günlük almamız gereken kalori miktarı belli şimdi  Zayıflamak için ne yapmalıyım ?

Uygun Diyet Planı Oluşturmak : Günlük almanız gereken kaloriye göre uzman bir diyetisyen hekimden veya web sayfamızdaki diyet listelerinden size uygun olanını seçip diyet listemize sadık kalıyoruz.Her diyette zaman zaman kaçamaklar olması hatta bunların arada kilo artışına neden olması çok normaldir. Önemli olan diyeti bozduktan sonra kısa sürede kişinin kendini toparlamasıdır. Yapılan tüm araştırmalar kişilerin diyete başlamaya karar verme aşamasında 2 ila 5 kg arasında kilo aldıklarını göstermiştir. Çünkü zaten diyet yapacağım diyen kişi daha fazla yeme eylemi göstermekte, sevdiği her yiyeceği aç olmasa da yemektedir. Bu nedenle kilo vermeye karar verme aşamasını kısa tutmanızda fayda vardır. Eğer gerçekten zayıflamak istiyorum diyorsanız, bunu düşündükten sonraki ilk öğünde uygulamaya başlamalısınız. Unutmayın her gün en az diğeri kadar değerlidir. Bu nedenle diyete başlamak için kesinlikle pazartesiyi beklemenize gerek yok. Hatta diyete başlamak için en uygun gün Cuma olacaktır. Çünkü araya hafta sonunun girmesi kendinize uygun yemekler hazırlamanızı kolaylaştıracaktır.Diyetinize ek olarak günlük 30-45 dakikalık tempolu yürüyüşler kilo vermeniz duraksamadan devam etmesi açısından oldukça önemlidir.Bazı bireyler diyet yapmakta zorlanabilir veya diyet yapmak psikolojik olarak rahatsızlık verebilir.Bu durumda sizlere altın değerinde önerilerde bulunmanın faydalı olacağı düşüncesindeyim.

zayıflamak için öneriler zayıflamak için - zayiflamak icin  neriler compressor 300x200 - Zayıflamak için Yapılması GerekenlerZayıflamak için Öneriler

 • Günlük Tartılmayın ;Kesinlikle günlük tartılmayın.Hafta da sadece bir gün tartılın önemli olan ne kadar kilo verdiğiniz değil kilo verebiliyor olmanızdır.
 • Kahvaltıyı Atlamayın ;Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve diğer öğünlere göre kahvaltıda daha fazla besin tüketebilirsiniz. Bunun için kahvaltıda gerekli olan besin değerlerinin hepsini almanız gerekiyor. Gün içinde sizi ayakta tutacak enerjiyi alabileceğiniz tüm besinleri kahvaltıda tüketmelisiniz.Kahvaltıyı atlamamak Kilo vermek için yapılması gerekenler arasında çok önemli bir yer tutar.
 • Porsiyonları Küçültmelisiniz ;Yemeklerinizin normalde yediğiniz kadar olan miktarı size kilo verdirmez ve belirli periyotlarla düzenli olarak kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle gün içinde tükettiğiniz besinleri azaltarak porsiyonlarınızı küçültmelisiniz.Özellikle günlük yediklerinizi şöyle bir sıralayın ve en kalorili olanları hayatınızdan çıkarın. Basit ama çok etkili olan bu yöntem ile daha hızlı kilo vermeniz mümkün olacaktır.
 • Buzdolabınıza sizin için zararlı olan fazla kalorili yiyecekleri sokmayın ve göz önünüzde bulundurmayın. Dolabı her açtığınızda canınızın isteyeceği bir şeyi görmek insanın kafasında o yiyeceği yeme arzusu oluşturur.
 • Öğünlerinizi Arttırın;Sadece porsiyonları küçültmek yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda porsiyon sayınızı arttırmalısınız. Günde 3 öğün yerine 6 öğün tüketerek sindirim sisteminizi ve metabolizmanızı daha çok hızlandırabileceksiniz.Zayıflamak için sık yapılan yanlışlıklardan bir tanesi öğün sayısını azaltmak ve vücudu aç bırakmaktır.Vücudu açlık moduna soktuğunuzda metabolizmanız daha yavaş çalışır ve kilo yerine kas hücreleriniz ve vücudunuzun en çok ihtiyaç duyduğu su miktarını kaybedersiniz.Metabolizma hızı kilo verme sürecinin en önemli etkenidir.Metabolizma hakkında çok değerli ve detaylı bilgiye Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.
 • Alternatif Ara Öğünler Oluşturun : Öğünler arasında 2 saatten fazla aç kalmamak gerekmektedir. Bu sayede hem sindirim sisteminiz ve metabolizmanız daha hızlı çalışacak,hem de aç kalmayacağınız için kan şekerinizde değişimler olmayarak  kilo vermeniz daha kolay ve sağlıklı olacaktır.Ara öğünlerde tüketebileceğiniz bazı alternatif besinleri sizler için listeledik.
 • 3 Adet bisküvi
 • 2 Adet ceviz ve 2 adet kuru kayısı
 • 1 Bardak süt ve 5 adet diyet bisküvi
 • 1 kase yoğurt
 • Yarım paket çubuk kraker ve 1 kutu ayran
 • Yarım simit
 • 3 Adet grisini ve 1 kutu ayran
 • 1 Porsiyon taze mevsim meyvesi
 • 1 Avuç fındık ve 1 kutu meyveli yoğurt
 • Diyet ekmek ile hazırlanmış peynirli tost
 • 10 Adet badem ile 6 adet kurutulmuş erik
 • 1 Bardak kefir ile 1 avuç kadar beyaz leblebi

Yukarıdaki alternatiflerden her birini bir ara öğünde tüketebilirsiniz.

 • Öğünlerinizi Yavaş Tüketin :Önemli bir noktada yiyeceklerinizi tüketirken normalden yarı yarıya daha yavaş şekilde çiğneyerek tüketin. Bu sayede sindirim sisteminiz öğütülmüş olan besinleri çok daha kolay şekilde sindirecektir. Bu durum metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.
 • Çavdar Ekmeği Tüketin : Yapılan diyetlerin hepsinde kepek ekmeğinin kilo verdirici özelliğinden bahsedilse de aslında çavdar ekmeğinin tok tutan bir etkisi olduğu için sık sık açlık hissi yaratmaz.  Beyaz buğday ekmeğine göre  de %50 oranında daha fazla doyma hissi vermektedir.
 • Glisemik endeksi düşük besinler tüketin : Sürekli acıkıyor ve bunun önüne geçemiyorsanız, glisemik endeksi düşük besinleri tüketmelisiniz. Glisemik endeks demek yenilen herhangi bir besinin kan şekerini yükseltme yeteneği demektir. Tükettiğiniz besin, kan şekerini ne kadar uzun zamanda az miktarda yükseltiyorsa, glisemik endeksinin düşük olduğunu belirtmektedir. Bu besinler, bireyin daha uzun süre tok kalmasını sağlar ve sürekli acıkıyor hissini baskılar.
 • Yağlı Besinlerden Uzak Durun :Özellikle abur cuburlar ve ağır yağlı yiyecekler zayıflamak için en büyük düşmanınızdır. Bu tür doymuş yağların 1 gramında neredeyse 9 kalori bulunmaktadır ve bu yağlar damarları tıkayarak kötü kolesterolü tetikleyerek yükseltir.
 • Tatlı Yerine Kayısı Tüketin : Tatlı krizine giriyorsanız yapmanız gereken tek şey tatlı ihtiyacınız olduğunda bunun yerine 2 yada 4 adet kayısı yemek olacaktır. Kayısı hem tatlı ihtiyacınızı giderecek, hem de bağırsaklarınızı çalıştıracaktır.Yine bitter çikolata da alternatif olarak düşünülebilir.
 • Tüketeceğiniz Gıdaların Listesini Yapın :Zayıflamak için şunu bilmeniz gerekir.Günlük aldığınız kalori yaktığınız kaloriden fazla ise kilo alırsınız.Günlük aldığınız kalori yaktığınız kaloriden az olur ise kilo verirsiniz.Bu nedenle tüketeceğiniz yiyeceklerin kalorilerini bir liste haline getirip,günlük kalori ihtiyacınızın üzerine çıkmayınız.
 • Geç Saatlerde Karbonhidrat Tüketmeyin :Şeker, ekmek, unlu mamuller gibi karbonhidratları gece yatmadan önce tüketmeyin. Bu tür besinler gece saatlerinde tüketildiğinde hızlı kilo alımı ve yağlanmaya neden olacaktır. Bu tür besinler çok yavaş yakılırlar ve yağa dönüşüm hızları daha hızlıdır.Bu tür gıdaları tüketmemek kilo vermek açısından önemlidir.
 • Tuzu Azaltın :Tuz tüm vücutta su tutma özelliğine sahip en zararlı besinlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Ayrıca tuz tüketimi kan basıncının yükselmesine neden olacaktır. Tuzu besinlerinizden azalttığınız zaman kalp ritminiz düzene girecektir ve vücudunuzda su tutma oranı azalacaktır.
 • Diyet İçecekler Tüketmeyin :Diyet yani light içeceklerin içerisinde tatlandırıcılar bulunmaktadır ve bu tatlandırıcılar uzun vadede kilo vermenizi engellemektedir.Diyet içecekler yerine ayran içmeye özen gösterin.
 • Kalsiyum Tüketimini Arttırın ;Metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlamak kilo verme konusunda olmazsa olmaz bir noktadır.Metabolizması yavaş çalışan bir bireyin kilo verme şansı çok azdır. Bunun için kalsiyum tüketiminizi arttırarak metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Kalsiyum açısından zengin olan süt, peynir ve yoğurt metabolizmanızın hızlanmasını ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.
 • Daha Fazla Hareketli Olmak Egzersiz Yapmak : Zayıflamak için Yapılması Gerekenlerin temelinde daha fazla hareket etmek,egzersiz yapmak önemli bir yer tutmaktadır.Çoğu kişi iş hayatını veya gündelik hayatının spor yapmaya müsait olmadığını,spor salonuna gidecek maddi durumunun olmamasını bahane etmektedir.Aslında işin özünde egzersiz yapmak işimize gelmemektedir.Şöyle oturup düşündüğümüzde hemen hepimiz akşamları dizi saatlerini iple çeker 2 saat boyunca karşısından kalmayız.Ama iş spor yapmaya,sağlığımız için günde 30-45 dakika egzersiz yapmaya gelince bahanelerin ardı arkası kesilmez.Mutlaka kendimizce önemli sebepler buluruz.Kısacası kendimizi kandırmayı severiz.Sizde böyle bir ruh haline sahipseniz ve aynı zamanda kilo vermek,zayıflamak istiyorsanız en azından şimdi açıklayacağımız konuların bir çoğunu Kilo vermek için  yapmak zorunda olduğunuzu unutmamalı uygulamaya çalışmalısınız.
 • Oturduğunuz yerde asansör varsa ve eviniz yüksek bir katta ise en azından çıkabildiğiniz kat kadar yürüyerek çıkıp sonrasında asansör kullanınız.Yine aynı şekilde inişlerinizde de aynı şeyi yapmaya özen gösteriniz.
 • İşinize toplu taşıma araçları ile gidiyorsanız evden her zamankinden 10-15 dakika erken çıkıp 1 durak sonrasından binmeye,dönüşlerde ise 1 durak önceden inmeye özen gösterip bu durumu alışkanlık haline getiriniz.
 • Alış verişe çıktığınızda yakın bir yerse yürüyerek gidip gelmeye,bir avm ise alış verişiniz boyunca veya orada geçirdiğiniz süre zarfı içinde alış veriş arabası kullanmaya özen gösteriniz.
 • Ev işlerinizi yaparken yardım almayın.Tempolu bir şekilde ve her zamankinden biraz daha hızlı olmaya çalışın.Ayrıca haftada 3 kez temizlik yapıyorsanız bu sayıyı artırmaya çalışın.
 • Her gün yapamıyorsanız bile haftada 3-4 gün yarım saat tempolu yürümeye çalışın.Yürümek spor yapmanın en iyi yoludur.
 • Isınma egzersizlerini öğrenin ve ısınma egzersizlerinden sonra uygulayabileceğiniz basit egzersizleri günde minimum yarım saat uygulamaya özen gösterin.
 • Hareket etmek yağ yakmanızı ve metabolizmanızın hızlanmasında çok önemli yer tutmaktadır.Egzersiz yapmayı işkence olarak görmeyin ve egzersizi bir hayat biçimi olarak kendinize kabullendirin.Göreceksiniz ki egzersiz yaptığınızda kendinizi daha fazla yormayacak aksine daha fazla dinlenmiş ve zinde hissedeceksiniz.
 • Bol Su İçmek : Günde ortalama olarak 2 litre kadar su tükettiğinizde kilo verme hızınız iki katına kadar çıkabilmektedir. Tatlandırmak istiyorsanız içerisine bir parça taze limon ilave edebilirsiniz.Ayrıca su yu yemeklerden önce aç karna içmeyi ihmal etmeyin.Aç karına içilen su tokluk hissi vereceği için daha az yemenize neden olacaktır.Su içmeyi unutuyorsanız.Çalışma masanızda yada sürekli görebileceğiniz bir noktaya su koymayı unutmayın.Bir çok kişi zayıflama döneminde cep telefonlarının alarmlarını kurarak su içmeyi alışkanlık haline getirmektedir ki bu yöntem gerçekten çok etkilidir.
 • Sağlıklı Beslenin ve Alkol Tüketmeyin ; Alkol vücudun fiziksel anlamda bozulmasına neden olmaktadır. Özellikle biranın içerisinde bulunan şeker ve maya bulunmaktadır. Bir çok içkinin içerisinde yüksek oranlarda şeker bulunmaktadır. Yalnızca şarabın içerisinde doğal malzemeler bulunur ve diyet yaparken şarap tüketilebilir.
 • Stres ten Uzak Durmalısınız ; Stres ten uzak durmaya özen gösterin.Kilo vermek için aceleci olmayın.Kilo veremiyorum diye stres yapmak daha fazla yemenize neden olacaktır.Bu durumda diyet listenize sadık kalamazsınız.
 • Düzenli Uyku ; Günlük ortalama 7 ila 9 saat kaliteli uyku uyumaya özen gösterin.Günde ortalama 8 saat uyuyan bir yetişkin yaklaşık olarak 400-450 kalori arası yakmaktadır.Yani uyurken bile kilo verebiliyoruz ki bu oran ortalama 1.5 saat tempolu yürüyüşe eş değerdir.Dip not olarak şunu da açıklayalım.Araştırmalara göre en kaliteli uyku saati gece 23:00 ile 08:00 saatleri arasıdır.Saat 00:00 dan sonra vücudumuzda bulunan bazı hormonlar uyku moduna geçer bu saat aralığı ise 00:00 – 04:00 arasıdır.Bu saatler arasında uyumak zayıflamak,kilo vermek için çok önemlidir.
 • Motivasyonunuzu Asla Kaybetmeyin: Zayıflama konusunda bütün bilgileri en ince ayrıntısına kadar biliyor olsanız da bu konuda en önemli nokta elbette motivasyondur. Çünkü kişi öncelikle bu işi yapmaya ne kadar istekli olduğunu kendine göstermelidir.Diyete başladığınız ve artık kilo vermek istediğinizi herkese söylemenize kesinlikle gerek yok ancak güvendiğiniz ve sizi kilo verme konusunda motive edebilecek birinden bu konuda yardım almanızda kesinlikle büyük fayda vardır. Yoğun yeme isteğiniz oluştuğu anda telefon edebileceğiniz ya da dışarıya çıkıp yürüyüş yapabileceğiniz bir arkadaş sizi hem bol kalorili yiyeceklerden kurtaracaktır hem de zayıflama konusunda sizi motive edecektir. Unutmayın insan ne kadar mutlu olursa zorluklarla baş edebilmesi o kadar kolay olacaktır.Kendi kendinize motive olmak istiyorsanız diyete başladığınız ilk gün bir fotoğrafınızı çekin ve her 5 kilo verdiğinizde aynı kıyafeti giyip yeniden kendinizi fotoğraflayın. Bu şekilde incelmenizi daha somut bir şekilde gözlemlemiş olacaksınız. Ayrıca gece yatmadan önce canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde kesinlikle bol gelmeye başlayan kıyafetlerinizi giymeniz sizi aç karna uyumak konusunda cesaretlendirecektir.İnternette pek çok resimli zayıflama hikâyesine ulaşmanız mümkündür. Yapacağınız küçük bir araştırma ile sizi gerçekten motive edecek pek çok kişiye ve onların motive edici resimlerine ulaşabilirsiniz. İsterseniz bunların birer renkli çıktısını alın ve her zaman görebileceğiniz bir yere asın. Bu şekilde beyninize onlar yaptıysa ben de yapabilirim mesajı iletmiş olursunuz.Unutmayın kilo vermek gözde büyütüldüğü kadar zor bir eylem değildir. Kilo problemi yaşayan bir insana sadece bir günlüğüne zayıf olma şansı verilse kilo vermek için elinden gelenin çok daha fazlasını yapacağına hiç şüphe yoktur. Çünkü kilo insanı hem bedensel ve çoğunlukla da ruhsal olarak çökerten bir durumdur. Siz de kendinize olan güveninizi arttırmak ve hayatla barış anlaşması imzalamak istiyorsanız kesinlikle hiç zaman kaybetmeden kendinize bir iyilik yapın ve sağlıklı beslenme programınıza başlayın.

Mutlaka Okumalısınız

brokoli ile zayıflama - brokoli zayiflama 301x165 - Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Brokoli ile Doğal Yollardan Zayıflayın

Yazı İçinde Neler Var Brokolinin Faydaları Nelerdir? Brokoli Nasıl Zayıflatır? Brokoli Haşlama Nasıl Yapılır? Brokoli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.